SINTAX S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 30 octombrie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- SINTAX S.R.L.
- CUI
- 20573541
- Nr. înmatriculare
- J22/3380/2023
- EUID
- ROONRC.J22/3380/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 octombrie 2023
Sediu social
- Adresă
- MIHAIL SADOVEANU, nr. 59C, bl. R4, sc. A, et. 6, ap. 57, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 17 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 30.10.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ELISEI COSTEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 11 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4612, județul Iași, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 2.698 din 25.162 în tot județul, și locul 5.765 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 32%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.376.731 lei | 453.806 lei | 2 | 4.212.425 lei | 237.370 lei | 3.980.214 lei |
| 2024 | 3.500.806 lei | 549.228 lei | 1 | 3.973.587 lei | 444.532 lei | 3.532.090 lei |
| 2023 | 2.943.247 lei | 539.600 lei | 2 | 3.621.866 lei | 928.091 lei | 2.705.373 lei |
| 2022 | 1.154.850 lei | 87.112 lei | 2 | 2.555.629 lei | 486.114 lei | 2.165.772 lei |
| 2021 | 2.255.467 lei | 201.577 lei | 2 | 2.485.531 lei | 53.027 lei | 2.432.504 lei |
| 2020 | 5.175.855 lei | 729.882 lei | 2 | 3.924.462 lei | 1.273.535 lei | 2.650.927 lei |
| 2019 | 2.868.282 lei | 625.518 lei | 2 | 2.343.906 lei | 400.041 lei | 1.943.865 lei |
| 2018 | 9.211.490 lei | 550.292 lei | 2 | 2.602.727 lei | 884.379 lei | 1.718.348 lei |
| 2017 | 1.754.124 lei | 166.080 lei | 2 | 1.262.903 lei | 94.847 lei | 1.168.056 lei |
| 2016 | 1.331.858 lei | 114.842 lei | 2 | 1.921.479 lei | 519.503 lei | 1.401.976 lei |
| 2015 | 1.390.575 lei | 146.202 lei | 2 | 1.921.251 lei | -10.468 lei | 1.931.719 lei |
| 2014 | 3.042.739 lei | 445.749 lei | 2 | 2.031.900 lei | 141.933 lei | 1.889.967 lei |
| 2013 | 1.653.625 lei | 164.101 lei | 2 | 1.469.456 lei | 25.239 lei | 1.444.217 lei |
| 2012 | 1.881.978 lei | 25.363 lei | 1 | 1.631.900 lei | 351.784 lei | 1.280.116 lei |
| 2011 | 1.790.241 lei | 278.735 lei | 1 | 1.388.103 lei | 133.350 lei | 1.254.753 lei |
| 2010 | 1.568.933 lei | 390.046 lei | 1 | 1.565.897 lei | 529.879 lei | 1.036.018 lei |
| 2009 | 4.724.861 lei | 628.803 lei | — | 1.270.339 lei | 620.607 lei | 649.732 lei |
| 2008 | 218.819 lei | 14.018 lei | — | 57.875 lei | 36.946 lei | 20.929 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.376.731 lei
- Venituri totale
- 2.416.458 lei
- Cheltuieli totale
- 1.880.793 lei
- Profit brut
- 535.665 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 453.806 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.884 lei
- Active circulante
- 4.176.541 lei
- Stocuri
- 1.354.561 lei
- Creanțe
- 1.734.561 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.087.419 lei
- Datorii
- 237.370 lei
- Capitaluri
- 3.980.214 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.500.806 lei
- Venituri totale
- 3.517.799 lei
- Cheltuieli totale
- 2.872.237 lei
- Profit brut
- 645.562 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 549.228 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 83.854 lei
- Active circulante
- 3.889.733 lei
- Stocuri
- 1.190.057 lei
- Creanțe
- 1.472.896 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.226.780 lei
- Datorii
- 444.532 lei
- Capitaluri
- 3.532.090 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.943.247 lei
- Venituri totale
- 2.999.357 lei
- Cheltuieli totale
- 2.360.261 lei
- Profit brut
- 639.096 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 539.600 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 128.210 lei
- Active circulante
- 3.493.656 lei
- Stocuri
- 1.708.375 lei
- Creanțe
- 1.735.183 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.098 lei
- Datorii
- 928.091 lei
- Capitaluri
- 2.705.373 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.154.850 lei
- Venituri totale
- 1.195.329 lei
- Cheltuieli totale
- 1.087.522 lei
- Profit brut
- 107.807 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 87.112 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 175.162 lei
- Active circulante
- 2.380.467 lei
- Stocuri
- 399.494 lei
- Creanțe
- 1.119.931 lei
- Casa și conturi la bănci
- 861.042 lei
- Datorii
- 486.114 lei
- Capitaluri
- 2.165.772 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.255.467 lei
- Venituri totale
- 2.294.674 lei
- Cheltuieli totale
- 2.058.632 lei
- Profit brut
- 236.042 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 201.577 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.815 lei
- Active circulante
- 2.477.716 lei
- Stocuri
- 19.413 lei
- Creanțe
- 711.259 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.747.044 lei
- Datorii
- 53.027 lei
- Capitaluri
- 2.432.504 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.175.855 lei
- Venituri totale
- 5.212.203 lei
- Cheltuieli totale
- 4.432.278 lei
- Profit brut
- 779.925 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 729.882 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.815 lei
- Active circulante
- 3.916.647 lei
- Stocuri
- 247.521 lei
- Creanțe
- 3.835.561 lei
- Casa și conturi la bănci
- -166.435 lei
- Datorii
- 1.273.535 lei
- Capitaluri
- 2.650.927 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.868.282 lei
- Venituri totale
- 2.912.723 lei
- Cheltuieli totale
- 2.166.742 lei
- Profit brut
- 745.981 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 625.518 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.815 lei
- Active circulante
- 2.336.091 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.323.568 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.523 lei
- Datorii
- 400.041 lei
- Capitaluri
- 1.943.865 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.211.490 lei
- Venituri totale
- 9.296.065 lei
- Cheltuieli totale
- 8.688.617 lei
- Profit brut
- 607.448 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 550.292 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.815 lei
- Active circulante
- 2.594.912 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.587.622 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.290 lei
- Datorii
- 884.379 lei
- Capitaluri
- 1.718.348 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.754.124 lei
- Venituri totale
- 1.777.012 lei
- Cheltuieli totale
- 1.594.148 lei
- Profit brut
- 182.864 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 166.080 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.707 lei
- Active circulante
- 1.228.196 lei
- Stocuri
- 36.349 lei
- Creanțe
- 781.985 lei
- Casa și conturi la bănci
- 409.862 lei
- Datorii
- 94.847 lei
- Capitaluri
- 1.168.056 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.331.858 lei
- Venituri totale
- 1.367.820 lei
- Cheltuieli totale
- 1.230.578 lei
- Profit brut
- 137.242 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114.842 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.294 lei
- Active circulante
- 1.857.185 lei
- Stocuri
- 37 lei
- Creanțe
- 937.868 lei
- Casa și conturi la bănci
- 919.280 lei
- Datorii
- 519.503 lei
- Capitaluri
- 1.401.976 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.390.575 lei
- Venituri totale
- 1.404.595 lei
- Cheltuieli totale
- 1.228.850 lei
- Profit brut
- 175.745 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 146.202 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 94.384 lei
- Active circulante
- 1.826.867 lei
- Stocuri
- 60.072 lei
- Creanțe
- 657.455 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.109.340 lei
- Datorii
- -10.468 lei
- Capitaluri
- 1.931.719 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.042.739 lei
- Venituri totale
- 3.097.422 lei
- Cheltuieli totale
- 2.564.771 lei
- Profit brut
- 532.651 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 445.749 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 124.827 lei
- Active circulante
- 1.907.073 lei
- Stocuri
- 7.609 lei
- Creanțe
- 518.693 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.380.771 lei
- Datorii
- 141.933 lei
- Capitaluri
- 1.889.967 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.653.625 lei
- Venituri totale
- 1.663.391 lei
- Cheltuieli totale
- 1.466.917 lei
- Profit brut
- 196.474 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 164.101 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.748 lei
- Active circulante
- 1.449.708 lei
- Stocuri
- 44.797 lei
- Creanțe
- 1.165.862 lei
- Casa și conturi la bănci
- 239.049 lei
- Datorii
- 25.239 lei
- Capitaluri
- 1.444.217 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.881.978 lei
- Venituri totale
- 1.890.418 lei
- Cheltuieli totale
- 1.857.986 lei
- Profit brut
- 32.432 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 25.363 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 36.249 lei
- Active circulante
- 1.595.651 lei
- Stocuri
- 46.037 lei
- Creanțe
- 1.535.141 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.473 lei
- Datorii
- 351.784 lei
- Capitaluri
- 1.280.116 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.790.241 lei
- Venituri totale
- 1.801.013 lei
- Cheltuieli totale
- 1.467.441 lei
- Profit brut
- 333.572 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 278.735 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 62.265 lei
- Active circulante
- 1.325.838 lei
- Stocuri
- 41.493 lei
- Creanțe
- 949.634 lei
- Casa și conturi la bănci
- 334.711 lei
- Datorii
- 133.350 lei
- Capitaluri
- 1.254.753 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.568.933 lei
- Venituri totale
- 1.581.952 lei
- Cheltuieli totale
- 1.114.882 lei
- Profit brut
- 467.070 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 390.046 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 81.822 lei
- Active circulante
- 1.484.075 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.297.360 lei
- Casa și conturi la bănci
- 186.715 lei
- Datorii
- 529.879 lei
- Capitaluri
- 1.036.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.724.861 lei
- Venituri totale
- 4.740.139 lei
- Cheltuieli totale
- 3.990.041 lei
- Profit brut
- 750.098 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 628.803 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 103.200 lei
- Active circulante
- 1.167.139 lei
- Stocuri
- 63.809 lei
- Creanțe
- 316.684 lei
- Casa și conturi la bănci
- 786.646 lei
- Datorii
- 620.607 lei
- Capitaluri
- 649.732 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 218.819 lei
- Venituri totale
- 218.983 lei
- Cheltuieli totale
- 198.302 lei
- Profit brut
- 20.681 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 14.018 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 499 lei
- Active circulante
- 57.376 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 31.059 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.317 lei
- Datorii
- 36.946 lei
- Capitaluri
- 20.929 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 4 contracte atribuite, de la o autoritate contractantă (2022) · valoare însumată de cel mult 116,3 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA4 atribuiri · cel mult 116,3 mil. lei
Ultimele 4 atribuiri
- Contract nr. 95
Lucrari de constructii de gazoducte (Rev.2)
36.509.585 lei · Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA · CPV 45231220-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 95
Lucrari de constructii de gazoducte (Rev.2)
35.986.649 lei · Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA · CPV 45231220-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 95
Contract
21.903.698,15 lei · Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA · CPV 45231220-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 95
Contract
21.903.698 lei · Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA · Licitatie deschisa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 23 februarie 2022 și 23 februarie 2022. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (6)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2007
- Înregistrare în scopuri de TVA