SERGON EXPEDITION SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Scoposeni, Comuna Gorban, înmatriculată la 3 octombrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- SERGON EXPEDITION SRL
- CUI
- 35155563
- Nr. înmatriculare
- J2017003095225
- EUID
- ROONRC.J2017003095225
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 octombrie 2017
Sediu social
- Adresă
- nr. 14, Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iași
- Localitate
- Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iași
- Cod poștal
- 707213
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 6 mar)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 5 feb)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 03.10.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- COJOCARU NICOLETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Iași; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 318.880 lei | -288.408 lei | 2 | 298.152 lei | 365.971 lei | -67.819 lei |
| 2023 | 493.376 lei | 84.952 lei | 3 | 412.677 lei | 192.088 lei | 220.589 lei |
| 2022 | 757.102 lei | 199.012 lei | 2 | 252.436 lei | 116.799 lei | 135.637 lei |
| 2021 | 231.689 lei | -1.300 lei | 1 | 169.246 lei | 232.621 lei | -63.375 lei |
| 2020 | 353.312 lei | -35.778 lei | 2 | 167.245 lei | 229.320 lei | -62.075 lei |
| 2019 | 545.110 lei | -70.269 lei | 2 | 170.658 lei | 196.955 lei | -26.297 lei |
| 2018 | 390.834 lei | 47.504 lei | 2 | 233.319 lei | 189.347 lei | 43.972 lei |
Toți indicatorii
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 318.880 lei
- Venituri totale
- 335.038 lei
- Cheltuieli totale
- 619.455 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 284.417 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 288.408 lei
- Active imobilizate
- 4.156 lei
- Active circulante
- 293.996 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 198.459 lei
- Casa și conturi la bănci
- 95.537 lei
- Datorii
- 365.971 lei
- Capitaluri
- -67.819 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 493.376 lei
- Venituri totale
- 494.236 lei
- Cheltuieli totale
- 405.173 lei
- Profit brut
- 89.063 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 84.952 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.273 lei
- Active circulante
- 405.404 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 96.804 lei
- Casa și conturi la bănci
- 308.600 lei
- Datorii
- 192.088 lei
- Capitaluri
- 220.589 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 757.102 lei
- Venituri totale
- 758.691 lei
- Cheltuieli totale
- 552.252 lei
- Profit brut
- 206.439 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 199.012 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.389 lei
- Active circulante
- 242.047 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 121.003 lei
- Casa și conturi la bănci
- 121.044 lei
- Datorii
- 116.799 lei
- Capitaluri
- 135.637 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 231.689 lei
- Venituri totale
- 245.048 lei
- Cheltuieli totale
- 241.715 lei
- Profit brut
- 3.333 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.300 lei
- Active imobilizate
- 3.142 lei
- Active circulante
- 166.104 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 85.318 lei
- Casa și conturi la bănci
- 80.786 lei
- Datorii
- 232.621 lei
- Capitaluri
- -63.375 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 353.312 lei
- Venituri totale
- 385.096 lei
- Cheltuieli totale
- 417.095 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 31.999 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 35.778 lei
- Active imobilizate
- 40.852 lei
- Active circulante
- 126.393 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 23.917 lei
- Casa și conturi la bănci
- 102.476 lei
- Datorii
- 229.320 lei
- Capitaluri
- -62.075 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 545.110 lei
- Venituri totale
- 581.691 lei
- Cheltuieli totale
- 646.148 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 64.457 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 70.269 lei
- Active imobilizate
- 78.562 lei
- Active circulante
- 92.096 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.426 lei
- Casa și conturi la bănci
- 73.670 lei
- Datorii
- 196.955 lei
- Capitaluri
- -26.297 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 390.834 lei
- Venituri totale
- 410.875 lei
- Cheltuieli totale
- 359.234 lei
- Profit brut
- 51.641 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 47.504 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 116.272 lei
- Active circulante
- 117.047 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 25.549 lei
- Casa și conturi la bănci
- 91.498 lei
- Datorii
- 189.347 lei
- Capitaluri
- 43.972 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Reactivată fiscal de ANAF
2017
- Înmatriculare la registrul comerțului
- Declarată inactivă fiscal de ANAF