TAX CONTA L & A S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 2 martie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- TAX CONTA L & A S.R.L.
- CUI
- 47737891
- Nr. înmatriculare
- J29/513/2023
- EUID
- ROONRC.J29/513/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 martie 2023
Sediu social
- Adresă
- MALU ROȘU, nr. 67A, bl. 141B, sc. A, et. 2, ap. 11, Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
Contact
- Telefon
- 0720 296 930
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 martie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.03.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- COSTACHE MIHAELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 232 din 307 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6920, județul Prahova, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 14.922 din 21.767 în tot județul, și locul 8.065 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 84%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102.830 lei | 34.668 lei | 1 | 50.925 lei | 1.608 lei | 49.317 lei |
| 2024 | 55.825 lei | 1.871 lei | 1 | 18.637 lei | 3.987 lei | 14.650 lei |
| 2023 | 34.600 lei | 16.892 lei | 1 | 20.233 lei | 3.141 lei | 17.092 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 102.830 lei
- Venituri totale
- 102.830 lei
- Cheltuieli totale
- 67.256 lei
- Profit brut
- 35.574 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.668 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.427 lei
- Active circulante
- 48.498 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.200 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.298 lei
- Datorii
- 1.608 lei
- Capitaluri
- 49.317 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 55.825 lei
- Venituri totale
- 55.888 lei
- Cheltuieli totale
- 53.542 lei
- Profit brut
- 2.346 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.871 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.732 lei
- Active circulante
- 14.905 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 14.905 lei
- Datorii
- 3.987 lei
- Capitaluri
- 14.650 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 34.600 lei
- Venituri totale
- 34.600 lei
- Cheltuieli totale
- 14.574 lei
- Profit brut
- 20.026 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.892 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21 lei
- Active circulante
- 20.212 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.854 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.358 lei
- Datorii
- 3.141 lei
- Capitaluri
- 17.092 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7820 · Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului (CAEN Rev.2)
- 7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN Rev.2)
- 8211 · Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului