TERRA ARHITECTURE AND INOVATION SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Budeni, Comuna Comana, înmatriculată la 29 decembrie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- TERRA ARHITECTURE AND INOVATION SRL
- CUI
- 33933383
- Nr. înmatriculare
- J52/583/2014
- EUID
- ROONRC.J52/583/2014
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 decembrie 2014
Sediu social
- Adresă
- Neajlovului, nr. 35, CAMERA 3, Sat Budeni, Comuna Comana, Giurgiu
- Localitate
- Sat Budeni, Comuna Comana, Giurgiu
- Cod poștal
- 87056
Contact
- Telefon
- 0747 019 271
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 12 aprilie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 2 aug)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 29.12.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PETRESCU ADRIAN VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 22 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2511, județul Giurgiu, peste 5% dintre firmele clasei. Locul 6.136 din 6.482 în tot județul.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.819 lei | 3.747 lei | — | 128.277 lei | 153.500 lei | -25.223 lei |
| 2024 | — | -29.210 lei | 1 | 123.816 lei | 152.785 lei | -28.969 lei |
| 2023 | 298.100 lei | 247.369 lei | 1 | 415.461 lei | 167.851 lei | 247.610 lei |
| 2022 | 219.000 lei | 206.707 lei | 1 | 432.880 lei | 17.653 lei | 415.227 lei |
| 2021 | 0 lei | -6.592 lei | 1 | 420.213 lei | 1.167 lei | 419.046 lei |
| 2020 | 250.000 lei | 238.513 lei | 1 | 439.051 lei | 13.413 lei | 425.638 lei |
| 2019 | 0 lei | -3.977 lei | 1 | 193.086 lei | 5.961 lei | 187.125 lei |
| 2018 | — | -7.528 lei | 1 | 349.156 lei | 6.580 lei | 342.576 lei |
| 2017 | — | -3.677 lei | 1 | 355.340 lei | 5.186 lei | 350.154 lei |
| 2016 | 168.000 lei | 160.210 lei | 1 | 359.034 lei | 5.360 lei | 353.674 lei |
| 2015 | 200.000 lei | 193.327 lei | — | 193.527 lei | 0 lei | 193.527 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.819 lei
- Venituri totale
- 4.819 lei
- Cheltuieli totale
- 358 lei
- Profit brut
- 4.461 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.747 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 128.277 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 126.400 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.877 lei
- Datorii
- 153.500 lei
- Capitaluri
- -25.223 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 29.210 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 29.210 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 29.210 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 123.816 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 121.581 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.235 lei
- Datorii
- 152.785 lei
- Capitaluri
- -28.969 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 298.100 lei
- Venituri totale
- 298.100 lei
- Cheltuieli totale
- 47.810 lei
- Profit brut
- 250.290 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 247.369 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 415.461 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 414.116 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.345 lei
- Datorii
- 167.851 lei
- Capitaluri
- 247.610 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 11 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Reactivată fiscal de ANAF
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Înmatriculare la registrul comerțului