Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SERVAGROMEC IALOMIȚA S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Slobozia, înmatriculată la 13 mai 1991.

Identitate

Denumire legală
SERVAGROMEC IALOMIȚA S.R.L.
CUI
2075158
Nr. înmatriculare
J21/209/1991
EUID
ROONRC.J21/209/1991
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
13 mai 1991

Sediu social

Adresă
Str. CUZA VODA, nr. -, bl. 16, Municipiul Slobozia, Ialomița
Localitate
Municipiul Slobozia, Ialomița
Cod poștal
8400

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 13.05.1991
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • DONOSE IONEL — administrator
  • ROŞCA RODICA-VIRGINIA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,6 mil. lei02008: 1,6 mil. lei2009: 1,0 mil. lei2010: 994 mii lei2011: 588 mii lei2012: 176 mii lei2013: 163 mii lei2014: 146 mii lei2015: 119 mii lei2016: 117 mii lei2017: 118 mii lei2018: 138 mii lei2019: 152 mii lei2020: 122 mii lei2021: 144 mii lei2022: 141 mii lei2023: 165 mii lei2024: 175 mii lei2025: 164 mii lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
1,1 mil. lei0-117 mii lei2008: 173 mii lei2009: -92 mii lei2010: -56 mii lei2011: -117 mii lei2012: -106 mii lei2013: 71 mii lei2014: 84 mii lei2015: 81 mii lei2016: 63 mii lei2017: 81 mii lei2018: 70 mii lei2019: 106 mii lei2020: 76 mii lei2021: 96 mii lei2022: 88 mii lei2023: 77 mii lei2024: 80 mii lei2025: 1,1 mil. lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 31 din 60 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6820, județul Ialomița, peste 50% dintre firmele clasei. Locul 3.141 din 5.009 în tot județul, și locul 2.027 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 6%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025164.239 lei1.060.139 lei11.600.080 lei89.969 lei1.510.111 lei
2024174.578 lei79.944 lei1745.858 lei50.435 lei695.423 lei
2023165.452 lei77.364 lei1665.223 lei49.744 lei615.479 lei
2022141.119 lei87.910 lei1581.543 lei45.670 lei535.873 lei
2021143.691 lei96.407 lei839.004 lei40.799 lei798.205 lei
2020122.270 lei76.147 lei740.226 lei38.428 lei701.798 lei
2019152.235 lei105.521 lei668.035 lei42.383 lei625.652 lei
2018138.344 lei70.158 lei560.735 lei40.605 lei520.130 lei
2017118.330 lei80.689 lei639.985 lei62.550 lei577.435 lei
2016117.294 lei63.054 lei804.748 lei9.748 lei795.000 lei
2015118.877 lei80.979 lei721.557 lei13.110 lei731.947 lei
2014145.744 lei83.748 lei1643.244 lei15.777 lei650.967 lei
2013162.531 lei70.711 lei1591.237 lei27.111 lei564.126 lei
2012176.477 lei-106.387 lei1541.047 lei14.632 lei493.415 lei
2011588.034 lei-117.182 lei4629.803 lei30.001 lei599.802 lei
2010994.455 lei-55.870 lei5860.165 lei54.941 lei805.224 lei
20091.034.283 lei-92.215 lei7900.051 lei38.957 lei861.094 lei
20081.648.127 lei172.940 lei61.050.832 lei97.524 lei953.308 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
164.239 lei
Venituri totale
1.228.239 lei
Cheltuieli totale
134.686 lei
Profit brut
1.093.553 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.060.139 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
439.748 lei
Active circulante
1.160.332 lei
Stocuri
Creanțe
225.868 lei
Casa și conturi la bănci
931.513 lei
Datorii
89.969 lei
Capitaluri
1.510.111 lei
Capital subscris vărsat
96.880 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
174.578 lei
Venituri totale
174.578 lei
Cheltuieli totale
93.046 lei
Profit brut
81.532 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
79.944 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
477.121 lei
Active circulante
268.737 lei
Stocuri
Creanțe
137.697 lei
Casa și conturi la bănci
128.089 lei
Datorii
50.435 lei
Capitaluri
695.423 lei
Capital subscris vărsat
96.880 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
165.452 lei
Venituri totale
165.452 lei
Cheltuieli totale
86.433 lei
Profit brut
79.019 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
77.364 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
481.074 lei
Active circulante
184.149 lei
Stocuri
Creanțe
109.237 lei
Casa și conturi la bănci
72.016 lei
Datorii
49.744 lei
Capitaluri
615.479 lei
Capital subscris vărsat
96.880 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

  • 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑