SOLAR INDUSTRIES S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, înmatriculată la 4 iulie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- SOLAR INDUSTRIES S.R.L.
- CUI
- 46415480
- Nr. înmatriculare
- J27/851/2022
- EUID
- ROONRC.J27/851/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 iulie 2022
Sediu social
- Adresă
- VIRTUȚII, nr. 49, Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamț
- Localitate
- Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamț
- Cod poștal
- 617121
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.07.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GUȘETU VASILICĂ-IULIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 15 din 136 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Neamț, peste 90% dintre firmele clasei. Locul 1.362 din 10.171 în tot județul, și locul 1.222 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 27%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.848.173 lei | 625.855 lei | 6 | 781.561 lei | 153.939 lei | 627.622 lei |
| 2024 | 1.451.039 lei | 125.508 lei | 6 | 258.381 lei | 153.963 lei | 99.656 lei |
| 2023 | 545.517 lei | 49.677 lei | 5 | 204.299 lei | 225.389 lei | -25.852 lei |
| 2022 | 2.344 lei | -75.729 lei | 3 | 25.194 lei | 100.723 lei | -75.529 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.848.173 lei
- Venituri totale
- 1.862.994 lei
- Cheltuieli totale
- 1.135.722 lei
- Profit brut
- 727.272 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 625.855 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 57.538 lei
- Active circulante
- 724.023 lei
- Stocuri
- 184.669 lei
- Creanțe
- 395.938 lei
- Casa și conturi la bănci
- 143.416 lei
- Datorii
- 153.939 lei
- Capitaluri
- 627.622 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.451.039 lei
- Venituri totale
- 1.471.443 lei
- Cheltuieli totale
- 1.307.835 lei
- Profit brut
- 163.608 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 125.508 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 78.233 lei
- Active circulante
- 180.148 lei
- Stocuri
- 78.160 lei
- Creanțe
- 69.163 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.825 lei
- Datorii
- 153.963 lei
- Capitaluri
- 99.656 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 545.517 lei
- Venituri totale
- 560.756 lei
- Cheltuieli totale
- 505.424 lei
- Profit brut
- 55.332 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 49.677 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 54.128 lei
- Active circulante
- 150.171 lei
- Stocuri
- 18.909 lei
- Creanțe
- 114.965 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.297 lei
- Datorii
- 225.389 lei
- Capitaluri
- -25.852 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.344 lei
- Venituri totale
- 35.184 lei
- Cheltuieli totale
- 110.561 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 75.377 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 75.729 lei
- Active imobilizate
- 3.524 lei
- Active circulante
- 21.670 lei
- Stocuri
- 9.752 lei
- Creanțe
- 6.731 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.187 lei
- Datorii
- 100.723 lei
- Capitaluri
- -75.529 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Contracte publice
- 2 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2023–2024) · valoare însumată de cel mult 14 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- COMUNA TARCAU2 atribuiri · cel mult 14 mii lei
Ultimele 2 atribuiri
- Cumpărare directă
SERVICII INTRETINERE SI REPARATII SISTEM DE ILUMINAT PUBLIC PENTRU COMUNA TARCAU
3.700 lei · COMUNA TARCAU · CPV 50232100-1 Servicii de intretinere a iluminatului public (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii intretinere si reparatii sistem de iluminat public pentru Comuna Tarcau
10.175 lei · COMUNA TARCAU · CPV 50232100-1 Servicii de intretinere a iluminatului public (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 4 iulie 2023 și 14 martie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului