Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

STEFANA SHOP S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Catalina, Comuna Catalina, înmatriculată la 8 aprilie 2014.

Identitate

Denumire legală
STEFANA SHOP S.R.L.
CUI
33037294
Nr. înmatriculare
J2014000094149
EUID
ROONRC.J2014000094149
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
8 aprilie 2014

Sediu social

Adresă
CATALINA, nr. 386, Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna
Cod poștal
527065

Contact

Date declarate la Ministerul Finanțelor, actualizate la 23 ianuarie 2026. Sunt datele pe care firma le-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 nov)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 08.04.2014
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • BARTOS ISTVÁN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,8 mil. lei02015: 416 mii lei2016: 476 mii lei2017: 473 mii lei2018: 490 mii lei2019: 719 mii lei2020: 896 mii lei2021: 1,1 mil. lei2022: 1,7 mil. lei2023: 2,0 mil. lei2024: 2,3 mil. lei2025: 2,8 mil. lei201520172019202120232025
Rezultat net
63 mii lei0-42 mii lei2015: 9 mii lei2016: -12 mii lei2017: 48 mii lei2018: 16 mii lei2019: 17 mii lei2020: -42 mii lei2021: -3 mii lei2022: 63 mii lei2023: 61 mii lei2024: -2 mii lei2025: 53 mii lei201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 53 din 263 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Covasna, peste 80% dintre firmele clasei. Locul 534 din 4.547 în tot județul, și locul 746 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 19%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20252.791.356 lei52.538 lei5456.603 lei306.719 lei149.884 lei
20242.343.374 lei-1.701 lei3492.731 lei394.931 lei97.800 lei
20232.019.753 lei61.032 lei3486.616 lei319.631 lei166.985 lei
20221.686.058 lei62.959 lei3389.601 lei296.332 lei93.269 lei
20211.097.567 lei-3.363 lei4231.275 lei198.601 lei32.674 lei
2020896.110 lei-41.962 lei5223.067 lei187.030 lei36.037 lei
2019719.287 lei16.698 lei5133.654 lei55.655 lei77.999 lei
2018490.411 lei15.717 lei383.015 lei21.714 lei61.301 lei
2017472.528 lei48.432 lei268.131 lei22.547 lei45.584 lei
2016475.613 lei-12.028 lei347.530 lei50.940 lei-2.848 lei
2015416.455 lei8.980 lei378.075 lei69.879 lei9.180 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.791.356 lei
Venituri totale
2.793.098 lei
Cheltuieli totale
2.726.184 lei
Profit brut
66.914 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
52.538 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
22.690 lei
Active circulante
433.913 lei
Stocuri
384.276 lei
Creanțe
34.424 lei
Casa și conturi la bănci
15.213 lei
Datorii
306.719 lei
Capitaluri
149.884 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.343.374 lei
Venituri totale
2.352.063 lei
Cheltuieli totale
2.347.693 lei
Profit brut
4.370 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
1.701 lei
Active imobilizate
10.562 lei
Active circulante
482.169 lei
Stocuri
356.099 lei
Creanțe
39.773 lei
Casa și conturi la bănci
86.297 lei
Datorii
394.931 lei
Capitaluri
97.800 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.019.753 lei
Venituri totale
2.045.277 lei
Cheltuieli totale
1.967.077 lei
Profit brut
78.200 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
61.032 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
10.065 lei
Active circulante
476.551 lei
Stocuri
310.162 lei
Creanțe
34.199 lei
Casa și conturi la bănci
132.190 lei
Datorii
319.631 lei
Capitaluri
166.985 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.686.058 lei
Venituri totale
1.699.415 lei
Cheltuieli totale
1.607.248 lei
Profit brut
92.167 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
62.959 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
12.582 lei
Active circulante
377.019 lei
Stocuri
290.520 lei
Creanțe
22.713 lei
Casa și conturi la bănci
63.786 lei
Datorii
296.332 lei
Capitaluri
93.269 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.097.567 lei
Venituri totale
1.100.503 lei
Cheltuieli totale
1.092.873 lei
Profit brut
7.630 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
3.363 lei
Active imobilizate
16.065 lei
Active circulante
215.210 lei
Stocuri
192.492 lei
Creanțe
6.307 lei
Casa și conturi la bănci
16.411 lei
Datorii
198.601 lei
Capitaluri
32.674 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
896.110 lei
Venituri totale
919.217 lei
Cheltuieli totale
954.149 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
34.932 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
41.962 lei
Active imobilizate
19.548 lei
Active circulante
203.519 lei
Stocuri
147.944 lei
Creanțe
6.306 lei
Casa și conturi la bănci
49.269 lei
Datorii
187.030 lei
Capitaluri
36.037 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
719.287 lei
Venituri totale
806.431 lei
Cheltuieli totale
782.169 lei
Profit brut
24.262 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
16.698 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
23.169 lei
Active circulante
110.485 lei
Stocuri
77.685 lei
Creanțe
8.551 lei
Casa și conturi la bănci
24.249 lei
Datorii
55.655 lei
Capitaluri
77.999 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
490.411 lei
Venituri totale
555.516 lei
Cheltuieli totale
534.289 lei
Profit brut
21.227 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
15.717 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
330 lei
Active circulante
82.685 lei
Stocuri
55.614 lei
Creanțe
17.987 lei
Casa și conturi la bănci
9.084 lei
Datorii
21.714 lei
Capitaluri
61.301 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
472.528 lei
Venituri totale
519.783 lei
Cheltuieli totale
465.831 lei
Profit brut
53.952 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
48.432 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
552 lei
Active circulante
67.579 lei
Stocuri
55.448 lei
Creanțe
9.609 lei
Casa și conturi la bănci
2.522 lei
Datorii
22.547 lei
Capitaluri
45.584 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
475.613 lei
Venituri totale
484.234 lei
Cheltuieli totale
492.074 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
7.840 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
12.028 lei
Active imobilizate
978 lei
Active circulante
46.552 lei
Stocuri
37.960 lei
Creanțe
7.054 lei
Casa și conturi la bănci
1.538 lei
Datorii
50.940 lei
Capitaluri
-2.848 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2015 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
416.455 lei
Venituri totale
416.461 lei
Cheltuieli totale
405.770 lei
Profit brut
10.691 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
8.980 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
928 lei
Active circulante
77.147 lei
Stocuri
66.584 lei
Creanțe
10.019 lei
Casa și conturi la bănci
544 lei
Datorii
69.879 lei
Capitaluri
9.180 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  12. 2014

    • Înmatriculare la registrul comerțului