SCANDAL MEDIA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 5, înmatriculată la 8 aprilie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- SCANDAL MEDIA S.R.L.
- CUI
- 40939303
- Nr. înmatriculare
- J40/4767/2019
- EUID
- ROONRC.J40/4767/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 aprilie 2019
Sediu social
- Adresă
- MIHAIL KOGĂLNICEANU, nr. 1, sc. B, ap. 1, PARTER, București Sectorul 5, București
- Localitate
- București Sectorul 5, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 17.10.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DINCĂ ALIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 108 din 503 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9001, municipiul București, peste 79% dintre firmele clasei. Locul 55.652 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 16%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 342.050 lei | 73.941 lei | 1 | 192.769 lei | 92.147 lei | 100.622 lei |
| 2024 | 296.032 lei | 99.283 lei | 1 | 135.398 lei | 53.162 lei | 82.236 lei |
| 2023 | 267.495 lei | 56.713 lei | 1 | 81.068 lei | 10.115 lei | 70.953 lei |
| 2022 | 286.747 lei | 118.834 lei | 1 | 136.973 lei | 12.733 lei | 124.240 lei |
| 2021 | 230.886 lei | 119.111 lei | 1 | 128.834 lei | 7.807 lei | 121.027 lei |
| 2020 | 180.657 lei | 51.676 lei | 2 | 122.548 lei | 70.632 lei | 51.916 lei |
| 2019 | 254.117 lei | 149.701 lei | — | 178.324 lei | 22.193 lei | 149.901 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 342.050 lei
- Venituri totale
- 342.050 lei
- Cheltuieli totale
- 262.722 lei
- Profit brut
- 79.328 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 73.941 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 192.769 lei
- Stocuri
- 68.387 lei
- Creanțe
- 64.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 59.563 lei
- Datorii
- 92.147 lei
- Capitaluri
- 100.622 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 296.032 lei
- Venituri totale
- 296.046 lei
- Cheltuieli totale
- 193.802 lei
- Profit brut
- 102.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 99.283 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.444 lei
- Active circulante
- 133.954 lei
- Stocuri
- 68.387 lei
- Creanțe
- 19.951 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.616 lei
- Datorii
- 53.162 lei
- Capitaluri
- 82.236 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 267.495 lei
- Venituri totale
- 267.502 lei
- Cheltuieli totale
- 208.114 lei
- Profit brut
- 59.388 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.713 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.444 lei
- Active circulante
- 79.624 lei
- Stocuri
- 68.387 lei
- Creanțe
- 4.658 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.579 lei
- Datorii
- 10.115 lei
- Capitaluri
- 70.953 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 286.747 lei
- Venituri totale
- 286.747 lei
- Cheltuieli totale
- 159.310 lei
- Profit brut
- 127.437 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 118.834 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.444 lei
- Active circulante
- 135.529 lei
- Stocuri
- 68.387 lei
- Creanțe
- 11.476 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.666 lei
- Datorii
- 12.733 lei
- Capitaluri
- 124.240 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 230.886 lei
- Venituri totale
- 230.887 lei
- Cheltuieli totale
- 104.848 lei
- Profit brut
- 126.039 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 119.111 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.444 lei
- Active circulante
- 127.390 lei
- Stocuri
- 24.715 lei
- Creanțe
- 41.032 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.643 lei
- Datorii
- 7.807 lei
- Capitaluri
- 121.027 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 180.657 lei
- Venituri totale
- 183.493 lei
- Cheltuieli totale
- 130.119 lei
- Profit brut
- 53.374 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.676 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 122.548 lei
- Stocuri
- 48.732 lei
- Creanțe
- 2.154 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.662 lei
- Datorii
- 70.632 lei
- Capitaluri
- 51.916 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 254.117 lei
- Venituri totale
- 254.117 lei
- Cheltuieli totale
- 96.793 lei
- Profit brut
- 157.324 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 149.701 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 178.324 lei
- Stocuri
- 31.386 lei
- Creanțe
- 17.185 lei
- Casa și conturi la bănci
- 129.753 lei
- Datorii
- 22.193 lei
- Capitaluri
- 149.901 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
- 9001 · Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
- 9002 · Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului