SORI-LAV CIP S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Verești, Comuna Verești, înmatriculată la 5 ianuarie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- SORI-LAV CIP S.R.L.
- CUI
- 35374067
- Nr. înmatriculare
- J2016000004333
- EUID
- ROONRC.J2016000004333
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 ianuarie 2016
Sediu social
- Adresă
- nr. 279, Sat Verești, Comuna Verești, Suceava
- Localitate
- Sat Verești, Comuna Verești, Suceava
- Cod poștal
- 727600
Contact
- Telefon
- 0743 325 172
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.01.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COROCĂESCU CIPRIAN-SORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 193 din 1.520 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Suceava, peste 87% dintre firmele clasei. Locul 1.159 din 16.743 în tot județul, și locul 1.483 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.882.175 lei | 77.586 lei | 8 | 2.297.909 lei | 1.821.129 lei | 605.805 lei |
| 2024 | 4.411.721 lei | 51.988 lei | 7 | 2.777.325 lei | 2.294.138 lei | 551.219 lei |
| 2023 | 4.036.129 lei | 167.392 lei | 6 | 1.986.384 lei | 1.456.475 lei | 537.231 lei |
| 2022 | 3.842.689 lei | 486.817 lei | 6 | 1.264.846 lei | 750.252 lei | 519.842 lei |
| 2021 | 2.593.151 lei | 167.045 lei | 6 | 886.876 lei | 230.851 lei | 656.025 lei |
| 2020 | 1.876.441 lei | 356.557 lei | 4 | 662.615 lei | 146.635 lei | 515.980 lei |
| 2019 | 1.170.070 lei | 29.541 lei | 4 | 329.959 lei | 174.835 lei | 159.424 lei |
| 2018 | 851.209 lei | 21.082 lei | — | 211.415 lei | 85.832 lei | 129.883 lei |
| 2017 | 571.183 lei | 63.430 lei | 5 | 138.505 lei | 29.704 lei | 108.801 lei |
| 2016 | 265.081 lei | 45.171 lei | 4 | 74.986 lei | 29.615 lei | 45.371 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.882.175 lei
- Venituri totale
- 5.066.197 lei
- Cheltuieli totale
- 4.968.644 lei
- Profit brut
- 97.553 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 77.586 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.406.968 lei
- Active circulante
- 890.941 lei
- Stocuri
- 277.425 lei
- Creanțe
- 511.169 lei
- Casa și conturi la bănci
- 102.347 lei
- Datorii
- 1.821.129 lei
- Capitaluri
- 605.805 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.411.721 lei
- Venituri totale
- 4.657.952 lei
- Cheltuieli totale
- 4.592.448 lei
- Profit brut
- 65.504 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.988 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.644.724 lei
- Active circulante
- 1.132.601 lei
- Stocuri
- 252.821 lei
- Creanțe
- 785.849 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93.931 lei
- Datorii
- 2.294.138 lei
- Capitaluri
- 551.219 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.036.129 lei
- Venituri totale
- 4.068.656 lei
- Cheltuieli totale
- 3.874.854 lei
- Profit brut
- 193.802 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 167.392 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.215.536 lei
- Active circulante
- 770.848 lei
- Stocuri
- 24.185 lei
- Creanțe
- 584.977 lei
- Casa și conturi la bănci
- 161.686 lei
- Datorii
- 1.456.475 lei
- Capitaluri
- 537.231 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 10 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului