TEO COM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Rășinari, Comuna Rășinari, înmatriculată la 17 iunie 1994.
Identitate
- Denumire legală
- TEO COM SRL
- CUI
- 5811968
- Nr. înmatriculare
- J1994000866322
- EUID
- ROONRC.J1994000866322
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 iunie 1994
Sediu social
- Adresă
- Str. RIUL CASELOR, nr. 1226, Sat Rășinari, Comuna Rășinari, Sibiu
- Localitate
- Sat Rășinari, Comuna Rășinari, Sibiu
- Cod poștal
- 2439
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 22 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.06.1994
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- DROC RAMONA STANCA — administrator
- DROC VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 140 din 496 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Sibiu, peste 72% dintre firmele clasei. Locul 2.560 din 15.771 în tot județul, și locul 2.963 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.554.806 lei | 48.428 lei | 3 | 456.936 lei | 243.107 lei | 213.829 lei |
| 2024 | 1.541.447 lei | 28.832 lei | 4 | 379.761 lei | 214.360 lei | 165.401 lei |
| 2023 | 1.309.326 lei | -6.920 lei | 3 | 330.605 lei | 194.035 lei | 136.570 lei |
| 2022 | 1.340.779 lei | 89.941 lei | 3 | 319.845 lei | 176.355 lei | 143.490 lei |
| 2021 | 1.091.071 lei | -81.163 lei | 3 | 289.184 lei | 236.703 lei | 53.548 lei |
| 2020 | 1.009.285 lei | 5.498 lei | 3 | 339.928 lei | 206.353 lei | 134.711 lei |
| 2019 | 1.107.720 lei | 11.999 lei | 3 | 360.350 lei | 233.121 lei | 129.214 lei |
| 2018 | 1.074.500 lei | 202.017 lei | 3 | 393.225 lei | 276.936 lei | 117.210 lei |
| 2017 | 1.148.513 lei | -3.619 lei | — | 155.571 lei | 241.718 lei | -84.807 lei |
| 2016 | 1.236.710 lei | 7.290 lei | 4 | 190.800 lei | 272.498 lei | -81.188 lei |
| 2015 | 913.228 lei | 8.551 lei | 3 | 142.652 lei | 232.237 lei | -88.478 lei |
| 2014 | 529.084 lei | -21.476 lei | 2 | 157.974 lei | 255.644 lei | -97.029 lei |
| 2013 | 473.303 lei | 20.137 lei | 2 | 136.050 lei | 211.863 lei | -75.553 lei |
| 2012 | 371.336 lei | -35.775 lei | 2 | 83.243 lei | 179.502 lei | -95.690 lei |
| 2011 | 350.545 lei | -35.749 lei | 2 | 60.304 lei | 126.183 lei | -59.915 lei |
| 2010 | 323.913 lei | -18.827 lei | 2 | 63.933 lei | 98.918 lei | -24.166 lei |
| 2009 | 322.949 lei | -9.296 lei | 3 | 85.567 lei | 90.907 lei | -5.340 lei |
| 2008 | 236.845 lei | -11.886 lei | 3 | 91.484 lei | 87.528 lei | 3.956 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.554.806 lei
- Venituri totale
- 1.573.044 lei
- Cheltuieli totale
- 1.515.337 lei
- Profit brut
- 57.707 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.428 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 77.496 lei
- Active circulante
- 379.440 lei
- Stocuri
- 250.785 lei
- Creanțe
- 8.638 lei
- Casa și conturi la bănci
- 120.017 lei
- Datorii
- 243.107 lei
- Capitaluri
- 213.829 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.541.447 lei
- Venituri totale
- 1.569.323 lei
- Cheltuieli totale
- 1.534.846 lei
- Profit brut
- 34.477 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.832 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 379.761 lei
- Stocuri
- 322.677 lei
- Creanțe
- 6.444 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.640 lei
- Datorii
- 214.360 lei
- Capitaluri
- 165.401 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.309.326 lei
- Venituri totale
- 1.320.125 lei
- Cheltuieli totale
- 1.313.844 lei
- Profit brut
- 6.281 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.920 lei
- Active imobilizate
- 606 lei
- Active circulante
- 329.999 lei
- Stocuri
- 300.367 lei
- Creanțe
- 7.532 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.100 lei
- Datorii
- 194.035 lei
- Capitaluri
- 136.570 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.340.779 lei
- Venituri totale
- 1.434.225 lei
- Cheltuieli totale
- 1.330.792 lei
- Profit brut
- 103.433 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 89.941 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 20.585 lei
- Active circulante
- 299.260 lei
- Stocuri
- 260.109 lei
- Creanțe
- 11.846 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.305 lei
- Datorii
- 176.355 lei
- Capitaluri
- 143.490 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.091.071 lei
- Venituri totale
- 1.094.790 lei
- Cheltuieli totale
- 1.165.005 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 70.215 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 81.163 lei
- Active imobilizate
- 61.236 lei
- Active circulante
- 227.948 lei
- Stocuri
- 190.670 lei
- Creanțe
- 8.330 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.948 lei
- Datorii
- 236.703 lei
- Capitaluri
- 53.548 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.009.285 lei
- Venituri totale
- 1.013.899 lei
- Cheltuieli totale
- 998.810 lei
- Profit brut
- 15.089 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.498 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 99.879 lei
- Active circulante
- 240.049 lei
- Stocuri
- 213.631 lei
- Creanțe
- 4.581 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.837 lei
- Datorii
- 206.353 lei
- Capitaluri
- 134.711 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.107.720 lei
- Venituri totale
- 1.148.191 lei
- Cheltuieli totale
- 1.125.024 lei
- Profit brut
- 23.167 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.999 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 133.462 lei
- Active circulante
- 226.888 lei
- Stocuri
- 200.314 lei
- Creanțe
- 4.487 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.087 lei
- Datorii
- 233.121 lei
- Capitaluri
- 129.214 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.074.500 lei
- Venituri totale
- 1.083.410 lei
- Cheltuieli totale
- 870.559 lei
- Profit brut
- 212.851 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 202.017 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 65.473 lei
- Active circulante
- 327.752 lei
- Stocuri
- 282.036 lei
- Creanțe
- 28.154 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.562 lei
- Datorii
- 276.936 lei
- Capitaluri
- 117.210 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.148.513 lei
- Venituri totale
- 1.153.170 lei
- Cheltuieli totale
- 1.146.137 lei
- Profit brut
- 7.033 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.619 lei
- Active imobilizate
- 2.942 lei
- Active circulante
- 152.629 lei
- Stocuri
- 137.288 lei
- Creanțe
- 3.254 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.087 lei
- Datorii
- 241.718 lei
- Capitaluri
- -84.807 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.236.710 lei
- Venituri totale
- 1.242.950 lei
- Cheltuieli totale
- 1.235.660 lei
- Profit brut
- 7.290 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.290 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.262 lei
- Active circulante
- 184.538 lei
- Stocuri
- 168.160 lei
- Creanțe
- 6.495 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.883 lei
- Datorii
- 272.498 lei
- Capitaluri
- -81.188 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 913.228 lei
- Venituri totale
- 1.008.385 lei
- Cheltuieli totale
- 999.834 lei
- Profit brut
- 8.551 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.551 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3 lei
- Active circulante
- 142.649 lei
- Stocuri
- 126.588 lei
- Creanțe
- 10.610 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.451 lei
- Datorii
- 232.237 lei
- Capitaluri
- -88.478 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 529.084 lei
- Venituri totale
- 534.046 lei
- Cheltuieli totale
- 555.522 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 21.476 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 21.476 lei
- Active imobilizate
- 7.565 lei
- Active circulante
- 150.409 lei
- Stocuri
- 143.332 lei
- Creanțe
- 6.513 lei
- Casa și conturi la bănci
- 564 lei
- Datorii
- 255.644 lei
- Capitaluri
- -97.029 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 473.303 lei
- Venituri totale
- 475.376 lei
- Cheltuieli totale
- 455.239 lei
- Profit brut
- 20.137 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.137 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.019 lei
- Active circulante
- 119.031 lei
- Stocuri
- 110.485 lei
- Creanțe
- 7.896 lei
- Casa și conturi la bănci
- 650 lei
- Datorii
- 211.863 lei
- Capitaluri
- -75.553 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 371.336 lei
- Venituri totale
- 373.527 lei
- Cheltuieli totale
- 409.302 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 35.775 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 35.775 lei
- Active imobilizate
- 28.869 lei
- Active circulante
- 54.374 lei
- Stocuri
- 49.505 lei
- Creanțe
- 4.209 lei
- Casa și conturi la bănci
- 660 lei
- Datorii
- 179.502 lei
- Capitaluri
- -95.690 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 350.545 lei
- Venituri totale
- 351.422 lei
- Cheltuieli totale
- 387.171 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 35.749 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 35.749 lei
- Active imobilizate
- 35.769 lei
- Active circulante
- 24.535 lei
- Stocuri
- 22.248 lei
- Creanțe
- 1.446 lei
- Casa și conturi la bănci
- 841 lei
- Datorii
- 126.183 lei
- Capitaluri
- -59.915 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 323.913 lei
- Venituri totale
- 323.913 lei
- Cheltuieli totale
- 337.865 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 13.952 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 18.827 lei
- Active imobilizate
- 47.957 lei
- Active circulante
- 15.976 lei
- Stocuri
- 14.424 lei
- Creanțe
- 665 lei
- Casa și conturi la bănci
- 887 lei
- Datorii
- 98.918 lei
- Capitaluri
- -24.166 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 322.949 lei
- Venituri totale
- 322.949 lei
- Cheltuieli totale
- 327.909 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 4.960 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 9.296 lei
- Active imobilizate
- 67.230 lei
- Active circulante
- 18.337 lei
- Stocuri
- 14.429 lei
- Creanțe
- 846 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.062 lei
- Datorii
- 90.907 lei
- Capitaluri
- -5.340 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 236.845 lei
- Venituri totale
- 236.855 lei
- Cheltuieli totale
- 248.741 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 11.886 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 11.886 lei
- Active imobilizate
- 67.006 lei
- Active circulante
- 24.478 lei
- Stocuri
- 20.214 lei
- Creanțe
- 3.846 lei
- Casa și conturi la bănci
- 418 lei
- Datorii
- 87.528 lei
- Capitaluri
- 3.956 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1994
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului