SUMEC SECURITY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Buftea, Oraș Buftea, înmatriculată la 2 decembrie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- SUMEC SECURITY S.R.L.
- CUI
- 39201735
- Nr. înmatriculare
- J2020005830239
- EUID
- ROONRC.J2020005830239
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 decembrie 2020
Sediu social
- Adresă
- FĂGĂRAȘ, nr. 2, CAMERA NR. 8, Loc. Buftea, Oraș Buftea, Ilfov
- Localitate
- Loc. Buftea, Oraș Buftea, Ilfov
- Cod poștal
- 70000
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 02.12.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CRAIU ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 12 din 42 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8010, județul Ilfov, peste 74% dintre firmele clasei. Locul 4.101 din 40.375 în tot județul, și locul 656 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 56%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.437.165 lei | 965.925 lei | 36 | 2.415.699 lei | 1.486.357 lei | 966.125 lei |
| 2024 | 2.205.499 lei | 446.410 lei | 30 | 715.839 lei | 310.074 lei | 446.610 lei |
| 2023 | 1.404.666 lei | 404.774 lei | 22 | 758.418 lei | 375.096 lei | 404.974 lei |
| 2022 | 2.039.399 lei | 195.724 lei | 38 | 474.627 lei | 345.702 lei | 170.913 lei |
| 2021 | 13.824 lei | -18.144 lei | 2 | 39.178 lei | 63.989 lei | -24.811 lei |
| 2020 | — | -938 lei | — | 433 lei | 7.099 lei | -6.666 lei |
| 2019 | — | -2.795 lei | — | 272 lei | 6.000 lei | -5.728 lei |
| 2018 | — | -3.133 lei | — | 1.067 lei | 4.000 lei | -2.933 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.437.165 lei
- Venituri totale
- 3.600.669 lei
- Cheltuieli totale
- 2.468.715 lei
- Profit brut
- 1.131.954 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 965.925 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 789.691 lei
- Active circulante
- 1.626.008 lei
- Stocuri
- 20.512 lei
- Creanțe
- 1.427.056 lei
- Casa și conturi la bănci
- 178.440 lei
- Datorii
- 1.486.357 lei
- Capitaluri
- 966.125 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 36
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.205.499 lei
- Venituri totale
- 2.409.279 lei
- Cheltuieli totale
- 1.898.026 lei
- Profit brut
- 511.253 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 446.410 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 158.549 lei
- Active circulante
- 557.290 lei
- Stocuri
- 30.738 lei
- Creanțe
- 448.728 lei
- Casa și conturi la bănci
- 77.824 lei
- Datorii
- 310.074 lei
- Capitaluri
- 446.610 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 30
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.404.666 lei
- Venituri totale
- 1.800.527 lei
- Cheltuieli totale
- 1.382.474 lei
- Profit brut
- 418.053 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 404.774 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 215.128 lei
- Active circulante
- 543.290 lei
- Stocuri
- 30.738 lei
- Creanțe
- 482.950 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.602 lei
- Datorii
- 375.096 lei
- Capitaluri
- 404.974 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 22
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- o atribuire, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 849 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- SNTFC ,,CFR CALATORI" SAo atribuire · cel mult 849 mii lei
Ultima atribuire
- Contract nr. BV18/4/37
Servicii de paza (Rev.2)
849.237 lei · SNTFC ,,CFR CALATORI" SA · CPV 79713000-5 · Licitatie deschisa
Clasamentul contractelor publice din Ilfov →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 octombrie 2023 și 9 octombrie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN Rev.3)
- 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018