SUN ENERGHES SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Craiova, înmatriculată la 16 ianuarie 2012.
Firma nu este în funcțiune: radiată. Firma a fost radiată din registrul comerțului și nu mai există ca persoană juridică. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- SUN ENERGHES SRL
- CUI
- 29543170
- Nr. înmatriculare
- J16/65/2012
- EUID
- ROONRC.J16/65/2012
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 ianuarie 2012
Sediu social
- Adresă
- BUCUREȘTI, nr. 287A, etaj I, Municipiul Craiova, Dolj
- Localitate
- Municipiul Craiova, Dolj
Contact
- Telefon
- 0356 003 921
- Fax
- 0356 003 922
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 29 iulie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- radiată (cod 1084, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 28 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 07.07.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- IANCOVSCHI ALEXANDRU-IOAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.586.783 lei | 752.351 lei | — | 16.621.555 lei | 4.989.225 lei | 11.657.777 lei |
| 2024 | 2.160.624 lei | 1.726.598 lei | — | 19.201.845 lei | 8.328.319 lei | 10.905.426 lei |
| 2023 | 2.368.828 lei | 6.317.540 lei | 0 | 25.244.653 lei | 6.016.772 lei | 19.264.428 lei |
| 2022 | 2.328.868 lei | 1.207.213 lei | 0 | 21.094.855 lei | 8.232.386 lei | 12.946.263 lei |
| 2021 | 1.519.141 lei | 1.309.542 lei | — | 17.851.791 lei | 6.118.042 lei | 11.733.749 lei |
| 2020 | 1.363.113 lei | 1.615.139 lei | — | 23.834.004 lei | 8.404.881 lei | 15.429.123 lei |
| 2019 | 913.273 lei | -453.643 lei | — | 24.216.312 lei | 10.630.197 lei | 13.721.736 lei |
| 2018 | 1.241.643 lei | 567.480 lei | 0 | 26.054.742 lei | 12.022.141 lei | 14.175.379 lei |
| 2017 | 1.099.223 lei | -1.366.197 lei | — | 26.973.401 lei | 13.522.607 lei | 13.607.898 lei |
| 2016 | 3.457.793 lei | 848.728 lei | — | 31.903.196 lei | 28.539.358 lei | -29.905 lei |
| 2015 | 3.272.882 lei | -388.666 lei | 0 | 30.166.771 lei | 29.129.646 lei | -878.632 lei |
| 2014 | 1.439.018 lei | -288.324 lei | — | 32.527.593 lei | 32.503.374 lei | -489.967 lei |
| 2013 | 0 lei | -203.074 lei | — | 12.308.319 lei | 12.509.962 lei | -201.643 lei |
| 2012 | 0 lei | 431 lei | — | 233.983 lei | 232.552 lei | 1.431 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.586.783 lei
- Venituri totale
- 6.061.009 lei
- Cheltuieli totale
- 5.191.628 lei
- Profit brut
- 869.381 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 752.351 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.583.632 lei
- Active circulante
- 1.037.923 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 734.658 lei
- Casa și conturi la bănci
- 303.265 lei
- Datorii
- 4.989.225 lei
- Capitaluri
- 11.657.777 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.160.624 lei
- Venituri totale
- 7.543.366 lei
- Cheltuieli totale
- 5.500.950 lei
- Profit brut
- 2.042.416 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.726.598 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 16.863.800 lei
- Active circulante
- 2.338.045 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 842.415 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.495.630 lei
- Datorii
- 8.328.319 lei
- Capitaluri
- 10.905.426 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.368.828 lei
- Venituri totale
- 13.477.737 lei
- Cheltuieli totale
- 6.098.967 lei
- Profit brut
- 7.378.770 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.317.540 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.150.896 lei
- Active circulante
- 7.093.757 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 3.526.800 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.566.957 lei
- Datorii
- 6.016.772 lei
- Capitaluri
- 19.264.428 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.086.600 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 14 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 3511 · Producția de energie electrică (CAEN Rev.2)
- 3512 · Transportul energiei electrice (CAEN Rev.2)
- 3513 · Distribuția energiei electrice (CAEN Rev.2)
- 3514 · Comercializarea energiei electrice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 16 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.