SCANDINAVIA COURIER DKT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Piatra Neamț, înmatriculată la 24 iulie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- SCANDINAVIA COURIER DKT S.R.L.
- CUI
- 48531228
- Nr. înmatriculare
- J27/732/2023
- EUID
- ROONRC.J27/732/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 iulie 2023
Sediu social
- Adresă
- G-ral Nicolae Dăscălescu, nr. 390, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
- Localitate
- Municipiul Piatra Neamț, Neamț
- Cod poștal
- 610200
Contact
- Telefon
- 0740 505 400
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 25 septembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.07.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- MORARU GABRIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 16 din 34 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5320, județul Neamț, peste 56% dintre firmele clasei. Locul 4.350 din 10.171 în tot județul, și locul 3.990 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 33%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 320.779 lei | 60.416 lei | 1 | 81.056 lei | 2.882 lei | 78.174 lei |
| 2024 | 241.140 lei | 18.967 lei | — | 33.062 lei | 15.305 lei | 17.757 lei |
| 2023 | — | -1.410 lei | — | 3.790 lei | 5.000 lei | -1.210 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 320.779 lei
- Venituri totale
- 321.360 lei
- Cheltuieli totale
- 251.434 lei
- Profit brut
- 69.926 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 60.416 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 81.056 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 36.146 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.910 lei
- Datorii
- 2.882 lei
- Capitaluri
- 78.174 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 241.140 lei
- Venituri totale
- 241.141 lei
- Cheltuieli totale
- 218.647 lei
- Profit brut
- 22.494 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.967 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 33.062 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 33.062 lei
- Datorii
- 15.305 lei
- Capitaluri
- 17.757 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 1.410 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.410 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.410 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.790 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.790 lei
- Datorii
- 5.000 lei
- Capitaluri
- -1.210 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)
- 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN Rev.2)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului