Sari la conținut
Joi, 3 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SSR INVEST & LOGISTIC GRUP SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Comănești, Oraș Comănești, înmatriculată la 5 decembrie 2016.

Identitate

Denumire legală
SSR INVEST & LOGISTIC GRUP SRL
CUI
36801255
Nr. înmatriculare
J2016001457044
EUID
ROONRC.J2016001457044
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
5 decembrie 2016

Sediu social

Adresă
MOLDOVEI, nr. 59 bis, Loc. Comănești, Oraș Comănești, Bacău
Cod poștal
605200

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 feb)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 05.12.2016
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • LUNGU SORIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
91,4 mil. lei02017: 217 mii lei2018: 264 mii lei2019: 161 mii lei2020: 58 mii lei2021: 91 mii lei2022: 4,9 mil. lei2023: 30,9 mil. lei2024: 91,4 mil. lei2025: 62,2 mil. lei201720182019202020212022202320242025
Rezultat net
4,8 mil. lei0-10 mii lei2017: 62 mii lei2018: 62 mii lei2019: 329 lei2020: -10 mii lei2021: 27 mii lei2022: 4,8 mil. lei2023: 1,9 mil. lei2024: 4,0 mil. lei2025: 4,7 mil. lei201720182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 4 din 45 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4211, județul Bacău, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 76 din 14.204 în tot județul, și locul 1.346 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 32%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202562.241.225 lei4.670.668 lei734.800.751 lei20.868.099 lei13.932.652 lei
202491.364.508 lei3.988.522 lei2533.538.045 lei23.164.950 lei10.373.095 lei
202330.943.056 lei1.929.683 lei114.201.621 lei8.080.237 lei6.384.943 lei
20224.926.665 lei4.813.516 lei16.034.404 lei120.852 lei4.988.446 lei
202190.637 lei27.156 lei11.098.550 lei868.620 lei229.930 lei
202057.541 lei-10.364 lei1310.818 lei108.044 lei202.774 lei
2019161.026 lei329 lei4321.674 lei108.536 lei213.138 lei
2018264.013 lei61.995 lei4344.887 lei132.078 lei212.809 lei
2017217.252 lei61.814 lei4169.377 lei18.563 lei150.814 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
62.241.225 lei
Venituri totale
63.324.355 lei
Cheltuieli totale
57.966.998 lei
Profit brut
5.357.357 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.670.668 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
857.656 lei
Active circulante
33.943.095 lei
Stocuri
840.300 lei
Creanțe
21.256.657 lei
Casa și conturi la bănci
11.846.138 lei
Datorii
20.868.099 lei
Capitaluri
13.932.652 lei
Capital subscris vărsat
89.000 lei
Număr mediu de salariați
7

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
91.364.508 lei
Venituri totale
91.442.692 lei
Cheltuieli totale
86.940.601 lei
Profit brut
4.502.091 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.988.522 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
478.343 lei
Active circulante
33.059.702 lei
Stocuri
487.205 lei
Creanțe
30.352.070 lei
Casa și conturi la bănci
2.220.427 lei
Datorii
23.164.950 lei
Capitaluri
10.373.095 lei
Capital subscris vărsat
89.000 lei
Număr mediu de salariați
25

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
30.943.056 lei
Venituri totale
31.667.578 lei
Cheltuieli totale
29.468.862 lei
Profit brut
2.198.716 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.929.683 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
101.088 lei
Active circulante
14.100.533 lei
Stocuri
450.206 lei
Creanțe
13.594.028 lei
Casa și conturi la bănci
56.299 lei
Datorii
8.080.237 lei
Capitaluri
6.384.943 lei
Capital subscris vărsat
89.000 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 25 de cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2024–2026) · valoare însumată de cel mult 525 mii lei
  • 8 atribuiri, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 3,9 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Furnizare carburanti auto prin intermediul cardurilor de combustibil

    165.000 lei · Comuna Agas · CPV 09000000-3 Produse petroliere, combustibil, electricitate si alte surse de energie (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Achiziție servicii reparații auto

    3.641 lei · Comuna Agas · CPV 50112000-3 Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Achizitie inchiriere vehicul transport marfuri

    1.000 lei · Comuna Agas · CPV 60180000-3 Inchiriere de vehicule de transport de marfuri cu sofer (Rev.2)

  4. Contract nr. 10253

    Servicii de manipulare si de depozitare a incarcaturilor (Rev.2)

    37.500 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 63100000-0 · Procedura simplificata

  5. Contract nr. 10254

    Servicii de manipulare si de depozitare a incarcaturilor (Rev.2)

    45.000 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 63100000-0 · Procedura simplificata

Clasamentul contractelor publice din Bacău

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 24 martie 2023 și 26 ianuarie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 34 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑