SPINNINGSHOP.RO S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, înmatriculată la 14 decembrie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- SPINNINGSHOP.RO S.R.L.
- CUI
- 36839233
- Nr. înmatriculare
- J2016000900383
- EUID
- ROONRC.J2016000900383
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 decembrie 2016
Sediu social
- Adresă
- DIMITRIE DRĂGHICESCU, nr. 10, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Localitate
- Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Cod poștal
- 240427
Contact
- Telefon
- 0749 390 851
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 30 august 2023. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 25 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.12.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- IONESCU LUCIAN-CLAUDIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 77 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4619, județul Vâlcea, peste 99% dintre firmele clasei. Locul 355 din 9.283 în tot județul, și locul 3.784 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 30%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.127.926 lei | 784.710 lei | 1 | 3.023.159 lei | 1.059.897 lei | 1.964.766 lei |
| 2024 | 5.469.775 lei | 695.332 lei | 1 | 1.965.835 lei | 152.126 lei | 1.814.672 lei |
| 2023 | 6.022.310 lei | 675.622 lei | 1 | 1.610.037 lei | 439.295 lei | 1.185.995 lei |
| 2022 | 3.306.768 lei | 510.133 lei | 1 | 1.611.813 lei | 1.101.440 lei | 510.373 lei |
| 2021 | 3.009.789 lei | 399.415 lei | 1 | 885.849 lei | 202.811 lei | 683.038 lei |
| 2020 | 1.906.097 lei | 227.608 lei | 1 | 390.406 lei | 73.135 lei | 317.271 lei |
| 2019 | 647.815 lei | 64.567 lei | — | 226.462 lei | 136.800 lei | 89.662 lei |
| 2018 | 105.238 lei | 12.094 lei | — | 88.687 lei | 63.591 lei | 25.096 lei |
| 2017 | 88.904 lei | 12.802 lei | 1 | 86.753 lei | 73.751 lei | 13.002 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.127.926 lei
- Venituri totale
- 7.171.736 lei
- Cheltuieli totale
- 6.260.470 lei
- Profit brut
- 911.266 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 784.710 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 331.033 lei
- Active circulante
- 2.692.126 lei
- Stocuri
- 1.797.650 lei
- Creanțe
- 438.523 lei
- Casa și conturi la bănci
- 455.953 lei
- Datorii
- 1.059.897 lei
- Capitaluri
- 1.964.766 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.469.775 lei
- Venituri totale
- 5.499.982 lei
- Cheltuieli totale
- 4.708.797 lei
- Profit brut
- 791.185 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 695.332 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 140.348 lei
- Active circulante
- 1.825.487 lei
- Stocuri
- 1.129.866 lei
- Creanțe
- 397.907 lei
- Casa și conturi la bănci
- 297.714 lei
- Datorii
- 152.126 lei
- Capitaluri
- 1.814.672 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.022.310 lei
- Venituri totale
- 6.033.168 lei
- Cheltuieli totale
- 5.268.285 lei
- Profit brut
- 764.883 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 675.622 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 121.669 lei
- Active circulante
- 1.488.368 lei
- Stocuri
- 969.570 lei
- Creanțe
- 132.069 lei
- Casa și conturi la bănci
- 386.729 lei
- Datorii
- 439.295 lei
- Capitaluri
- 1.185.995 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 4 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2021–2022) · valoare însumată de cel mult 112 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- JUDETUL VALCEAo atribuire · cel mult 84 mii lei
- UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA3 atribuiri · cel mult 28 mii lei
Ultimele 4 atribuiri
- Cumpărare directă
Sonar
83.697 lei · JUDETUL VALCEA · CPV 38113000-0 Sonare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Cablu incarcator telecomanda Minn Kota Ipilot Link; ref. 19022
252 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA · CPV 31224400-6 Cabluri de conectare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Sistem prindere sonda sonar (ax principal si motor) ref 30440
429 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA · CPV 31160000-5 Piese pentru motoare, generatoare si transformatoare electrice (Rev.2)
- T3 2021Cumpărare directă nr. DA28468671
Sistem integrat sonar cartografiere a fundului apei cu barca robotica controlabila la distanta
27.310 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA · CPV 38113000-0 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Vâlcea →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 8 noiembrie 2021 și 22 iulie 2022. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
Coduri anterioare (2 din 2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (Rev.2, recodificat în 4619, până la 2 sept)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (Rev.2, recodificat în 4712, până la 2 sept)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
2016
- Înmatriculare la registrul comerțului