Sari la conținut
Duminică, 6 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

STORE EXIM RESORT SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 26 februarie 2010.

Identitate

Denumire legală
STORE EXIM RESORT SRL
CUI
26579969
Nr. înmatriculare
J2010002077407
EUID
ROONRC.J2010002077407
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
26 februarie 2010

Sediu social

Adresă
Str. CHILE, nr. 4, București Sectorul 1, București
Localitate
București Sectorul 1, București
Cod poștal
11606

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu (până la 31 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 26.02.2010
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • STOICESCU FLOREA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
299 mii lei02010: fără date2011: 0 lei2012: 0 lei2013: 40 mii lei2015: 205 mii lei2016: 220 mii lei2017: 206 mii lei2018: 293 mii lei2019: 299 mii lei2020: 226 mii lei2021: 193 mii lei2022: 231 mii lei2023: 271 mii lei2024: 263 mii lei2025: 243 mii lei20102012201520172019202120232025
Rezultat net
201 mii lei0-68 mii lei2010: -29 lei2011: 0 lei2012: 0 lei2013: 32 mii lei2015: 177 mii lei2016: 165 mii lei2017: 125 mii lei2018: 152 mii lei2019: 201 mii lei2020: 117 mii lei2021: 51 mii lei2022: 67 mii lei2023: 68 mii lei2024: 898 lei2025: -68 mii lei20102012201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 192 din 275 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5510, municipiul București, peste 31% dintre firmele clasei. Locul 68.218 din 132.176 în tot județul, și locul 21.514 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025243.423 lei-68.385 lei31.923.397 lei644.674 lei1.278.723 lei
2024262.500 lei898 lei31.809.170 lei462.062 lei1.347.108 lei
2023271.067 lei68.357 lei31.722.482 lei376.273 lei1.346.209 lei
2022231.046 lei67.055 lei31.537.477 lei259.625 lei1.277.852 lei
2021193.083 lei50.778 lei31.361.233 lei150.435 lei1.210.798 lei
2020225.838 lei116.988 lei31.166.047 lei6.027 lei1.160.020 lei
2019299.233 lei201.240 lei21.058.301 lei15.269 lei1.043.032 lei
2018293.140 lei151.811 lei2885.197 lei2.673 lei882.524 lei
2017205.942 lei125.271 lei2826.515 lei136.535 lei689.980 lei
2016219.535 lei165.112 lei1617.077 lei52.368 lei564.709 lei
2015204.658 lei177.242 lei401.441 lei1.844 lei399.597 lei
201339.874 lei31.714 lei35.136 lei3.222 lei31.914 lei
20120 lei0 lei200 lei0 lei200 lei
20110 lei0 lei171 lei0 lei171 lei
2010-29 lei171 lei0 lei171 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
243.423 lei
Venituri totale
243.628 lei
Cheltuieli totale
305.972 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
62.344 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
68.385 lei
Active imobilizate
Active circulante
1.923.397 lei
Stocuri
Creanțe
1.921.445 lei
Casa și conturi la bănci
1.952 lei
Datorii
644.674 lei
Capitaluri
1.278.723 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
262.500 lei
Venituri totale
262.562 lei
Cheltuieli totale
254.653 lei
Profit brut
7.909 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
898 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
1.809.170 lei
Stocuri
Creanțe
1.800.606 lei
Casa și conturi la bănci
8.564 lei
Datorii
462.062 lei
Capitaluri
1.347.108 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
271.067 lei
Venituri totale
271.067 lei
Cheltuieli totale
200.298 lei
Profit brut
70.769 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
68.357 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
1.722.482 lei
Stocuri
Creanțe
1.696.797 lei
Casa și conturi la bănci
25.685 lei
Datorii
376.273 lei
Capitaluri
1.346.209 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Stare
  • certificat de înmatriculare preschimbat (cel puțin din 21 octombrie 2013 → 7 iulie 2024)
  • sediu expirat (31 ianuarie 2015 → 31 octombrie 2016)
  • reorganizare - fuziune prin absorbție (29 iulie 2016 → 31 octombrie 2017)
  • sediu expirat (3 februarie 2020 → 1 august 2020)
  • funcțiune (8 iulie 2026 → prezent)

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Stare la registrul comerțului: funcțiune
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  6. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  7. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Stare la registrul comerțului: sediu expirat
  8. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  9. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  10. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  11. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Stare la registrul comerțului: reorganizare - fuziune prin absorbție
  12. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015

Sunt afișate cele mai recente 14 din 22 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑