SELECT DAIMOND MARIA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 30 ianuarie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- SELECT DAIMOND MARIA SRL
- CUI
- 31157456
- Nr. înmatriculare
- J2013000109033
- EUID
- ROONRC.J2013000109033
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 ianuarie 2013
Sediu social
- Adresă
- GĂVENII, nr. 37, Birourile nr.1S și 2S, Municipiul Pitești, Argeș
- Localitate
- Municipiul Pitești, Argeș
- Cod poștal
- 110102
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 15 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.01.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GHIGIU MARINELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 11 din 43 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4639, județul Argeș, peste 77% dintre firmele clasei. Locul 659 din 20.151 în tot județul, și locul 1.867 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.374.055 lei | 1.926.660 lei | 8 | 3.886.165 lei | 751.961 lei | 3.134.204 lei |
| 2024 | 12.227.094 lei | 1.857.402 lei | 8 | 4.462.721 lei | 1.122.886 lei | 3.339.835 lei |
| 2023 | 11.767.819 lei | 2.278.164 lei | 7 | 5.194.214 lei | 1.433.617 lei | 3.760.597 lei |
| 2022 | 10.465.393 lei | 1.416.746 lei | 7 | 4.152.807 lei | 1.753.629 lei | 2.399.178 lei |
| 2021 | 6.410.126 lei | 750.361 lei | 7 | 1.370.718 lei | 907.297 lei | 1.002.559 lei |
| 2020 | 4.202.680 lei | 60.037 lei | 8 | 1.046.624 lei | 971.026 lei | 312.235 lei |
| 2019 | 6.319.707 lei | 398.878 lei | 7 | 975.179 lei | 623.044 lei | 651.076 lei |
| 2018 | 5.852.004 lei | 254.764 lei | 6 | 1.275.235 lei | 962.443 lei | 506.962 lei |
| 2017 | 5.695.786 lei | 200.067 lei | 4 | 981.953 lei | 863.544 lei | 252.198 lei |
| 2016 | 5.720.286 lei | 292.858 lei | 3 | 1.608.786 lei | 1.356.588 lei | 252.198 lei |
| 2015 | 3.031.427 lei | 182.233 lei | 3 | 2.384.961 lei | 2.132.763 lei | 252.198 lei |
| 2014 | 2.238.026 lei | 135.296 lei | — | 2.491.149 lei | 2.238.951 lei | 252.198 lei |
| 2013 | 1.050.412 lei | 115.902 lei | — | 638.364 lei | 521.462 lei | 116.902 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.374.055 lei
- Venituri totale
- 11.387.315 lei
- Cheltuieli totale
- 9.103.778 lei
- Profit brut
- 2.283.537 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.926.660 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 164.447 lei
- Active circulante
- 3.721.718 lei
- Stocuri
- 1.330.332 lei
- Creanțe
- 681.230 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.710.156 lei
- Datorii
- 751.961 lei
- Capitaluri
- 3.134.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 12.227.094 lei
- Venituri totale
- 12.239.102 lei
- Cheltuieli totale
- 10.031.429 lei
- Profit brut
- 2.207.673 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.857.402 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 41.619 lei
- Active circulante
- 4.421.102 lei
- Stocuri
- 1.114.531 lei
- Creanțe
- 1.243.024 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.063.547 lei
- Datorii
- 1.122.886 lei
- Capitaluri
- 3.339.835 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.767.819 lei
- Venituri totale
- 11.787.029 lei
- Cheltuieli totale
- 9.149.300 lei
- Profit brut
- 2.637.729 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.278.164 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.661 lei
- Active circulante
- 5.158.553 lei
- Stocuri
- 1.325.532 lei
- Creanțe
- 1.438.148 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.394.873 lei
- Datorii
- 1.433.617 lei
- Capitaluri
- 3.760.597 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.465.393 lei
- Venituri totale
- 10.479.119 lei
- Cheltuieli totale
- 8.770.693 lei
- Profit brut
- 1.708.426 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.416.746 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.130 lei
- Active circulante
- 4.127.677 lei
- Stocuri
- 716.876 lei
- Creanțe
- 2.220.761 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.190.040 lei
- Datorii
- 1.753.629 lei
- Capitaluri
- 2.399.178 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.410.126 lei
- Venituri totale
- 6.413.423 lei
- Cheltuieli totale
- 5.516.017 lei
- Profit brut
- 897.406 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 750.361 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.556 lei
- Active circulante
- 1.337.162 lei
- Stocuri
- 339.924 lei
- Creanțe
- 556.984 lei
- Casa și conturi la bănci
- 440.254 lei
- Datorii
- 907.297 lei
- Capitaluri
- 1.002.559 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.202.680 lei
- Venituri totale
- 4.264.278 lei
- Cheltuieli totale
- 4.197.533 lei
- Profit brut
- 66.745 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 60.037 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 46.230 lei
- Active circulante
- 1.000.394 lei
- Stocuri
- 463.427 lei
- Creanțe
- 629.640 lei
- Casa și conturi la bănci
- -92.673 lei
- Datorii
- 971.026 lei
- Capitaluri
- 312.235 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.319.707 lei
- Venituri totale
- 6.326.664 lei
- Cheltuieli totale
- 5.843.930 lei
- Profit brut
- 482.734 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 398.878 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.705 lei
- Active circulante
- 959.474 lei
- Stocuri
- 596.850 lei
- Creanțe
- 195.205 lei
- Casa și conturi la bănci
- 167.419 lei
- Datorii
- 623.044 lei
- Capitaluri
- 651.076 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.852.004 lei
- Venituri totale
- 6.015.348 lei
- Cheltuieli totale
- 5.717.113 lei
- Profit brut
- 298.235 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 254.764 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.834 lei
- Active circulante
- 1.255.401 lei
- Stocuri
- 255.467 lei
- Creanțe
- 937.469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.465 lei
- Datorii
- 962.443 lei
- Capitaluri
- 506.962 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.695.786 lei
- Venituri totale
- 5.695.838 lei
- Cheltuieli totale
- 5.455.947 lei
- Profit brut
- 239.891 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 200.067 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.766 lei
- Active circulante
- 968.187 lei
- Stocuri
- 46.526 lei
- Creanțe
- 753.245 lei
- Casa și conturi la bănci
- 168.416 lei
- Datorii
- 863.544 lei
- Capitaluri
- 252.198 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.720.286 lei
- Venituri totale
- 5.728.315 lei
- Cheltuieli totale
- 5.371.292 lei
- Profit brut
- 357.023 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 292.858 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.114 lei
- Active circulante
- 1.590.672 lei
- Stocuri
- 124.804 lei
- Creanțe
- 897.469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 568.399 lei
- Datorii
- 1.356.588 lei
- Capitaluri
- 252.198 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.031.427 lei
- Venituri totale
- 3.033.908 lei
- Cheltuieli totale
- 2.810.437 lei
- Profit brut
- 223.471 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 182.233 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.210 lei
- Active circulante
- 2.366.751 lei
- Stocuri
- 16.550 lei
- Creanțe
- 1.579.054 lei
- Casa și conturi la bănci
- 771.147 lei
- Datorii
- 2.132.763 lei
- Capitaluri
- 252.198 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.238.026 lei
- Venituri totale
- 2.238.051 lei
- Cheltuieli totale
- 2.074.088 lei
- Profit brut
- 163.963 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 135.296 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.491.149 lei
- Stocuri
- 1.742 lei
- Creanțe
- 1.985.678 lei
- Casa și conturi la bănci
- 503.729 lei
- Datorii
- 2.238.951 lei
- Capitaluri
- 252.198 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.050.412 lei
- Venituri totale
- 1.051.382 lei
- Cheltuieli totale
- 911.508 lei
- Profit brut
- 139.874 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 115.902 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 638.364 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 632.282 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.082 lei
- Datorii
- 521.462 lei
- Capitaluri
- 116.902 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 3832 · Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN Rev.2)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.2)
- 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.2)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4622 · Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor (CAEN Rev.2)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN Rev.2)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.2)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.2)
- 4635 · Comerț cu ridicata al produselor din tutun (CAEN Rev.2)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.2)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.2)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.2)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.2)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.2)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.2)
- 4648 · Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.2)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 4676 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
2013
- Înmatriculare la registrul comerțului