SILVAS ARTIFEX S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, înmatriculată la 12 mai 2022.
Identitate
- Denumire legală
- SILVAS ARTIFEX S.R.L.
- CUI
- 46106388
- Nr. înmatriculare
- J2022000706205
- EUID
- ROONRC.J2022000706205
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 mai 2022
Sediu social
- Adresă
- PRINCIPALĂ, nr. 69, Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara
- Localitate
- Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara
- Cod poștal
- 337190
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 9 dec)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.05.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MICLEA RADU-IOSIF — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 7 din 24 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8130, județul Hunedoara, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 3.110 din 10.481 în tot județul, și locul 2.458 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 175%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 388.138 lei | 23.472 lei | 2 | 111.869 lei | 88.157 lei | 23.712 lei |
| 2024 | 141.261 lei | 17.639 lei | 1 | 97.095 lei | 64.958 lei | 32.137 lei |
| 2023 | 415.755 lei | 144.044 lei | 3 | 222.504 lei | 77.794 lei | 144.710 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 388.138 lei
- Venituri totale
- 388.138 lei
- Cheltuieli totale
- 352.165 lei
- Profit brut
- 35.973 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.472 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.325 lei
- Active circulante
- 103.544 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 43.648 lei
- Casa și conturi la bănci
- 59.896 lei
- Datorii
- 88.157 lei
- Capitaluri
- 23.712 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 141.261 lei
- Venituri totale
- 141.328 lei
- Cheltuieli totale
- 122.446 lei
- Profit brut
- 18.882 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.639 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.773 lei
- Active circulante
- 87.322 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 71.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.322 lei
- Datorii
- 64.958 lei
- Capitaluri
- 32.137 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 415.755 lei
- Venituri totale
- 415.883 lei
- Cheltuieli totale
- 267.681 lei
- Profit brut
- 148.202 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 144.044 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.223 lei
- Active circulante
- 211.281 lei
- Stocuri
- 18.604 lei
- Creanțe
- 171.577 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.100 lei
- Datorii
- 77.794 lei
- Capitaluri
- 144.710 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Contracte publice
- 5 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2022–2026) · valoare însumată de cel mult 179 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Serviciul Public de Intretinere si Gospodarire Municipala Deva2 atribuiri · cel mult 130 mii lei
- COMUNA CERTEJU DE SUSo atribuire · cel mult 41 mii lei
- ORASUL SIMERIAo atribuire · cel mult 5 mii lei
- COLEGIUL NATIONAL "DECEBAL" DEVAo atribuire · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SERVICII TOALETARE ARBORI
41.322,31 lei · COMUNA CERTEJU DE SUS · CPV 77211400-6 Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii intretinere arbori
3.000 lei · COLEGIUL NATIONAL "DECEBAL" DEVA · CPV 77341000-2 Elagaj de arbori (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII TOALETARE ARBORI
80.000 lei · Serviciul Public de Intretinere si Gospodarire Municipala Deva · CPV 77211400-6 Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII TOALETARE ARBORI
50.000 lei · Serviciul Public de Intretinere si Gospodarire Municipala Deva · CPV 77211400-6 Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Doborare arbori pana in 20m inaltime
4.998 lei · ORASUL SIMERIA · CPV 77211400-6 Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 2 august 2022 și 11 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN Rev.3)
- 0729 · Extracția altor minereuri metalifere neferoase (CAEN Rev.3)
- 0899 · Alte activități extractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 0990 · Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Reactivată fiscal de ANAF
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului