SOURDOUGH PAN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Lumina, Comuna Lumina, înmatriculată la 7 aprilie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- SOURDOUGH PAN S.R.L.
- CUI
- 42442679
- Nr. înmatriculare
- J2020000898137
- EUID
- ROONRC.J2020000898137
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 aprilie 2020
Sediu social
- Adresă
- PELICAN, nr. 5C, CAMERA 1, Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanța
- Localitate
- Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanța
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 07.04.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CHIȚU STELA GEORGIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 104 din 226 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1071, județul Constanța, peste 54% dintre firmele clasei. Locul 9.743 din 26.023 în tot județul, și locul 4.921 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 376.920 lei | -198.716 lei | 3 | 127.817 lei | 250.272 lei | -122.455 lei |
| 2024 | 349.362 lei | 5.616 lei | 3 | 241.584 lei | 165.323 lei | 76.261 lei |
| 2023 | 345.759 lei | 41.527 lei | 3 | 146.862 lei | 76.217 lei | 70.645 lei |
| 2022 | 241.804 lei | 12.627 lei | 2 | 43.827 lei | 14.709 lei | 29.118 lei |
| 2021 | 182.399 lei | 6.360 lei | 1 | 97.716 lei | 81.445 lei | 16.271 lei |
| 2020 | 106.269 lei | 9.711 lei | 1 | 68.568 lei | 58.657 lei | 9.911 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 376.920 lei
- Venituri totale
- 568.618 lei
- Cheltuieli totale
- 758.592 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 189.974 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 198.716 lei
- Active imobilizate
- 65.811 lei
- Active circulante
- 62.006 lei
- Stocuri
- 37.990 lei
- Creanțe
- 4.631 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.385 lei
- Datorii
- 250.272 lei
- Capitaluri
- -122.455 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 349.362 lei
- Venituri totale
- 521.284 lei
- Cheltuieli totale
- 511.127 lei
- Profit brut
- 10.157 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.616 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 68.671 lei
- Active circulante
- 172.913 lei
- Stocuri
- 98.551 lei
- Creanțe
- 3.264 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.098 lei
- Datorii
- 165.323 lei
- Capitaluri
- 76.261 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 345.759 lei
- Venituri totale
- 565.433 lei
- Cheltuieli totale
- 520.965 lei
- Profit brut
- 44.468 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.527 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.177 lei
- Active circulante
- 112.685 lei
- Stocuri
- 10.893 lei
- Creanțe
- 553 lei
- Casa și conturi la bănci
- 101.239 lei
- Datorii
- 76.217 lei
- Capitaluri
- 70.645 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 241.804 lei
- Venituri totale
- 495.439 lei
- Cheltuieli totale
- 479.858 lei
- Profit brut
- 15.581 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.627 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.844 lei
- Active circulante
- 17.983 lei
- Stocuri
- 6.384 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 11.599 lei
- Datorii
- 14.709 lei
- Capitaluri
- 29.118 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 182.399 lei
- Venituri totale
- 268.348 lei
- Cheltuieli totale
- 260.165 lei
- Profit brut
- 8.183 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.360 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.539 lei
- Active circulante
- 62.177 lei
- Stocuri
- 55.319 lei
- Creanțe
- 694 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.164 lei
- Datorii
- 81.445 lei
- Capitaluri
- 16.271 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 106.269 lei
- Venituri totale
- 158.646 lei
- Cheltuieli totale
- 146.861 lei
- Profit brut
- 11.785 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.711 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 45.278 lei
- Active circulante
- 23.290 lei
- Stocuri
- 18.634 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 4.656 lei
- Datorii
- 58.657 lei
- Capitaluri
- 9.911 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.3)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului