STIGEOTEHNICA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 22 martie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- STIGEOTEHNICA S.R.L.
- CUI
- 39070060
- Nr. înmatriculare
- J12/1043/2018
- EUID
- ROONRC.J12/1043/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 martie 2018
Sediu social
- Adresă
- NICOLAE TITULESCU, nr. 2, ap. 62, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Localitate
- Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Cod poștal
- 400420
Contact
- Telefon
- 0740 707 078
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 23 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.03.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ROMAN BOGDAN-ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 448 din 1.233 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Cluj, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 15.423 din 42.438 în tot județul, și locul 13.034 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 19%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 347.904 lei | 151.793 lei | 1 | 205.351 lei | 53.318 lei | 152.033 lei |
| 2024 | 428.663 lei | 251.341 lei | 1 | 338.379 lei | 86.798 lei | 251.581 lei |
| 2023 | — | 0 lei | — | — | 0 lei | 0 lei |
| 2022 | 295.500 lei | 203.334 lei | 1 | 535.118 lei | 23.217 lei | 511.901 lei |
| 2021 | 211.236 lei | 132.918 lei | 1 | 328.183 lei | 19.617 lei | 308.566 lei |
| 2020 | 175.876 lei | 84.185 lei | 1 | 186.839 lei | 10.998 lei | 175.841 lei |
| 2019 | 133.250 lei | 62.937 lei | 1 | 103.096 lei | 11.440 lei | 91.656 lei |
| 2018 | 73.550 lei | 28.519 lei | 1 | 30.922 lei | 2.203 lei | 28.719 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 347.904 lei
- Venituri totale
- 347.904 lei
- Cheltuieli totale
- 190.757 lei
- Profit brut
- 157.147 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 151.793 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.002 lei
- Active circulante
- 174.349 lei
- Stocuri
- 802 lei
- Creanțe
- 154.816 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.731 lei
- Datorii
- 53.318 lei
- Capitaluri
- 152.033 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 428.663 lei
- Venituri totale
- 430.407 lei
- Cheltuieli totale
- 169.574 lei
- Profit brut
- 260.833 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 251.341 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.340 lei
- Active circulante
- 332.039 lei
- Stocuri
- 465 lei
- Creanțe
- 313.248 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.326 lei
- Datorii
- 86.798 lei
- Capitaluri
- 251.581 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 0 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 8 cumpărături directe, de la 8 autorități contractante (2023–2025) · valoare însumată de cel mult 57 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- MUNICIPIUL DEJo atribuire · cel mult 26 mii lei
- COMUNA CASEIUo atribuire · cel mult 10 mii lei
- Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "Dobrogea" al judetului Constantao atribuire · cel mult 5 mii lei
- Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Lt.col. Dumitru Petrescuo atribuire · cel mult 3 mii lei
- INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA NERON LUPASCU AL JUDETULUI BUZAUo atribuire · cel mult 3 mii lei
- INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA " PODUL INALT" AL JUDETULUI VASLUIo atribuire · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Prestare servicii de elaborare studiu geotehnic cf anunt nr. ADV1482450
3.250 lei · INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "SEMENIC" CARAS SEVERIN · CPV 71332000-4 Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Studiu geotehnic -Construire Subunitate de pompieri loc. Eforie din cadrul ISU Dobrogea
4.700 lei · Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "Dobrogea" al judetului Constanta · CPV 71332000-4 Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Studiu geotehnic aferent anunt ADV1433278
3.350 lei · INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA " PODUL INALT" AL JUDETULUI VASLUI · CPV 71332000-4 Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Studiu geotehnic aferent anunt ADV1426635
3.350 lei · INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA NERON LUPASCU AL JUDETULUI BUZAU · CPV 71332000-4 Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Studiu geotehnic aferent anunt ADV1428343
2.830 lei · Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Porolissum al judetului Salaj · CPV 71332000-4 Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Cluj →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 10 iulie 2023 și 29 mai 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului