SIMETRIKART S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Vișan, Comuna Bârnova, înmatriculată la 4 mai 2022.
Identitate
- Denumire legală
- SIMETRIKART S.R.L.
- CUI
- 46054700
- Nr. înmatriculare
- J2022001459223
- EUID
- ROONRC.J2022001459223
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 mai 2022
Sediu social
- Adresă
- Tudor Arghezi, nr. 3A, CASA C2, Sat Vișan, Comuna Bârnova, Iași
- Localitate
- Sat Vișan, Comuna Bârnova, Iași
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 12 iul)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.05.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DANCĂ ALIN NARCIS — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 41 din 102 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2511, județul Iași, peste 61% dintre firmele clasei. Locul 7.032 din 25.162 în tot județul, și locul 8.574 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 20%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 546.143 lei | 183.805 lei | 1 | 429.752 lei | 196.851 lei | 254.197 lei |
| 2024 | 454.203 lei | 86.262 lei | 1 | 187.137 lei | 8.759 lei | 178.378 lei |
| 2023 | 394.256 lei | 168.621 lei | — | 246.542 lei | 91.926 lei | 154.616 lei |
| 2022 | 80.134 lei | -14.205 lei | 1 | 62.756 lei | 76.761 lei | -14.005 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 546.143 lei
- Venituri totale
- 569.252 lei
- Cheltuieli totale
- 373.444 lei
- Profit brut
- 195.808 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 183.805 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 202.231 lei
- Active circulante
- 227.521 lei
- Stocuri
- 99.357 lei
- Creanțe
- 67.198 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.966 lei
- Datorii
- 196.851 lei
- Capitaluri
- 254.197 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 454.203 lei
- Venituri totale
- 455.655 lei
- Cheltuieli totale
- 360.770 lei
- Profit brut
- 94.885 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.262 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 129.433 lei
- Active circulante
- 57.704 lei
- Stocuri
- 984 lei
- Creanțe
- 8.764 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.956 lei
- Datorii
- 8.759 lei
- Capitaluri
- 178.378 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 394.256 lei
- Venituri totale
- 394.256 lei
- Cheltuieli totale
- 221.820 lei
- Profit brut
- 172.436 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 168.621 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 37.758 lei
- Active circulante
- 208.784 lei
- Stocuri
- 2.437 lei
- Creanțe
- 49.135 lei
- Casa și conturi la bănci
- 157.212 lei
- Datorii
- 91.926 lei
- Capitaluri
- 154.616 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 80.134 lei
- Venituri totale
- 80.134 lei
- Cheltuieli totale
- 93.538 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 13.404 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.205 lei
- Active imobilizate
- 49.796 lei
- Active circulante
- 12.960 lei
- Stocuri
- 4.551 lei
- Creanțe
- 6.890 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.519 lei
- Datorii
- 76.761 lei
- Capitaluri
- -14.005 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2540 · Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor (CAEN Rev.3)
- 2551 · Acoperirea metalelor (CAEN Rev.3)
- 2552 · Tratamente termice ale metalelor (CAEN Rev.3)
- 2553 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.3)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4682 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului