SMART ENERGY PRODUCT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Mădăraș, Comuna Mădăraș, înmatriculată la 19 iunie 2007.
Identitate
- Denumire legală
- SMART ENERGY PRODUCT S.R.L.
- CUI
- 21957931
- Nr. înmatriculare
- J2007000564198
- EUID
- ROONRC.J2007000564198
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 iunie 2007
Sediu social
- Adresă
- MĂDĂRAȘ, nr. 464, Sat Mădăraș, Comuna Mădăraș, Harghita
- Localitate
- Sat Mădăraș, Comuna Mădăraș, Harghita
- Cod poștal
- 537071
Contact
- Telefon
- 0740 981 819
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 31 decembrie 2023. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 26 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.06.2007
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MÉSZÁROS CSABA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 8 din 94 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4321, județul Harghita, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 349 din 8.239 în tot județul, și locul 1.288 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 24%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.840.921 lei | 2.428.429 lei | 6 | 10.483.675 lei | 107.868 lei | 10.314.870 lei |
| 2024 | 6.302.337 lei | 1.361.347 lei | 7 | 10.332.963 lei | 2.279.759 lei | 7.886.441 lei |
| 2023 | 13.031.186 lei | 3.572.760 lei | 7 | 8.757.045 lei | 2.155.506 lei | 6.525.094 lei |
| 2022 | 14.524.684 lei | 2.951.913 lei | 5 | 6.180.489 lei | 3.188.945 lei | 2.952.334 lei |
| 2021 | 2.857.241 lei | 359.425 lei | 2 | 1.666.336 lei | 1.031.445 lei | 583.783 lei |
| 2020 | 70.425 lei | -91.584 lei | 1 | 459.850 lei | 166.219 lei | 224.358 lei |
| 2019 | 198.957 lei | 22.958 lei | 2 | 564.078 lei | 148.842 lei | 315.941 lei |
| 2018 | 268.359 lei | 115.244 lei | 1 | 454.926 lei | 32.337 lei | 292.983 lei |
| 2017 | 530.175 lei | 356.793 lei | 1 | 389.098 lei | 31.885 lei | 357.213 lei |
| 2016 | 117.720 lei | 48.937 lei | 1 | 187.808 lei | 138.451 lei | 49.357 lei |
| 2015 | 157.050 lei | 64.715 lei | 1 | 298.923 lei | 95.570 lei | 204.184 lei |
| 2014 | 92.279 lei | 6.054 lei | 1 | 274.095 lei | 135.394 lei | 139.469 lei |
| 2013 | 80.413 lei | 6.148 lei | 1 | 219.228 lei | 27.296 lei | 191.932 lei |
| 2012 | 239.637 lei | 145.521 lei | 1 | 257.545 lei | 35.056 lei | 222.689 lei |
| 2011 | 56.200 lei | 4.395 lei | 1 | 138.408 lei | 61.440 lei | 77.168 lei |
| 2010 | 161.145 lei | 184 lei | 1 | 151.641 lei | 79.115 lei | 72.773 lei |
| 2009 | 103.324 lei | 23.737 lei | 1 | 150.003 lei | 76.482 lei | 74.089 lei |
| 2008 | 151.884 lei | 86.734 lei | 1 | 104.374 lei | 14.288 lei | 90.966 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.840.921 lei
- Venituri totale
- 9.612.270 lei
- Cheltuieli totale
- 6.853.489 lei
- Profit brut
- 2.758.781 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.428.429 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.463.132 lei
- Active circulante
- 9.020.543 lei
- Stocuri
- 1.956.108 lei
- Creanțe
- 234.109 lei
- Casa și conturi la bănci
- 496.036 lei
- Datorii
- 107.868 lei
- Capitaluri
- 10.314.870 lei
- Capital subscris vărsat
- 350 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.302.337 lei
- Venituri totale
- 6.511.512 lei
- Cheltuieli totale
- 4.993.367 lei
- Profit brut
- 1.518.145 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.361.347 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.657.104 lei
- Active circulante
- 8.675.859 lei
- Stocuri
- 1.507.882 lei
- Creanțe
- 850.956 lei
- Casa și conturi la bănci
- 517.953 lei
- Datorii
- 2.279.759 lei
- Capitaluri
- 7.886.441 lei
- Capital subscris vărsat
- 350 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.031.186 lei
- Venituri totale
- 13.064.083 lei
- Cheltuieli totale
- 9.006.491 lei
- Profit brut
- 4.057.592 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.572.760 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.461.874 lei
- Active circulante
- 7.295.171 lei
- Stocuri
- 1.037.857 lei
- Creanțe
- 2.967.108 lei
- Casa și conturi la bănci
- 455.206 lei
- Datorii
- 2.155.506 lei
- Capitaluri
- 6.525.094 lei
- Capital subscris vărsat
- 350 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 18 cumpărături directe, de la 7 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 674 mii lei
- 2 atribuiri, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 21,2 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- HARVIZ SA3 atribuiri · cel mult 21,4 mil. lei
- Comuna Madaras11 atribuiri · cel mult 412 mii lei
- Comuna Cozmeni2 atribuiri · cel mult 108 mii lei
- Comuna Sântimbruo atribuire · cel mult 4 mii lei
- Gradinita Csipike M-Ciuco atribuire · cel mult 4 mii lei
- CASA CORPULUI DIDACTIC "APÁCZAI CSERE JÁNOS" - Miercurea Ciuco atribuire · cel mult 4 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
PUNCTE DE REÎNCĂRCARE VEHICULE ELECTRICE
122.000 lei · Comuna Madaras · CPV 31681500-8 Aparate de reincarcare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Incarcator auto 22 kW pentru microbuz electric
4.132,23 lei · Comuna Sântimbru · CPV 31158100-9 Incarcatoare de baterii (Rev.2)
- Cumpărare directă
Incarcator auto 22 kW
4.132,23 lei · Comuna Madaras · CPV 31158100-9 Incarcatoare de baterii (Rev.2)
- Cumpărare directă
ACHIZITIE INVERTER FOTOVOLTAIC
4.132,23 lei · Gradinita Csipike M-Ciuc · CPV 31155000-7 Invertoare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Sistem alternativ de incalzire pentru sala de sport
126.000 lei · Comuna Madaras · CPV 09331200-0 Module solare fotovoltaice (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Harghita →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 aprilie 2021 și 26 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2790 · Fabricarea altor echipamente electrice (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
- 9313 · Activități ale centrelor de fitness (CAEN Rev.3)
Coduri anterioare (10 din 10)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (Rev.2, recodificat în 2511, până la 2 sept)
- 2790 · Fabricarea altor echipamente electrice (Rev.2, recodificat în 2790, până la 2 sept)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (Rev.2, recodificat în 4222, până la 2 sept)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (Rev.2, recodificat în 4299, până la 2 sept)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (Rev.2, recodificat în 4321, până la 2 sept)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (Rev.2, recodificat în 4661, până la 2 sept)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (Rev.2, recodificat în 4684, până la 2 sept)
- 5210 · Depozitări (Rev.2, recodificat în 5210, până la 2 sept)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (Rev.2, recodificat în 7112, până la 2 sept)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (Rev.2, recodificat în 7721, până la 2 sept)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.