SIMCAT WOODEN ART CREATIV S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Plevna, Comuna Grebănu, înmatriculată la 3 iunie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- SIMCAT WOODEN ART CREATIV S.R.L.
- CUI
- 42572520
- Nr. înmatriculare
- J2020000394105
- EUID
- ROONRC.J2020000394105
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 iunie 2020
Sediu social
- Adresă
- PLEVNA, nr. 282, Sat Plevna, Comuna Grebănu, Buzău
- Localitate
- Sat Plevna, Comuna Grebănu, Buzău
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.06.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ŞERBAN DANIEL CĂTĂLIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 132 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Buzău, peste 84% dintre firmele clasei. Locul 3.179 din 10.264 în tot județul, și locul 3.827 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 25%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 494.239 lei | 217.235 lei | 1 | 240.819 lei | 23.374 lei | 217.475 lei |
| 2024 | 660.450 lei | 343.037 lei | 1 | 371.535 lei | 28.470 lei | 343.277 lei |
| 2023 | 908.253 lei | 473.270 lei | 1 | 523.934 lei | 50.424 lei | 473.510 lei |
| 2022 | 838.487 lei | 498.607 lei | 1 | 542.871 lei | 44.024 lei | 498.847 lei |
| 2021 | 491.538 lei | 277.037 lei | 1 | 297.104 lei | 19.827 lei | 277.277 lei |
| 2020 | 216.120 lei | 120.387 lei | — | 128.521 lei | 7.934 lei | 120.587 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 494.239 lei
- Venituri totale
- 497.224 lei
- Cheltuieli totale
- 271.404 lei
- Profit brut
- 225.820 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 217.235 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 240.819 lei
- Stocuri
- 8.307 lei
- Creanțe
- 211.640 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.872 lei
- Datorii
- 23.374 lei
- Capitaluri
- 217.475 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 660.450 lei
- Venituri totale
- 661.569 lei
- Cheltuieli totale
- 303.882 lei
- Profit brut
- 357.687 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 343.037 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 371.535 lei
- Stocuri
- 7.201 lei
- Creanțe
- 230.356 lei
- Casa și conturi la bănci
- 133.978 lei
- Datorii
- 28.470 lei
- Capitaluri
- 343.277 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 908.253 lei
- Venituri totale
- 912.242 lei
- Cheltuieli totale
- 430.335 lei
- Profit brut
- 481.907 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 473.270 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 523.934 lei
- Stocuri
- 7.822 lei
- Creanțe
- 405.998 lei
- Casa și conturi la bănci
- 110.114 lei
- Datorii
- 50.424 lei
- Capitaluri
- 473.510 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.3)
- 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 1625 · Fabricarea de uși și ferestre din lemn (CAEN Rev.3)
- 1627 · Finisarea articolelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.3)
- 3100 · Fabricarea de mobilă (CAEN Rev.3)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului