Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

STELAS CONSULTING SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Bragadiru, Oraș Bragadiru, înmatriculată la 28 iulie 2006.

Identitate

Denumire legală
STELAS CONSULTING SRL
CUI
12900502
Nr. înmatriculare
J2006001519233
EUID
ROONRC.J2006001519233
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
28 iulie 2006

Sediu social

Adresă
Str. GLADIOLELOR, nr. 27, VILA D, Loc. Bragadiru, Oraș Bragadiru, Ilfov
Cod poștal
077025

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 19 decembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 12 apr)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.07.2006
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • ŞTEFĂNESCU ŞTEFAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
12,5 mil. lei02008: 496 mii lei2009: 1,1 mil. lei2010: 890 mii lei2011: 1,6 mil. lei2012: 1,3 mil. lei2013: 1,3 mil. lei2014: 1,9 mil. lei2015: 1,6 mil. lei2016: 2,1 mil. lei2017: 3,0 mil. lei2018: 4,6 mil. lei2019: 4,7 mil. lei2020: 4,7 mil. lei2021: 6,4 mil. lei2022: 7,8 mil. lei2023: 12,5 mil. lei2024: 6,0 mil. lei2025: 11,5 mil. lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
672 mii lei02008: 32 mii lei2009: 1.245 lei2010: 15 mii lei2011: 9 mii lei2012: 34 mii lei2013: 10 mii lei2014: 24 mii lei2015: 16 mii lei2016: 22 mii lei2017: 30 mii lei2018: 208 mii lei2019: 672 mii lei2020: 118 mii lei2021: 315 mii lei2022: 330 mii lei2023: 330 mii lei2024: 383 mii lei2025: 531 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 5 din 923 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7022, județul Ilfov, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 1.695 din 40.375 în tot județul, și locul 12.636 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 90%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202511.454.466 lei530.649 lei15.849.480 lei5.318.231 lei531.249 lei
20246.035.324 lei383.451 lei14.279.590 lei3.565.810 lei713.780 lei
202312.506.523 lei329.729 lei14.107.371 lei3.446.973 lei660.398 lei
20227.831.188 lei330.069 lei13.351.723 lei3.021.054 lei330.669 lei
20216.379.486 lei315.095 lei12.676.784 lei1.706.788 lei969.996 lei
20204.745.612 lei117.784 lei12.448.070 lei1.657.505 lei790.565 lei
20194.719.587 lei672.181 lei11.879.946 lei1.099.165 lei780.781 lei
20184.596.358 lei208.409 lei11.419.961 lei1.210.952 lei209.009 lei
20173.038.406 lei30.045 lei11.464.894 lei1.459.238 lei5.656 lei
20162.116.996 lei22.156 lei1706.768 lei731.157 lei-24.389 lei
20151.641.231 lei15.764 lei1741.489 lei813.751 lei-46.545 lei
20141.935.527 lei23.744 lei973.487 lei960.492 lei38.712 lei
20131.325.810 lei10.148 lei1686.111 lei600.059 lei111.769 lei
20121.330.399 lei34.023 lei1261.950 lei186.047 lei101.620 lei
20111.564.027 lei8.629 lei394.495 lei352.615 lei67.597 lei
2010890.232 lei14.856 lei661.710 lei628.459 lei58.968 lei
20091.107.158 lei1.245 lei472.109 lei449.718 lei44.112 lei
2008495.674 lei31.636 lei1140.819 lei233.349 lei42.867 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
11.454.466 lei
Venituri totale
11.589.608 lei
Cheltuieli totale
10.935.089 lei
Profit brut
654.519 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
530.649 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
251.826 lei
Active circulante
5.597.654 lei
Stocuri
1.043.528 lei
Creanțe
2.134.819 lei
Casa și conturi la bănci
2.419.307 lei
Datorii
5.318.231 lei
Capitaluri
531.249 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
6.035.324 lei
Venituri totale
6.061.393 lei
Cheltuieli totale
5.590.491 lei
Profit brut
470.902 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
383.451 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
30.920 lei
Active circulante
4.248.670 lei
Stocuri
1.054.434 lei
Creanțe
2.914.195 lei
Casa și conturi la bănci
280.041 lei
Datorii
3.565.810 lei
Capitaluri
713.780 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
12.506.523 lei
Venituri totale
12.541.034 lei
Cheltuieli totale
12.136.305 lei
Profit brut
404.729 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
329.729 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
46.218 lei
Active circulante
4.061.153 lei
Stocuri
568.140 lei
Creanțe
1.823.733 lei
Casa și conturi la bănci
1.669.280 lei
Datorii
3.446.973 lei
Capitaluri
660.398 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 3 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2021) · valoare însumată de cel mult 85 mii lei
  • 3 atribuiri, de la 2 autorități contractante (2022–2024) · valoare însumată de cel mult 1,4 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Contract nr. 7180/7179lotul 1 din 2 loturi

    Utilaje de prelucrare a alimentelor, a bauturilor si a tutunului si accesorii ale acestora (Rev.2)

    577.000 lei · UNIVERSITATEA CONSTANTN BRANCUSI TIRGU JIU · CPV 42200000-8 · Licitatie deschisa

  2. Contract nr. 56

    CONTRACT DE FURNIZARE

    272.150 lei · ASOCIAȚIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARĂ ALBA DE JOS · CPV 42215000-6 · Procedura simplificata · fonduri europene

  3. Cumpărare directă

    MASINA DE AMBALAT CU VACUUM

    12.500 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 42921330-0 Masini de ambalare (Rev.2)

  4. T4 2019Cumpărare directă nr. DA24164587

    pachet dotari laborator produse carne

    61.500 lei · Universitatea Aurel Vlaicu din Arad · CPV 42215200-8 · Cumparare directa

  5. T3 2019Cumpărare directă nr. DA23943031

    CUUTER PROCESARE CARNE 1252

    10.891 lei · UNIVERSITATEA TRANSILVANIA BRASOV · CPV 42215200-8 · Cumparare directa

Clasamentul contractelor publice din Ilfov

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 8 octombrie 2021 și 4 iulie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑