Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SZÉKELY TULIPÁN S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ghelința, Comuna Ghelința, înmatriculată la 12 mai 2017.

Identitate

Denumire legală
SZÉKELY TULIPÁN S.R.L.
CUI
37565438
Nr. înmatriculare
J14/234/2017
EUID
ROONRC.J14/234/2017
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
12 mai 2017

Sediu social

Adresă
GHELINȚA, nr. 143, Sat Ghelința, Comuna Ghelința, Covasna
Cod poștal
527090

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 17 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 sept)
Inactiv fiscal
nu (reactivat la 10 iun)
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 12.05.2017
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • BARRA-KÁDÁR EDIT — administrator
  • BARRA-KÁDÁR IMRE — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
635 mii lei02021: 157 mii lei2022: 618 mii lei2023: 635 mii lei2024: 526 mii lei2025: 460 mii lei20212022202320242025
Rezultat net
80 mii lei0-65 mii lei2021: 30 mii lei2022: 80 mii lei2023: -65 mii lei2024: 67 mii lei2025: 55 mii lei20212022202320242025

Poziție în sector

Locul 160 din 263 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Covasna, peste 40% dintre firmele clasei. Locul 1.694 din 4.527 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 12%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025460.313 lei54.959 lei153.369 lei98.278 lei55.091 lei
2024525.929 lei66.752 lei1153.393 lei110.008 lei43.385 lei
2023635.337 lei-65.051 lei286.780 lei110.146 lei-23.366 lei
2022617.970 lei80.435 lei1178.998 lei98.183 lei80.815 lei
2021157.085 lei29.654 lei074.936 lei45.282 lei29.654 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
460.313 lei
Venituri totale
460.314 lei
Cheltuieli totale
393.802 lei
Profit brut
66.512 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
54.959 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
6.528 lei
Active circulante
146.841 lei
Stocuri
105.166 lei
Creanțe
6.480 lei
Casa și conturi la bănci
35.195 lei
Datorii
98.278 lei
Capitaluri
55.091 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
525.929 lei
Venituri totale
525.931 lei
Cheltuieli totale
446.219 lei
Profit brut
79.712 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
66.752 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
9.722 lei
Active circulante
143.671 lei
Stocuri
90.548 lei
Creanțe
3.154 lei
Casa și conturi la bănci
49.969 lei
Datorii
110.008 lei
Capitaluri
43.385 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
635.337 lei
Venituri totale
662.341 lei
Cheltuieli totale
721.034 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
58.693 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
65.051 lei
Active imobilizate
Active circulante
86.780 lei
Stocuri
64.655 lei
Creanțe
7.834 lei
Casa și conturi la bănci
14.291 lei
Datorii
110.146 lei
Capitaluri
-23.366 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

  • 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
    • Reactivată fiscal de ANAF
  6. 2018

    • Declarată inactivă fiscal de ANAF
  7. 2017

    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑