SPHERA FINANCE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 25 mai 2022.
Identitate
- Denumire legală
- SPHERA FINANCE S.R.L.
- CUI
- 46189863
- Nr. înmatriculare
- J2022001780130
- EUID
- ROONRC.J2022001780130
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 mai 2022
Sediu social
- Adresă
- GEORGE ENESCU, nr. 10, et. 2, CORP C1 CAM 5, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 900692
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.05.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ILIE IRINA-ANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 176 din 597 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6920, județul Constanța, peste 71% dintre firmele clasei. Locul 11.131 din 26.023 în tot județul, și locul 9.592 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 10%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 307.469 lei | 233.083 lei | 1 | 263.895 lei | 30.572 lei | 233.323 lei |
| 2024 | 280.634 lei | 208.295 lei | 1 | 283.482 lei | 74.947 lei | 208.535 lei |
| 2023 | 197.324 lei | 131.099 lei | 1 | 141.703 lei | 5.094 lei | 136.609 lei |
| 2022 | 40.125 lei | 32.667 lei | 1 | 33.532 lei | 780 lei | 32.867 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 307.469 lei
- Venituri totale
- 307.519 lei
- Cheltuieli totale
- 69.898 lei
- Profit brut
- 237.621 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 233.083 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.300 lei
- Active circulante
- 260.595 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 214.505 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.090 lei
- Datorii
- 30.572 lei
- Capitaluri
- 233.323 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 280.634 lei
- Venituri totale
- 280.634 lei
- Cheltuieli totale
- 69.588 lei
- Profit brut
- 211.046 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 208.295 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.290 lei
- Active circulante
- 279.192 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 247.138 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.054 lei
- Datorii
- 74.947 lei
- Capitaluri
- 208.535 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 197.324 lei
- Venituri totale
- 197.324 lei
- Cheltuieli totale
- 64.548 lei
- Profit brut
- 132.776 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 131.099 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 141.703 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 35.806 lei
- Casa și conturi la bănci
- 105.897 lei
- Datorii
- 5.094 lei
- Capitaluri
- 136.609 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.125 lei
- Venituri totale
- 40.125 lei
- Cheltuieli totale
- 6.734 lei
- Profit brut
- 33.391 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.667 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 106 lei
- Active circulante
- 33.426 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 21.750 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.676 lei
- Datorii
- 780 lei
- Capitaluri
- 32.867 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului