SRP - SW SOLUTIONS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, înmatriculată la 29 iulie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- SRP - SW SOLUTIONS S.R.L.
- CUI
- 46568980
- Nr. înmatriculare
- J32/1587/2022
- EUID
- ROONRC.J32/1587/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 iulie 2022
Sediu social
- Adresă
- Doamna Stanca, nr. 59, bl. 2, et. parter, ap. 5, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
- Localitate
- Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
- Cod poștal
- 557260
Contact
- Telefon
- 0741 429 751
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 29.07.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SOCACIU RADU PETRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 99 din 205 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6210, județul Sibiu, peste 52% dintre firmele clasei. Locul 6.597 din 15.678 în tot județul, și locul 5.615 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 313.337 lei | 257.598 lei | 1 | 277.810 lei | 22.094 lei | 257.837 lei |
| 2024 | 296.127 lei | 244.524 lei | 1 | 585.706 lei | 343.699 lei | 244.764 lei |
| 2023 | 469.141 lei | 404.869 lei | 1 | 439.261 lei | 33.699 lei | 405.069 lei |
| 2022 | 85.376 lei | 73.958 lei | 1 | 84.456 lei | 10.298 lei | 74.158 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 313.337 lei
- Venituri totale
- 345.453 lei
- Cheltuieli totale
- 77.699 lei
- Profit brut
- 267.754 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 257.598 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 447 lei
- Active circulante
- 277.363 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 223.618 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.745 lei
- Datorii
- 22.094 lei
- Capitaluri
- 257.837 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 296.127 lei
- Venituri totale
- 314.826 lei
- Cheltuieli totale
- 61.046 lei
- Profit brut
- 253.780 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 244.524 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.237 lei
- Active circulante
- 583.469 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 26.969 lei
- Casa și conturi la bănci
- 556.500 lei
- Datorii
- 343.699 lei
- Capitaluri
- 244.764 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 469.141 lei
- Venituri totale
- 469.141 lei
- Cheltuieli totale
- 59.675 lei
- Profit brut
- 409.466 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 404.869 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.531 lei
- Active circulante
- 433.730 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 37.285 lei
- Casa și conturi la bănci
- 396.445 lei
- Datorii
- 33.699 lei
- Capitaluri
- 405.069 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 6190 · Alte activități de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului