STRATEGIS MARKET RESEARCH SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 20 ianuarie 1999.
Identitate
- Denumire legală
- STRATEGIS MARKET RESEARCH SRL
- CUI
- 11408537
- Nr. înmatriculare
- J40/588/1999
- EUID
- ROONRC.J40/588/1999
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 ianuarie 1999
Sediu social
- Adresă
- Str. CHIRIAC BIDOIANU, nr. 3, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
Contact
- Telefon
- 0722 819 568
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 11 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții (cod 2104, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- da (din 13 nov)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 11.12.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PASCALE ZOE - ŞTEFANIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2.030 din 4.538 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7311, municipiul București, peste 55% dintre firmele clasei. Locul 61.713 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 322%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 292.244 lei | 35.155 lei | 1 | 158.028 lei | 27.322 lei | 130.706 lei |
| 2024 | 69.273 lei | -25.614 lei | 1 | 182.774 lei | 30.897 lei | 151.877 lei |
| 2023 | 295.213 lei | 137.802 lei | 1 | 224.151 lei | 18.604 lei | 205.547 lei |
| 2022 | 285.710 lei | 151.486 lei | 1 | 189.499 lei | 37.532 lei | 151.967 lei |
| 2021 | 76.979 lei | 4.489 lei | 1 | 116.084 lei | 11.658 lei | 104.426 lei |
| 2020 | 8.100 lei | -12.840 lei | 1 | 133.230 lei | 17.503 lei | 115.727 lei |
| 2019 | 65.233 lei | 44.364 lei | 1 | 151.556 lei | 17.864 lei | 133.692 lei |
| 2018 | 19.530 lei | -7.230 lei | 1 | 104.155 lei | 13.568 lei | 90.587 lei |
| 2017 | 118.265 lei | 104.002 lei | — | 212.132 lei | 106.620 lei | 105.512 lei |
| 2016 | 84.800 lei | 69.485 lei | — | 134.101 lei | 107.644 lei | 26.457 lei |
| 2015 | 20.748 lei | 20.502 lei | — | 63.445 lei | 106.473 lei | -43.028 lei |
| 2011 | 119.562 lei | 24.652 lei | 4 | 33.101 lei | 101.842 lei | -68.741 lei |
| 2010 | 113.268 lei | 23.354 lei | 3 | 22.107 lei | 115.500 lei | -93.393 lei |
| 2009 | 127.472 lei | -4.677 lei | 4 | 30.933 lei | 148.129 lei | -116.746 lei |
| 2008 | 160.877 lei | -19.579 lei | 6 | 48.577 lei | 160.646 lei | -112.069 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 292.244 lei
- Venituri totale
- 292.244 lei
- Cheltuieli totale
- 238.355 lei
- Profit brut
- 53.889 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.155 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 158.028 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 38.905 lei
- Casa și conturi la bănci
- 119.123 lei
- Datorii
- 27.322 lei
- Capitaluri
- 130.706 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 69.273 lei
- Venituri totale
- 69.273 lei
- Cheltuieli totale
- 94.887 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 25.614 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 25.614 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 182.774 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 113.263 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.511 lei
- Datorii
- 30.897 lei
- Capitaluri
- 151.877 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 295.213 lei
- Venituri totale
- 295.213 lei
- Cheltuieli totale
- 154.518 lei
- Profit brut
- 140.695 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 137.802 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 224.151 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 128.263 lei
- Casa și conturi la bănci
- 95.888 lei
- Datorii
- 18.604 lei
- Capitaluri
- 205.547 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 3 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante · valoare însumată de cel mult 93 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- R.N.P. Administratia Parcului National Cozia R.A.o atribuire · cel mult 68 mii lei
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU BIORESURSE ALIMENTARE IBA BUCURESTI2 atribuiri · cel mult 25 mii lei
Ultimele 3 atribuiri
- T2 2021Cumpărare directă nr. DA28015502
Evaluarea gradului de informare si constientizare a populatiei
68.000 lei · R.N.P. Administratia Parcului National Cozia R.A. · CPV 79300000-7 · Cumparare directa
- T4 2019Cumpărare directă nr. DA24056278
Cercetare de piata; Sondaj de opinie.
15.000 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU BIORESURSE ALIMENTARE IBA BUCURESTI · CPV 79300000-7 · Cumparare directa
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA23354483
Studii de piata si cercetare
10.000 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU BIORESURSE ALIMENTARE IBA BUCURESTI · CPV 79300000-7 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- funcțiune (8 iul → prezent)
- este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții (8 iul → prezent)
- sediu expirat (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții
- Stare la registrul comerțului: sediu expirat
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2013
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.