SPECTRUM ITAL OPTICA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 23 mai 2018.
Identitate
- Denumire legală
- SPECTRUM ITAL OPTICA S.R.L.
- CUI
- 39388642
- Nr. înmatriculare
- J2018007201409
- EUID
- ROONRC.J2018007201409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 mai 2018
Sediu social
- Adresă
- TRAPEZULUI, nr. 2, bl. M6, sc. B, et. 10, ap. 88, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
- Cod poștal
- 32324
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.05.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GHEORGHE CRISTIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 221 din 409 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4778, municipiul București, peste 46% dintre firmele clasei. Locul 69.023 din 132.176 în tot județul, și locul 40.486 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 12%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 237.937 lei | 72.083 lei | 1 | 97.858 lei | 22.078 lei | 75.780 lei |
| 2024 | 269.728 lei | 73.870 lei | 1 | 103.745 lei | 26.178 lei | 77.567 lei |
| 2023 | 257.200 lei | 77.588 lei | 1 | 108.713 lei | 27.428 lei | 81.285 lei |
| 2022 | 274.697 lei | 99.961 lei | 1 | 124.100 lei | 25.463 lei | 103.658 lei |
| 2021 | 207.716 lei | 63.457 lei | 1 | 106.141 lei | 44.474 lei | 63.697 lei |
| 2020 | 167.618 lei | 20.664 lei | 2 | 63.473 lei | 55.623 lei | 14.751 lei |
| 2019 | 66.032 lei | -5.550 lei | 1 | 57.241 lei | 74.927 lei | -5.913 lei |
| 2018 | — | -563 lei | — | 637 lei | 1.000 lei | -363 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 237.937 lei
- Venituri totale
- 237.937 lei
- Cheltuieli totale
- 163.588 lei
- Profit brut
- 74.349 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 72.083 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 209 lei
- Active circulante
- 97.649 lei
- Stocuri
- 27.080 lei
- Creanțe
- 6.892 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.677 lei
- Datorii
- 22.078 lei
- Capitaluri
- 75.780 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 269.728 lei
- Venituri totale
- 269.728 lei
- Cheltuieli totale
- 193.159 lei
- Profit brut
- 76.569 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 73.870 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 244 lei
- Active circulante
- 103.501 lei
- Stocuri
- 20.873 lei
- Creanțe
- 11.545 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.083 lei
- Datorii
- 26.178 lei
- Capitaluri
- 77.567 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 257.200 lei
- Venituri totale
- 257.200 lei
- Cheltuieli totale
- 177.305 lei
- Profit brut
- 79.895 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 77.588 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 190 lei
- Active circulante
- 108.523 lei
- Stocuri
- 40.920 lei
- Creanțe
- 11.545 lei
- Casa și conturi la bănci
- 56.058 lei
- Datorii
- 27.428 lei
- Capitaluri
- 81.285 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului