STO AGRO STAR S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Focuri, Comuna Focuri, înmatriculată la 25 ianuarie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- STO AGRO STAR S.R.L.
- CUI
- 49466217
- Nr. înmatriculare
- J22/260/2024
- EUID
- ROONRC.J22/260/2024
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 ianuarie 2024
Sediu social
- Adresă
- Sector 10, nr. 152, Sat Focuri, Comuna Focuri, Iași
- Localitate
- Sat Focuri, Comuna Focuri, Iași
- Cod poștal
- 707195
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.01.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ȘTOGRINCĂ CONSTANTIN-PETRONEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 250 din 266 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0111, județul Iași, peste 6% dintre firmele clasei. Locul 22.012 din 25.162 în tot județul, și locul 17.650 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 78%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.970 lei | 6.425 lei | 0 | 214.924 lei | 207.924 lei | 7.000 lei |
| 2024 | 67.539 lei | 335 lei | 0 | 103.849 lei | 103.314 lei | 535 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 14.970 lei
- Venituri totale
- 37.167 lei
- Cheltuieli totale
- 29.682 lei
- Profit brut
- 7.485 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.425 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 214.924 lei
- Stocuri
- 185.092 lei
- Creanțe
- 27.368 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.464 lei
- Datorii
- 207.924 lei
- Capitaluri
- 7.000 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 67.539 lei
- Venituri totale
- 67.539 lei
- Cheltuieli totale
- 67.133 lei
- Profit brut
- 406 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 335 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 103.849 lei
- Stocuri
- 95.000 lei
- Creanțe
- 8.633 lei
- Casa și conturi la bănci
- 216 lei
- Datorii
- 103.314 lei
- Capitaluri
- 535 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0124 · Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase (CAEN Rev.2)
- 0126 · Cultivarea fructelor oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0130 · Cultivarea plantelor pentru înmulțire (CAEN Rev.2)
- 0141 · Creșterea bovinelor de lapte (CAEN Rev.2)
- 0142 · Creșterea altor bovine (CAEN Rev.2)
- 0143 · Creșterea cailor și a altor cabaline (CAEN Rev.2)
- 0145 · Creșterea ovinelor și caprinelor (CAEN Rev.2)
- 0146 · Creșterea porcinelor (CAEN Rev.2)
- 0147 · Creșterea păsărilor (CAEN Rev.2)
- 0149 · Creșterea altor animale (CAEN Rev.2)
- 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN Rev.2)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
- 0162 · Activități auxiliare pentru creșterea animalelor (CAEN Rev.2)
- 0163 · Activități după recoltare (CAEN Rev.2)
- 0164 · Pregătirea semințelor (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4623 · Comerț cu ridicata al animalelor vii (CAEN Rev.2)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN Rev.2)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului