SMARALD TOTAL COM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, înmatriculată la 26 aprilie 1993.
Identitate
- Denumire legală
- SMARALD TOTAL COM SRL
- CUI
- 3974390
- Nr. înmatriculare
- J1993000670256
- EUID
- ROONRC.J1993000670256
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 aprilie 1993
Sediu social
- Adresă
- B-dul Tudor Vladimirescu, nr. 1, bl. C, sc. 1, ap. 22, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
- Localitate
- Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
- Cod poștal
- 1500
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 20.05.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FRUMOSU CONSTANTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 40 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4712, județul Mehedinți, peste 98% dintre firmele clasei. Locul 369 din 4.098 în tot județul, și locul 425 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 30%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.563.948 lei | 154.282 lei | 6 | 1.535.378 lei | 1.323.062 lei | 212.316 lei |
| 2024 | 1.973.193 lei | 62.439 lei | 6 | 1.133.362 lei | 957.752 lei | 175.610 lei |
| 2023 | 1.533.126 lei | 11.078 lei | 7 | 951.363 lei | 837.321 lei | 114.042 lei |
| 2022 | 1.570.387 lei | 44.930 lei | 7 | 951.454 lei | 848.490 lei | 102.964 lei |
| 2021 | 1.916.306 lei | 129.298 lei | 8 | 863.160 lei | 497.535 lei | 365.625 lei |
| 2020 | 1.365.072 lei | 85.269 lei | 8 | 751.925 lei | 487.998 lei | 263.927 lei |
| 2019 | 1.328.408 lei | 28.799 lei | 9 | 758.941 lei | 580.283 lei | 178.658 lei |
| 2018 | 1.303.656 lei | 39.064 lei | 8 | 814.807 lei | 639.448 lei | 175.359 lei |
| 2017 | 1.123.226 lei | 44.273 lei | 8 | 820.586 lei | 684.291 lei | 136.295 lei |
| 2016 | 922.123 lei | 54.089 lei | 8 | 757.809 lei | 690.787 lei | 67.022 lei |
| 2015 | 794.676 lei | 33.493 lei | 7 | 705.014 lei | 632.579 lei | 72.435 lei |
| 2014 | 508.938 lei | -25.981 lei | 7 | 712.710 lei | 673.768 lei | 38.942 lei |
| 2013 | 476.451 lei | -70.913 lei | 8 | 619.766 lei | 554.844 lei | 64.922 lei |
| 2012 | 630.879 lei | -30.939 lei | 8 | 515.611 lei | 379.776 lei | 135.835 lei |
| 2011 | 761.490 lei | 10.928 lei | 9 | 453.587 lei | 286.813 lei | 166.774 lei |
| 2010 | 931.336 lei | 44.603 lei | 7 | 415.463 lei | 259.617 lei | 155.846 lei |
| 2009 | 661.622 lei | 2.971 lei | 7 | 413.245 lei | 302.002 lei | 111.243 lei |
| 2008 | 557.820 lei | 63.008 lei | 6 | 347.280 lei | 239.018 lei | 108.262 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.563.948 lei
- Venituri totale
- 2.567.806 lei
- Cheltuieli totale
- 2.384.835 lei
- Profit brut
- 182.971 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 154.282 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 194.346 lei
- Active circulante
- 1.341.032 lei
- Stocuri
- 1.135.268 lei
- Creanțe
- 166.022 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.742 lei
- Datorii
- 1.323.062 lei
- Capitaluri
- 212.316 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.973.193 lei
- Venituri totale
- 1.973.196 lei
- Cheltuieli totale
- 1.899.806 lei
- Profit brut
- 73.390 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 62.439 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.222 lei
- Active circulante
- 1.114.140 lei
- Stocuri
- 855.742 lei
- Creanțe
- 212.172 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.226 lei
- Datorii
- 957.752 lei
- Capitaluri
- 175.610 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.533.126 lei
- Venituri totale
- 1.533.128 lei
- Cheltuieli totale
- 1.520.235 lei
- Profit brut
- 12.893 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.078 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.391 lei
- Active circulante
- 933.972 lei
- Stocuri
- 803.437 lei
- Creanțe
- 57.236 lei
- Casa și conturi la bănci
- 73.299 lei
- Datorii
- 837.321 lei
- Capitaluri
- 114.042 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.570.387 lei
- Venituri totale
- 1.570.391 lei
- Cheltuieli totale
- 1.517.107 lei
- Profit brut
- 53.284 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 44.930 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.753 lei
- Active circulante
- 932.701 lei
- Stocuri
- 818.813 lei
- Creanțe
- 59.997 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.891 lei
- Datorii
- 848.490 lei
- Capitaluri
- 102.964 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.916.306 lei
- Venituri totale
- 1.920.512 lei
- Cheltuieli totale
- 1.770.025 lei
- Profit brut
- 150.487 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 129.298 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21.931 lei
- Active circulante
- 841.229 lei
- Stocuri
- 733.879 lei
- Creanțe
- 55.138 lei
- Casa și conturi la bănci
- 52.212 lei
- Datorii
- 497.535 lei
- Capitaluri
- 365.625 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.365.072 lei
- Venituri totale
- 1.402.155 lei
- Cheltuieli totale
- 1.303.640 lei
- Profit brut
- 98.515 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 85.269 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.558 lei
- Active circulante
- 726.367 lei
- Stocuri
- 625.810 lei
- Creanțe
- 59.048 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.509 lei
- Datorii
- 487.998 lei
- Capitaluri
- 263.927 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.328.408 lei
- Venituri totale
- 1.349.562 lei
- Cheltuieli totale
- 1.315.240 lei
- Profit brut
- 34.322 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.799 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.261 lei
- Active circulante
- 746.680 lei
- Stocuri
- 667.103 lei
- Creanțe
- 50.639 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.938 lei
- Datorii
- 580.283 lei
- Capitaluri
- 178.658 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.303.656 lei
- Venituri totale
- 1.304.838 lei
- Cheltuieli totale
- 1.248.689 lei
- Profit brut
- 56.149 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 39.064 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.708 lei
- Active circulante
- 797.099 lei
- Stocuri
- 700.744 lei
- Creanțe
- 3.112 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93.243 lei
- Datorii
- 639.448 lei
- Capitaluri
- 175.359 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.123.226 lei
- Venituri totale
- 1.123.489 lei
- Cheltuieli totale
- 1.074.433 lei
- Profit brut
- 49.056 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 44.273 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.428 lei
- Active circulante
- 819.158 lei
- Stocuri
- 760.916 lei
- Creanțe
- 33.492 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.750 lei
- Datorii
- 684.291 lei
- Capitaluri
- 136.295 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 922.123 lei
- Venituri totale
- 924.700 lei
- Cheltuieli totale
- 870.611 lei
- Profit brut
- 54.089 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.089 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.928 lei
- Active circulante
- 751.881 lei
- Stocuri
- 706.736 lei
- Creanțe
- 26.251 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.894 lei
- Datorii
- 690.787 lei
- Capitaluri
- 67.022 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 794.676 lei
- Venituri totale
- 801.740 lei
- Cheltuieli totale
- 768.247 lei
- Profit brut
- 33.493 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.493 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.900 lei
- Active circulante
- 690.114 lei
- Stocuri
- 623.517 lei
- Creanțe
- 27.530 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.067 lei
- Datorii
- 632.579 lei
- Capitaluri
- 72.435 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 508.938 lei
- Venituri totale
- 509.634 lei
- Cheltuieli totale
- 535.615 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 25.981 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 25.981 lei
- Active imobilizate
- 24.766 lei
- Active circulante
- 687.944 lei
- Stocuri
- 627.689 lei
- Creanțe
- 42.234 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.021 lei
- Datorii
- 673.768 lei
- Capitaluri
- 38.942 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 476.451 lei
- Venituri totale
- 479.238 lei
- Cheltuieli totale
- 550.151 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 70.913 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 70.913 lei
- Active imobilizate
- 14.758 lei
- Active circulante
- 605.008 lei
- Stocuri
- 549.674 lei
- Creanțe
- 42.291 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.043 lei
- Datorii
- 554.844 lei
- Capitaluri
- 64.922 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 630.879 lei
- Venituri totale
- 632.808 lei
- Cheltuieli totale
- 663.747 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 30.939 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.939 lei
- Active imobilizate
- 20.124 lei
- Active circulante
- 495.487 lei
- Stocuri
- 440.942 lei
- Creanțe
- 34.669 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.876 lei
- Datorii
- 379.776 lei
- Capitaluri
- 135.835 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 761.490 lei
- Venituri totale
- 761.727 lei
- Cheltuieli totale
- 747.943 lei
- Profit brut
- 13.784 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.928 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 453.587 lei
- Stocuri
- 379.105 lei
- Creanțe
- 47.082 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.400 lei
- Datorii
- 286.813 lei
- Capitaluri
- 166.774 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 931.336 lei
- Venituri totale
- 931.440 lei
- Cheltuieli totale
- 876.836 lei
- Profit brut
- 54.604 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 44.603 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 2.369 lei
- Active circulante
- 413.094 lei
- Stocuri
- 356.082 lei
- Creanțe
- 37.390 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.622 lei
- Datorii
- 259.617 lei
- Capitaluri
- 155.846 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 661.622 lei
- Venituri totale
- 661.898 lei
- Cheltuieli totale
- 653.194 lei
- Profit brut
- 8.704 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 2.971 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 3.769 lei
- Active circulante
- 409.476 lei
- Stocuri
- 327.925 lei
- Creanțe
- 37.239 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.312 lei
- Datorii
- 302.002 lei
- Capitaluri
- 111.243 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 557.820 lei
- Venituri totale
- 557.832 lei
- Cheltuieli totale
- 483.278 lei
- Profit brut
- 74.554 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 63.008 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 5.694 lei
- Active circulante
- 341.586 lei
- Stocuri
- 298.743 lei
- Creanțe
- 38.707 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.136 lei
- Datorii
- 239.018 lei
- Capitaluri
- 108.262 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Contracte publice
- 112 cumpărături directe, de la 14 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 208 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE TITEICA"34 de atribuiri · cel mult 95 mii lei
- LICEUL TEHNOLOGIC DOMNUL TUDOR19 atribuiri · cel mult 43 mii lei
- LICEUL DE ARTE I.ST.PAULIAN13 atribuiri · cel mult 26 mii lei
- Gradinita cu PP nr 317 atribuiri · cel mult 20 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN NEGREANU"11 atribuiri · cel mult 10 mii lei
- Scoala Gimnaziala Malovat6 atribuiri · cel mult 6 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Diverse
1.014,79 lei · SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN NEGREANU" · CPV 34913000-0 Diverse piese de schimb (Rev.2)
- Cumpărare directă
MATERIALE DIVERSE
1.275,91 lei · Gradinita cu PP nr 3 · CPV 44423000-1 Diverse articole (Rev.2)
- Cumpărare directă
Diverse
2.048,76 lei · LICEUL DE ARTE I.ST.PAULIAN · CPV 44423000-1 Diverse articole (Rev.2)
- Cumpărare directă
Diverse
703,32 lei · LICEUL DE ARTE I.ST.PAULIAN · CPV 44423000-1 Diverse articole (Rev.2)
- Cumpărare directă
Diverse
1.314,86 lei · SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN NEGREANU" · CPV 44423000-1 Diverse articole (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 17 februarie 2021 și 13 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2007
- Înregistrare în scopuri de TVA
1993
- Înmatriculare la registrul comerțului