START INSTAL GAZ S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, înmatriculată la 15 ianuarie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- START INSTAL GAZ S.R.L.
- CUI
- 38689060
- Nr. înmatriculare
- J2018000067222
- EUID
- ROONRC.J2018000067222
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 15 ianuarie 2018
Sediu social
- Adresă
- MĂRULUI, nr. 16, PARTER, CAMERA 2, Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iași
- Localitate
- Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iași
- Cod poștal
- 707317
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 15.01.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ILIE CONSTANTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 31 din 346 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Iași, peste 91% dintre firmele clasei. Locul 1.817 din 25.162 în tot județul, și locul 974 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 46%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.893.100 lei | 363.374 lei | 17 | 1.136.335 lei | 249.312 lei | 887.023 lei |
| 2024 | 2.661.599 lei | -94.887 lei | 16 | 1.130.504 lei | 235.744 lei | 894.760 lei |
| 2023 | 2.990.362 lei | 181.883 lei | 16 | 1.244.643 lei | 286.620 lei | 958.023 lei |
| 2022 | 2.519.108 lei | -48.989 lei | 18 | 1.112.727 lei | 336.587 lei | 776.140 lei |
| 2021 | 3.333.202 lei | 991.305 lei | 16 | 1.895.467 lei | 321.829 lei | 1.573.638 lei |
| 2020 | 1.769.051 lei | 196.643 lei | 15 | 933.553 lei | 330.167 lei | 603.386 lei |
| 2019 | 1.053.445 lei | 244.229 lei | 10 | 813.276 lei | 349.107 lei | 464.169 lei |
| 2018 | 499.689 lei | 219.740 lei | 5 | 316.730 lei | 96.790 lei | 219.940 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.893.100 lei
- Venituri totale
- 3.896.632 lei
- Cheltuieli totale
- 3.448.434 lei
- Profit brut
- 448.198 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 363.374 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 613.357 lei
- Active circulante
- 522.978 lei
- Stocuri
- 1.100 lei
- Creanțe
- 70.474 lei
- Casa și conturi la bănci
- 451.404 lei
- Datorii
- 249.312 lei
- Capitaluri
- 887.023 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.661.599 lei
- Venituri totale
- 2.665.840 lei
- Cheltuieli totale
- 2.751.633 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 85.793 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 94.887 lei
- Active imobilizate
- 698.320 lei
- Active circulante
- 432.184 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 20.207 lei
- Casa și conturi la bănci
- 411.977 lei
- Datorii
- 235.744 lei
- Capitaluri
- 894.760 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.990.362 lei
- Venituri totale
- 2.991.385 lei
- Cheltuieli totale
- 2.744.159 lei
- Profit brut
- 247.226 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 181.883 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 531.801 lei
- Active circulante
- 712.842 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 174.065 lei
- Casa și conturi la bănci
- 538.777 lei
- Datorii
- 286.620 lei
- Capitaluri
- 958.023 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.519.108 lei
- Venituri totale
- 2.519.171 lei
- Cheltuieli totale
- 2.543.932 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 24.761 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 48.989 lei
- Active imobilizate
- 628.015 lei
- Active circulante
- 484.712 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 164.230 lei
- Casa și conturi la bănci
- 320.482 lei
- Datorii
- 336.587 lei
- Capitaluri
- 776.140 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.333.202 lei
- Venituri totale
- 3.333.541 lei
- Cheltuieli totale
- 2.309.760 lei
- Profit brut
- 1.023.781 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 991.305 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 558.971 lei
- Active circulante
- 1.336.496 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 187.084 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.149.412 lei
- Datorii
- 321.829 lei
- Capitaluri
- 1.573.638 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.769.051 lei
- Venituri totale
- 1.769.560 lei
- Cheltuieli totale
- 1.556.264 lei
- Profit brut
- 213.296 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 196.643 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 642.095 lei
- Active circulante
- 291.458 lei
- Stocuri
- 1.672 lei
- Creanțe
- 112.029 lei
- Casa și conturi la bănci
- 177.757 lei
- Datorii
- 330.167 lei
- Capitaluri
- 603.386 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.053.445 lei
- Venituri totale
- 1.053.445 lei
- Cheltuieli totale
- 798.681 lei
- Profit brut
- 254.764 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 244.229 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 452.321 lei
- Active circulante
- 360.955 lei
- Stocuri
- 1.672 lei
- Creanțe
- 138.577 lei
- Casa și conturi la bănci
- 220.706 lei
- Datorii
- 349.107 lei
- Capitaluri
- 464.169 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 499.689 lei
- Venituri totale
- 499.689 lei
- Cheltuieli totale
- 274.952 lei
- Profit brut
- 224.737 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 219.740 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.471 lei
- Active circulante
- 286.259 lei
- Stocuri
- 1.672 lei
- Creanțe
- 7.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 277.587 lei
- Datorii
- 96.790 lei
- Capitaluri
- 219.940 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
Contracte publice
- 15 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 176 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA MIROSLAVA9 atribuiri · cel mult 77 mii lei
- Primaria Comunei Rediu, Judetul Iasi4 atribuiri · cel mult 61 mii lei
- Municipiul Iasio atribuire · cel mult 37 mii lei
- CENTRUL DE ASISTENTA MEDICO SOCIALA BIVOLARIo atribuire · cel mult 1.134 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
Proiectare și execuție instalație de utilizare gaze naturale – Corp C19
9.917,36 lei · COMUNA MIROSLAVA · CPV 45333000-0 Lucrari de instalare de gaz (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
PROIECTARE SI EXECUTIE BRANSAMENT GAZE NATURALE- C20
5.223,14 lei · COMUNA MIROSLAVA · CPV 45333000-0 Lucrari de instalare de gaz (Rev.2)
- Cumpărare directă
lucrari de executie bransament apa
6.611,57 lei · COMUNA MIROSLAVA · CPV 45332000-3 Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2)
- Cumpărare directă
executie lucrari de bransament apa si racord canalizare gradinita Uricani
6.746,19 lei · COMUNA MIROSLAVA · CPV 45332000-3 Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
lucrari de racordare la sist de distributie a GN scoala V Adanca
2.295,34 lei · COMUNA MIROSLAVA · CPV 45231221-0 Lucrari de constructii de conducte de alimentare cu gaz (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 10 ianuarie 2021 și 11 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului