Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SIGNUS VOLO S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Baia Mare, înmatriculată la 4 noiembrie 2022.

Identitate

Denumire legală
SIGNUS VOLO S.R.L.
CUI
47132547
Nr. înmatriculare
J24/2236/2022
EUID
ROONRC.J24/2236/2022
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
4 noiembrie 2022

Sediu social

Adresă
TOAMNEI, nr. 1, Municipiul Baia Mare, Maramureș
Localitate
Municipiul Baia Mare, Maramureș
Cod poștal
430066

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 04.11.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ȘTEFAN GABRIEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,2 mil. lei02022: 16 mii lei2023: 1,1 mil. lei2024: 998 mii lei2025: 1,2 mil. lei2022202320242025
Rezultat net
83 mii lei0-33 mii lei2022: -23 mii lei2023: -33 mii lei2024: -8 mii lei2025: 83 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 25 din 222 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Maramureș, peste 89% dintre firmele clasei. Locul 2.562 din 13.678 în tot județul, și locul 3.816 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 20%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.199.328 lei83.175 lei2448.290 lei428.749 lei19.841 lei
2024998.277 lei-8.087 lei2280.915 lei344.882 lei-63.333 lei
20231.120.087 lei-32.856 lei2338.122 lei394.703 lei-55.247 lei
202216.170 lei-23.391 lei1162.467 lei184.858 lei-22.391 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.199.328 lei
Venituri totale
1.199.573 lei
Cheltuieli totale
1.101.772 lei
Profit brut
97.801 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
83.175 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.978 lei
Active circulante
445.312 lei
Stocuri
348.583 lei
Creanțe
80.520 lei
Casa și conturi la bănci
16.209 lei
Datorii
428.749 lei
Capitaluri
19.841 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
998.277 lei
Venituri totale
998.277 lei
Cheltuieli totale
1.006.364 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
8.087 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
8.087 lei
Active imobilizate
Active circulante
280.915 lei
Stocuri
202.210 lei
Creanțe
53.019 lei
Casa și conturi la bănci
25.686 lei
Datorii
344.882 lei
Capitaluri
-63.333 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.120.087 lei
Venituri totale
1.120.087 lei
Cheltuieli totale
1.143.043 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
22.956 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
32.856 lei
Active imobilizate
Active circulante
338.122 lei
Stocuri
104.990 lei
Creanțe
165.184 lei
Casa și conturi la bănci
67.948 lei
Datorii
394.703 lei
Capitaluri
-55.247 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
16.170 lei
Venituri totale
16.170 lei
Cheltuieli totale
39.399 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
23.229 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
23.391 lei
Active imobilizate
Active circulante
162.467 lei
Stocuri
114.099 lei
Creanțe
35.026 lei
Casa și conturi la bănci
13.342 lei
Datorii
184.858 lei
Capitaluri
-22.391 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

  • 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.2)
  • 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului