SOLAR UNU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Covasna, Oraș Covasna, înmatriculată la 15 februarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- SOLAR UNU S.R.L.
- CUI
- 40646290
- Nr. înmatriculare
- J2019000108140
- EUID
- ROONRC.J2019000108140
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 15 februarie 2019
Sediu social
- Adresă
- PAVA DE JOS, nr. 20, Loc. Covasna, Oraș Covasna, Covasna
- Localitate
- Loc. Covasna, Oraș Covasna, Covasna
- Cod poștal
- 525200
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 15.02.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- POTEICĂ CONSTANTIN-IONUȚ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 16 din 45 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4321, județul Covasna, peste 67% dintre firmele clasei. Locul 1.107 din 4.547 în tot județul, și locul 645 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 988.141 lei | 20.123 lei | 6 | 406.902 lei | 118.704 lei | 288.198 lei |
| 2024 | 890.413 lei | 109.063 lei | 6 | 385.794 lei | 117.718 lei | 268.076 lei |
| 2023 | 627.447 lei | 48.850 lei | 6 | 278.514 lei | 120.810 lei | 157.704 lei |
| 2022 | 225.464 lei | -39.009 lei | 3 | 203.851 lei | 22.112 lei | 108.853 lei |
| 2021 | 213.140 lei | 93.850 lei | 2 | 346.340 lei | 18.374 lei | 238.862 lei |
| 2020 | 96.560 lei | 774 lei | 2 | 269.202 lei | 18.869 lei | 145.012 lei |
| 2019 | 248.725 lei | 144.038 lei | 2 | 286.124 lei | 8.573 lei | 144.238 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 988.141 lei
- Venituri totale
- 988.141 lei
- Cheltuieli totale
- 946.621 lei
- Profit brut
- 41.520 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.123 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 38.008 lei
- Active circulante
- 368.894 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 360.077 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.817 lei
- Datorii
- 118.704 lei
- Capitaluri
- 288.198 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 890.413 lei
- Venituri totale
- 890.413 lei
- Cheltuieli totale
- 759.818 lei
- Profit brut
- 130.595 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 109.063 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 55.803 lei
- Active circulante
- 329.991 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 273.951 lei
- Casa și conturi la bănci
- 56.040 lei
- Datorii
- 117.718 lei
- Capitaluri
- 268.076 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 627.447 lei
- Venituri totale
- 700.333 lei
- Cheltuieli totale
- 645.208 lei
- Profit brut
- 55.125 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.850 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 65.712 lei
- Active circulante
- 212.802 lei
- Stocuri
- 19.900 lei
- Creanțe
- 145.343 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.559 lei
- Datorii
- 120.810 lei
- Capitaluri
- 157.704 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 225.464 lei
- Venituri totale
- 241.683 lei
- Cheltuieli totale
- 278.596 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 36.913 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 39.009 lei
- Active imobilizate
- 76.846 lei
- Active circulante
- 127.005 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 124.702 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.303 lei
- Datorii
- 22.112 lei
- Capitaluri
- 108.853 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 213.140 lei
- Venituri totale
- 234.360 lei
- Cheltuieli totale
- 139.365 lei
- Profit brut
- 94.995 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 93.850 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 91.807 lei
- Active circulante
- 254.533 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 103.702 lei
- Casa și conturi la bănci
- 150.831 lei
- Datorii
- 18.374 lei
- Capitaluri
- 238.862 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 96.560 lei
- Venituri totale
- 124.552 lei
- Cheltuieli totale
- 123.044 lei
- Profit brut
- 1.508 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 774 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 119.662 lei
- Active circulante
- 149.540 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 54.795 lei
- Casa și conturi la bănci
- 94.745 lei
- Datorii
- 18.869 lei
- Capitaluri
- 145.012 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 248.725 lei
- Venituri totale
- 291.691 lei
- Cheltuieli totale
- 144.777 lei
- Profit brut
- 146.914 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 144.038 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66.379 lei
- Active circulante
- 219.745 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 116.756 lei
- Casa și conturi la bănci
- 102.989 lei
- Datorii
- 8.573 lei
- Capitaluri
- 144.238 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2021) · valoare însumată de cel mult 11 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- COMUNA DOBRESTI (PRIMARIA COMUNEI DOBRESTI BIHOR)o atribuire · cel mult 11 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă nr. DA28142779
Filigorii rustice 8 persoane
10.800 lei · COMUNA DOBRESTI (PRIMARIA COMUNEI DOBRESTI BIHOR) · CPV 39516000-2 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 septembrie 2021 și 6 septembrie 2021. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului