ȘERBAN SIA COURIER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Huțani, Comuna Vlădeni, înmatriculată la 4 august 2022.
Identitate
- Denumire legală
- ȘERBAN SIA COURIER S.R.L.
- CUI
- 46597560
- Nr. înmatriculare
- J7/590/2022
- EUID
- ROONRC.J7/590/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 august 2022
Sediu social
- Adresă
- HUȚANI, nr. 7, Str. Viitorului, Sat Huțani, Comuna Vlădeni, Botoșani
- Localitate
- Sat Huțani, Comuna Vlădeni, Botoșani
- Cod poștal
- 717463
Contact
- Telefon
- 0751 420 384
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.08.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ȘERBAN IONUȚ-ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 8 din 35 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5320, județul Botoșani, peste 80% dintre firmele clasei. Locul 1.651 din 5.640 în tot județul, și locul 783 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 17%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 574.974 lei | 8.695 lei | 5 | 151.214 lei | 69.972 lei | 81.242 lei |
| 2024 | 491.400 lei | 21.490 lei | 6 | 131.389 lei | 58.842 lei | 72.547 lei |
| 2023 | 137.886 lei | 35.598 lei | 2 | 73.962 lei | 12.904 lei | 61.058 lei |
| 2022 | 39.624 lei | 25.260 lei | 1 | 26.704 lei | 1.244 lei | 25.460 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 574.974 lei
- Venituri totale
- 574.974 lei
- Cheltuieli totale
- 556.607 lei
- Profit brut
- 18.367 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.695 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 151.214 lei
- Stocuri
- 2.578 lei
- Creanțe
- 79.023 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.613 lei
- Datorii
- 69.972 lei
- Capitaluri
- 81.242 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 491.400 lei
- Venituri totale
- 491.400 lei
- Cheltuieli totale
- 461.142 lei
- Profit brut
- 30.258 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.490 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 131.389 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 55.446 lei
- Casa și conturi la bănci
- 75.943 lei
- Datorii
- 58.842 lei
- Capitaluri
- 72.547 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 137.886 lei
- Venituri totale
- 137.886 lei
- Cheltuieli totale
- 101.116 lei
- Profit brut
- 36.770 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.598 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 73.962 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.337 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.625 lei
- Datorii
- 12.904 lei
- Capitaluri
- 61.058 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului