STAR MEDIA ADVERTISING SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 14 februarie 2007.
Identitate
- Denumire legală
- STAR MEDIA ADVERTISING SRL
- CUI
- 21085573
- Nr. înmatriculare
- J2007002978403
- EUID
- ROONRC.J2007002978403
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 februarie 2007
Sediu social
- Adresă
- GEORGE ENESCU, nr. 27-29, et. 4, INCAPEREA NR 1, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 10289
Contact
- Telefon
- 0741 696 222
Date declarate la Ministerul Finanțelor, actualizate la 26 ianuarie 2026. Sunt datele pe care firma le-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 16 feb)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 27 aug)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 16.10.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PANTILIMON NICOLETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2.680 din 4.307 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, municipiul București, peste 38% dintre firmele clasei. Locul 100.842 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 50%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 70.045 lei | -91.013 lei | 1 | 433.479 lei | 105.515 lei | 328.019 lei |
| 2024 | 140.676 lei | -106.590 lei | 1 | 483.007 lei | 64.040 lei | 419.031 lei |
| 2023 | 293.589 lei | 95.209 lei | 1 | 596.951 lei | 71.426 lei | 525.621 lei |
| 2022 | 151.475 lei | 62.290 lei | 1 | 445.220 lei | 14.808 lei | 430.412 lei |
| 2021 | 147.237 lei | 49.305 lei | 1 | 419.711 lei | 20.091 lei | 399.700 lei |
| 2020 | 194.962 lei | 123.588 lei | 1 | 397.366 lei | 23.834 lei | 373.553 lei |
| 2019 | 209.437 lei | 137.937 lei | 1 | 316.610 lei | 20.350 lei | 296.281 lei |
| 2018 | 169.111 lei | 69.428 lei | 1 | 246.531 lei | 88.209 lei | 158.343 lei |
| 2017 | 154.682 lei | 23.058 lei | 1 | 217.138 lei | 128.233 lei | 88.916 lei |
| 2016 | 170.394 lei | 65.659 lei | 1 | 207.190 lei | 141.430 lei | 65.858 lei |
| 2015 | 164.689 lei | 104.708 lei | — | 139.321 lei | 55.302 lei | 84.019 lei |
| 2014 | 51.884 lei | 32.358 lei | — | 65.404 lei | 86.092 lei | -20.688 lei |
| 2013 | 0 lei | -122 lei | — | 6.157 lei | 59.204 lei | -53.047 lei |
| 2012 | 0 lei | -29.002 lei | — | 5.742 lei | 59.054 lei | -53.312 lei |
| 2011 | 0 lei | 0 lei | — | 37.843 lei | 62.153 lei | -24.310 lei |
| 2009 | 0 lei | -17.092 lei | 1 | 37.871 lei | 62.153 lei | -24.282 lei |
| 2008 | 25.399 lei | -223 lei | 1 | 53.980 lei | 61.171 lei | -7.191 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 70.045 lei
- Venituri totale
- 70.070 lei
- Cheltuieli totale
- 160.418 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 90.348 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 91.013 lei
- Active imobilizate
- 164.782 lei
- Active circulante
- 268.697 lei
- Stocuri
- 238.583 lei
- Creanțe
- 6.755 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.359 lei
- Datorii
- 105.515 lei
- Capitaluri
- 328.019 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 140.676 lei
- Venituri totale
- 140.908 lei
- Cheltuieli totale
- 246.288 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 105.380 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 106.590 lei
- Active imobilizate
- 217.093 lei
- Active circulante
- 265.914 lei
- Stocuri
- 220.118 lei
- Creanțe
- 1.469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.327 lei
- Datorii
- 64.040 lei
- Capitaluri
- 419.031 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 293.589 lei
- Venituri totale
- 293.590 lei
- Cheltuieli totale
- 195.815 lei
- Profit brut
- 97.775 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 95.209 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 199.485 lei
- Active circulante
- 397.466 lei
- Stocuri
- 188.581 lei
- Creanțe
- 112.597 lei
- Casa și conturi la bănci
- 96.288 lei
- Datorii
- 71.426 lei
- Capitaluri
- 525.621 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 151.475 lei
- Venituri totale
- 151.475 lei
- Cheltuieli totale
- 87.746 lei
- Profit brut
- 63.729 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 62.290 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 203.446 lei
- Active circulante
- 241.774 lei
- Stocuri
- 179.883 lei
- Creanțe
- 15.888 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.003 lei
- Datorii
- 14.808 lei
- Capitaluri
- 430.412 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 147.237 lei
- Venituri totale
- 147.237 lei
- Cheltuieli totale
- 96.636 lei
- Profit brut
- 50.601 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 49.305 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.774 lei
- Active circulante
- 409.937 lei
- Stocuri
- 179.689 lei
- Creanțe
- 151.441 lei
- Casa și conturi la bănci
- 78.807 lei
- Datorii
- 20.091 lei
- Capitaluri
- 399.700 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 194.962 lei
- Venituri totale
- 194.962 lei
- Cheltuieli totale
- 69.572 lei
- Profit brut
- 125.390 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 123.588 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.053 lei
- Active circulante
- 389.313 lei
- Stocuri
- 178.459 lei
- Creanțe
- 170.822 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.032 lei
- Datorii
- 23.834 lei
- Capitaluri
- 373.553 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 209.437 lei
- Venituri totale
- 209.437 lei
- Cheltuieli totale
- 69.407 lei
- Profit brut
- 140.030 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 137.937 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.645 lei
- Active circulante
- 305.965 lei
- Stocuri
- 180.669 lei
- Creanțe
- 55.090 lei
- Casa și conturi la bănci
- 70.206 lei
- Datorii
- 20.350 lei
- Capitaluri
- 296.281 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 169.111 lei
- Venituri totale
- 169.111 lei
- Cheltuieli totale
- 95.337 lei
- Profit brut
- 73.774 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.428 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.434 lei
- Active circulante
- 240.097 lei
- Stocuri
- 183.878 lei
- Creanțe
- 45.739 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.480 lei
- Datorii
- 88.209 lei
- Capitaluri
- 158.343 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 154.682 lei
- Venituri totale
- 154.688 lei
- Cheltuieli totale
- 126.989 lei
- Profit brut
- 27.699 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.058 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.372 lei
- Active circulante
- 213.766 lei
- Stocuri
- 185.366 lei
- Creanțe
- 7.856 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.544 lei
- Datorii
- 128.233 lei
- Capitaluri
- 88.916 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 170.394 lei
- Venituri totale
- 170.400 lei
- Cheltuieli totale
- 99.628 lei
- Profit brut
- 70.772 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 65.659 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.216 lei
- Active circulante
- 201.974 lei
- Stocuri
- 185.366 lei
- Creanțe
- 4.790 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.818 lei
- Datorii
- 141.430 lei
- Capitaluri
- 65.858 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 164.689 lei
- Venituri totale
- 164.689 lei
- Cheltuieli totale
- 55.042 lei
- Profit brut
- 109.647 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 104.708 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.446 lei
- Active circulante
- 129.875 lei
- Stocuri
- 69.794 lei
- Creanțe
- 2.244 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.837 lei
- Datorii
- 55.302 lei
- Capitaluri
- 84.019 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 51.884 lei
- Venituri totale
- 51.884 lei
- Cheltuieli totale
- 18.074 lei
- Profit brut
- 33.810 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.358 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 65.404 lei
- Stocuri
- 801 lei
- Creanțe
- 85 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.518 lei
- Datorii
- 86.092 lei
- Capitaluri
- -20.688 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 122 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 122 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 122 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 6.157 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.129 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28 lei
- Datorii
- 59.204 lei
- Capitaluri
- -53.047 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 1.613 lei
- Cheltuieli totale
- 30.615 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 29.002 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 29.002 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5.742 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.742 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 59.054 lei
- Capitaluri
- -53.312 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.614 lei
- Active circulante
- 7.229 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.129 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.100 lei
- Datorii
- 62.153 lei
- Capitaluri
- -24.310 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 17.092 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 17.092 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 17.092 lei
- Active imobilizate
- 30.614 lei
- Active circulante
- 7.257 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 6.129 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.128 lei
- Datorii
- 62.153 lei
- Capitaluri
- -24.282 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 25.399 lei
- Venituri totale
- 25.432 lei
- Cheltuieli totale
- 25.019 lei
- Profit brut
- 413 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 223 lei
- Active imobilizate
- 41.859 lei
- Active circulante
- 12.121 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.085 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.036 lei
- Datorii
- 61.171 lei
- Capitaluri
- -7.191 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 2441 · Producția metalelor prețioase (CAEN Rev.3)
- 2551 · Acoperirea metalelor (CAEN Rev.3)
- 2552 · Tratamente termice ale metalelor (CAEN Rev.3)
- 2553 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.3)
- 3212 · Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase (CAEN Rev.3)
- 3213 · Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare (CAEN Rev.3)
- 4648 · Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4650 · Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.3)
- 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6391 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.3)
- 7411 · Activități de design industrial și vestimentar (CAEN Rev.3)
- 7491 · Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9012 · Activități de creație în domeniul artelor vizuale (CAEN Rev.3)
- 9525 · Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Reactivată fiscal de ANAF
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (8)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2007
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului