Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

STÂNCA DIN DEAL SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, înmatriculată la 24 mai 2012.

Identitate

Denumire legală
STÂNCA DIN DEAL SRL
CUI
30234674
Nr. înmatriculare
J2012000469323
EUID
ROONRC.J2012000469323
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
24 mai 2012

Sediu social

Adresă
nr. 34, Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu
Cod poștal
557205

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 24.05.2012
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MACREA ANDREA SORINA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
52 mii lei02017: 15 mii lei2018: 39 mii lei2019: 39 mii lei2020: 42 mii lei2021: 38 mii lei2022: 43 mii lei2023: 52 mii lei2024: 40 mii lei2025: 23 mii lei201720182019202020212022202320242025
Rezultat net
14 mii lei02017: 6 mii lei2018: 8 mii lei2019: 13 mii lei2020: 7 mii lei2021: 13 mii lei2022: 14 mii lei2023: 8 mii lei2024: 10 mii lei2025: 4 mii lei201720182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 467 din 496 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Sibiu, peste 6% dintre firmele clasei. Locul 13.484 din 15.771 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 42%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202523.122 lei3.626 lei84.419 lei285 lei84.134 lei
202439.557 lei10.182 lei84.120 lei3.613 lei80.507 lei
202352.411 lei8.167 lei71.512 lei1.186 lei70.326 lei
202243.074 lei13.596 lei62.916 lei757 lei62.159 lei
202138.437 lei13.363 lei049.534 lei971 lei48.563 lei
202042.448 lei7.416 lei035.829 lei630 lei35.199 lei
201938.866 lei13.167 lei29.104 lei1.321 lei27.783 lei
201839.044 lei8.232 lei15.314 lei699 lei14.615 lei
201714.830 lei6.183 lei7.120 lei737 lei6.383 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
23.122 lei
Venituri totale
23.122 lei
Cheltuieli totale
18.787 lei
Profit brut
4.335 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.626 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
20.000 lei
Active circulante
64.419 lei
Stocuri
9.059 lei
Creanțe
54.626 lei
Casa și conturi la bănci
734 lei
Datorii
285 lei
Capitaluri
84.134 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
39.557 lei
Venituri totale
39.557 lei
Cheltuieli totale
27.562 lei
Profit brut
11.995 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
10.182 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
0 lei
Active circulante
84.120 lei
Stocuri
2.751 lei
Creanțe
80.997 lei
Casa și conturi la bănci
372 lei
Datorii
3.613 lei
Capitaluri
80.507 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
52.411 lei
Venituri totale
52.411 lei
Cheltuieli totale
42.635 lei
Profit brut
9.776 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
8.167 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
0 lei
Active circulante
71.512 lei
Stocuri
698 lei
Creanțe
69.005 lei
Casa și conturi la bănci
1.809 lei
Datorii
1.186 lei
Capitaluri
70.326 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2012

    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑