Sari la conținut
Duminică, 6 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SCULE ATELIER S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Florești, Comuna Florești, înmatriculată la 12 iunie 2017.

Identitate

Denumire legală
SCULE ATELIER S.R.L.
Denumiri anterioare
SCULESERVICEBGS SRL (până în 2018)
CUI
37737878
Nr. înmatriculare
J12/3576/2017
EUID
ROONRC.J12/3576/2017
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
12 iunie 2017

Sediu social

Adresă
AVRAM IANCU, nr. 408E, et. 3, ap. 26, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
Cod poștal
407280

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 27 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 4 sept)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 12.06.2017
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • RAŢ GABRIEL OVIDIU — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,2 mil. lei02017: 68 mii lei2018: 477 mii lei2019: 557 mii lei2020: 653 mii lei2021: 1,2 mil. lei2022: 1,0 mil. lei2023: 1,1 mil. lei2024: 948 mii lei2025: 876 mii lei201720182019202020212022202320242025
Rezultat net
124 mii lei0-34 mii lei2017: 7 mii lei2018: 69 mii lei2019: 49 mii lei2020: 39 mii lei2021: 124 mii lei2022: 76 mii lei2023: 98 mii lei2024: 5 mii lei2025: -34 mii lei201720182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 20 din 74 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4799, județul Cluj, peste 74% dintre firmele clasei. Locul 8.373 din 42.438 în tot județul, și locul 8.414 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 8%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025875.584 lei-34.303 lei2796.143 lei365.154 lei430.989 lei
2024947.805 lei4.688 lei3868.914 lei403.622 lei465.292 lei
20231.095.356 lei97.857 lei2885.489 lei424.823 lei460.666 lei
20221.041.770 lei76.201 lei2899.435 lei536.997 lei362.438 lei
20211.225.259 lei123.724 lei2955.823 lei667.655 lei288.219 lei
2020652.904 lei39.364 lei2861.928 lei697.433 lei164.495 lei
2019556.710 lei48.987 lei2647.711 lei522.179 lei125.532 lei
2018476.603 lei69.152 lei1606.420 lei529.875 lei76.545 lei
201768.239 lei7.193 lei1140.070 lei132.677 lei7.393 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
875.584 lei
Venituri totale
875.668 lei
Cheltuieli totale
890.653 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
14.985 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
34.303 lei
Active imobilizate
159.243 lei
Active circulante
636.900 lei
Stocuri
484.792 lei
Creanțe
61.373 lei
Casa și conturi la bănci
90.735 lei
Datorii
365.154 lei
Capitaluri
430.989 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
947.805 lei
Venituri totale
949.067 lei
Cheltuieli totale
924.633 lei
Profit brut
24.434 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.688 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
248.914 lei
Active circulante
620.000 lei
Stocuri
495.664 lei
Creanțe
54.279 lei
Casa și conturi la bănci
70.057 lei
Datorii
403.622 lei
Capitaluri
465.292 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.095.356 lei
Venituri totale
1.096.185 lei
Cheltuieli totale
989.018 lei
Profit brut
107.167 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
97.857 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
276.568 lei
Active circulante
608.921 lei
Stocuri
502.961 lei
Creanțe
63.317 lei
Casa și conturi la bănci
42.643 lei
Datorii
424.823 lei
Capitaluri
460.666 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

  • 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
  • 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)

Istoric

Denumire
  • SCULESERVICEBGS SRL (cel puțin din 31 iulie 2017 → 31 ianuarie 2018)
  • SCULE ATELIER S.R.L. (8 iulie 2026 → prezent)

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Denumire schimbată în „SCULE ATELIER S.R.L.
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  6. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  7. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  8. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  9. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  10. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑