ȘERBAN AUTOMOBILE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Bacău, înmatriculată la 7 ianuarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- ȘERBAN AUTOMOBILE S.R.L.
- CUI
- 43523461
- Nr. înmatriculare
- J4/12/2021
- EUID
- ROONRC.J4/12/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 ianuarie 2021
Sediu social
- Adresă
- APRODU PURICE, nr. 7, sc. A, ap. 14, Municipiul Bacău, Bacău
- Localitate
- Municipiul Bacău, Bacău
- Cod poștal
- 600408
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 07.01.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ȘERBAN GABRIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 27 din 72 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4511, județul Bacău, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 3.309 din 14.204 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 36%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 765.706 lei | 6.360 lei | — | 528.055 lei | 478.440 lei | 49.615 lei |
| 2024 | 1.199.964 lei | 6.714 lei | 1 | 602.663 lei | 559.407 lei | 43.256 lei |
| 2023 | 1.312.855 lei | 12.581 lei | — | 700.091 lei | 663.549 lei | 36.542 lei |
| 2022 | 1.354.303 lei | 7.896 lei | 1 | 724.361 lei | 700.400 lei | 23.961 lei |
| 2021 | 288.353 lei | 15.865 lei | 1 | 374.411 lei | 358.346 lei | 16.065 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 765.706 lei
- Venituri totale
- 893.706 lei
- Cheltuieli totale
- 886.135 lei
- Profit brut
- 7.571 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.360 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.170 lei
- Active circulante
- 523.885 lei
- Stocuri
- 492.242 lei
- Creanțe
- 29.934 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.709 lei
- Datorii
- 478.440 lei
- Capitaluri
- 49.615 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.199.964 lei
- Venituri totale
- 1.342.733 lei
- Cheltuieli totale
- 1.334.740 lei
- Profit brut
- 7.993 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.714 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.170 lei
- Active circulante
- 598.493 lei
- Stocuri
- 496.597 lei
- Creanțe
- 17.311 lei
- Casa și conturi la bănci
- 84.585 lei
- Datorii
- 559.407 lei
- Capitaluri
- 43.256 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.312.855 lei
- Venituri totale
- 1.495.140 lei
- Cheltuieli totale
- 1.471.818 lei
- Profit brut
- 23.322 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.581 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.170 lei
- Active circulante
- 695.921 lei
- Stocuri
- 621.561 lei
- Creanțe
- 7.893 lei
- Casa și conturi la bănci
- 66.467 lei
- Datorii
- 663.549 lei
- Capitaluri
- 36.542 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.354.303 lei
- Venituri totale
- 1.354.457 lei
- Cheltuieli totale
- 1.333.016 lei
- Profit brut
- 21.441 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.896 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 724.361 lei
- Stocuri
- 701.134 lei
- Creanțe
- 51 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.176 lei
- Datorii
- 700.400 lei
- Capitaluri
- 23.961 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 288.353 lei
- Venituri totale
- 288.357 lei
- Cheltuieli totale
- 269.608 lei
- Profit brut
- 18.749 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.865 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 374.411 lei
- Stocuri
- 368.819 lei
- Creanțe
- 1.317 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.275 lei
- Datorii
- 358.346 lei
- Capitaluri
- 16.065 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului