TCM ENERGY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 24 septembrie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- TCM ENERGY S.R.L.
- CUI
- 44963975
- Nr. înmatriculare
- J2021002302039
- EUID
- ROONRC.J2021002302039
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 septembrie 2021
Sediu social
- Adresă
- REPUBLICII, nr. 148, camera 202 CL, Municipiul Pitești, Argeș
- Localitate
- Municipiul Pitești, Argeș
- Cod poștal
- 110177
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.09.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RĂDULESCU DRAGOŞ MIHAI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 24 din 36 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4669, județul Argeș, peste 36% dintre firmele clasei. Locul 6.980 din 20.151 în tot județul, și locul 7.620 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 820%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 436.691 lei | 46.916 lei | 1 | 769.673 lei | 246.149 lei | 530.541 lei |
| 2024 | 47.462 lei | 4.143 lei | 1 | 565.073 lei | 81.447 lei | 483.626 lei |
| 2023 | 196.023 lei | 123.374 lei | 1 | 557.354 lei | 77.871 lei | 479.483 lei |
| 2022 | 376.636 lei | 279.474 lei | 1 | 363.708 lei | 7.599 lei | 356.109 lei |
| 2021 | 77.672 lei | 75.635 lei | 1 | 170.463 lei | 3.828 lei | 76.635 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 436.691 lei
- Venituri totale
- 438.607 lei
- Cheltuieli totale
- 383.803 lei
- Profit brut
- 54.804 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.916 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.304 lei
- Active circulante
- 763.369 lei
- Stocuri
- 650.804 lei
- Creanțe
- 105.314 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.251 lei
- Datorii
- 246.149 lei
- Capitaluri
- 530.541 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.462 lei
- Venituri totale
- 47.462 lei
- Cheltuieli totale
- 42.667 lei
- Profit brut
- 4.795 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.143 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 565.073 lei
- Stocuri
- 115.197 lei
- Creanțe
- 444.853 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.023 lei
- Datorii
- 81.447 lei
- Capitaluri
- 483.626 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 196.023 lei
- Venituri totale
- 196.023 lei
- Cheltuieli totale
- 71.162 lei
- Profit brut
- 124.861 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 123.374 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 557.354 lei
- Stocuri
- 1 lei
- Creanțe
- 557.330 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23 lei
- Datorii
- 77.871 lei
- Capitaluri
- 479.483 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 376.636 lei
- Venituri totale
- 376.636 lei
- Cheltuieli totale
- 93.848 lei
- Profit brut
- 282.788 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 279.474 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 363.708 lei
- Stocuri
- 250 lei
- Creanțe
- 363.333 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125 lei
- Datorii
- 7.599 lei
- Capitaluri
- 356.109 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 77.672 lei
- Venituri totale
- 77.672 lei
- Cheltuieli totale
- 1.052 lei
- Profit brut
- 76.620 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 75.635 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 157 lei
- Active circulante
- 170.306 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 159.970 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.336 lei
- Datorii
- 3.828 lei
- Capitaluri
- 76.635 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2026) · valoare însumată de cel mult 45 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- APA CANAL 2000 S.A.o atribuire · cel mult 45 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
EXCAVATOR TCM ENERGY DIESEL 3 CILINDRII
45.000 lei · APA CANAL 2000 S.A. · CPV 43262000-7 Utilaje excavatoare (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 14 aprilie 2026 și 14 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2711 · Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice (CAEN Rev.2)
- 2829 · Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3319 · Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.2)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN Rev.2)
- 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
- 4676 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 4677 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
- 4759 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 6492 · Alte activități de creditare (CAEN Rev.2)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului