SCIFA - RENT APARTMENTS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 29 noiembrie 1999.
Identitate
- Denumire legală
- SCIFA - RENT APARTMENTS SRL
- CUI
- 12460150
- Nr. înmatriculare
- J1999010569407
- EUID
- ROONRC.J1999010569407
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 noiembrie 1999
Sediu social
- Adresă
- ALEXANDRINA, nr. 34-36, ap. 03A, C1, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Contact
- Telefon
- 021 260 0883
- Fax
- 021 260 0882
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 21 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 3 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.09.2004
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FEIG SANDU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 257 din 3.231 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6820, municipiul București, peste 92% dintre firmele clasei. Locul 8.556 din 132.176 în tot județul, și locul 7.613 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.823.099 lei | 272.596 lei | 12 | 40.187.979 lei | 8.563.494 lei | 31.452.234 lei |
| 2024 | 7.077.984 lei | 5.207.073 lei | 11 | 50.121.849 lei | 11.811.771 lei | 38.074.364 lei |
| 2023 | 7.072.609 lei | 3.230.257 lei | 12 | 53.888.815 lei | 20.814.032 lei | 32.824.954 lei |
| 2022 | 7.409.990 lei | 978.797 lei | 13 | 57.644.535 lei | 27.907.539 lei | 29.664.892 lei |
| 2021 | 6.983.356 lei | 1.219.367 lei | 14 | 60.227.544 lei | 31.594.247 lei | 28.713.877 lei |
| 2020 | 6.377.751 lei | 795.018 lei | 10 | 61.180.054 lei | 33.831.797 lei | 27.560.944 lei |
| 2019 | 6.611.466 lei | 757.643 lei | 10 | 62.076.998 lei | 35.425.919 lei | 26.831.071 lei |
| 2018 | 6.206.810 lei | 248.976 lei | 9 | 61.439.801 lei | 35.567.699 lei | 26.074.360 lei |
| 2017 | 6.051.430 lei | 940.503 lei | 9 | 59.409.161 lei | 33.875.842 lei | 25.835.636 lei |
| 2016 | 6.179.816 lei | 930.445 lei | 9 | 57.097.428 lei | 31.988.238 lei | 24.904.525 lei |
| 2015 | 6.663.547 lei | 935.623 lei | 9 | 55.305.264 lei | 31.067.292 lei | 23.993.386 lei |
| 2014 | 6.320.458 lei | 699.249 lei | 9 | 51.698.089 lei | 28.556.672 lei | 22.923.999 lei |
| 2013 | 6.421.231 lei | 759.123 lei | 8 | 41.691.163 lei | 21.633.205 lei | 19.876.235 lei |
| 2012 | 6.127.000 lei | 1.182.997 lei | 8 | 40.837.736 lei | 23.026.588 lei | 17.604.852 lei |
| 2011 | 5.579.704 lei | 556.888 lei | 8 | 41.218.909 lei | 24.580.381 lei | 16.449.226 lei |
| 2010 | 6.187.228 lei | 1.156.615 lei | 9 | 41.666.327 lei | 25.104.005 lei | 16.314.189 lei |
| 2009 | 7.110.441 lei | 1.173.878 lei | 8 | 38.228.061 lei | 24.580.556 lei | 13.330.251 lei |
| 2008 | 6.540.930 lei | 995.233 lei | 8 | 34.388.398 lei | 26.467.271 lei | 7.452.088 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.823.099 lei
- Venituri totale
- 11.620.096 lei
- Cheltuieli totale
- 10.109.170 lei
- Profit brut
- 1.510.926 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 272.596 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 37.061.495 lei
- Active circulante
- 3.126.484 lei
- Stocuri
- 164.541 lei
- Creanțe
- 400.449 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.561.494 lei
- Datorii
- 8.563.494 lei
- Capitaluri
- 31.452.234 lei
- Capital subscris vărsat
- 300.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.077.984 lei
- Venituri totale
- 17.010.068 lei
- Cheltuieli totale
- 10.523.602 lei
- Profit brut
- 6.486.466 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.207.073 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 45.995.853 lei
- Active circulante
- 4.125.996 lei
- Stocuri
- 177.527 lei
- Creanțe
- 2.668.971 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.279.498 lei
- Datorii
- 11.811.771 lei
- Capitaluri
- 38.074.364 lei
- Capital subscris vărsat
- 300.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.072.609 lei
- Venituri totale
- 13.659.400 lei
- Cheltuieli totale
- 9.432.445 lei
- Profit brut
- 4.226.955 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.230.257 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 49.779.138 lei
- Active circulante
- 4.109.677 lei
- Stocuri
- 172.889 lei
- Creanțe
- 3.452.793 lei
- Casa și conturi la bănci
- 483.995 lei
- Datorii
- 20.814.032 lei
- Capitaluri
- 32.824.954 lei
- Capital subscris vărsat
- 300.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.