Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăradiată

SC ADRIACONS PREST SERV SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, înmatriculată la 30 mai 2012.

Firma nu este în funcțiune: radiată. Firma a fost radiată din registrul comerțului și nu mai există ca persoană juridică. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.

Identitate

Denumire legală
SC ADRIACONS PREST SERV SRL
CUI
30260711
Nr. înmatriculare
J29/832/2012
EUID
ROONRC.J29/832/2012
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
30 mai 2012

Sediu social

Adresă
NICOLAE IORGA, nr. 117, Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, Prahova
Cod poștal
106400

Stare

Stare ONRC
  • radiată (cod 1084, din 8 iul)
Stare fiscală (ANAF)
Nu a fost încă interogată.

Reprezentanți

  • MANTA ADRIAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
498 mii lei02012: 41 mii lei2013: 243 mii lei2014: 498 mii lei2015: 124 mii lei2016: 77 mii lei2017: 106 mii lei2018: 55 mii lei2019: 122 mii lei2020: 56 mii lei2021: 71 mii lei2022: 315 mii lei201220142016201820202022
Rezultat net
88 mii lei0-40 mii lei2012: 8 mii lei2013: 64 mii lei2014: 75 mii lei2015: -40 mii lei2016: -19 mii lei2017: 34 mii lei2018: 152 lei2019: 17 mii lei2020: 23 mii lei2021: 19 mii lei2022: 88 mii lei201220142016201820202022

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2022314.803 lei87.774 lei2283.608 lei15.001 lei268.607 lei
202171.069 lei19.111 lei188.977 lei8.144 lei180.833 lei
202055.626 lei22.889 lei199.427 lei37.704 lei161.723 lei
2019122.001 lei16.886 lei146.128 lei7.294 lei138.834 lei
201854.935 lei152 lei1137.306 lei15.359 lei121.947 lei
2017105.613 lei34.348 lei3135.687 lei13.892 lei121.795 lei
201677.340 lei-19.002 lei288.388 lei940 lei87.448 lei
2015124.399 lei-39.596 lei4118.925 lei12.476 lei106.449 lei
2014497.789 lei74.505 lei6166.155 lei20.109 lei146.046 lei
2013242.934 lei63.737 lei5109.726 lei38.185 lei71.541 lei
201240.913 lei7.554 lei559.848 lei52.094 lei7.754 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
314.803 lei
Venituri totale
314.859 lei
Cheltuieli totale
221.356 lei
Profit brut
93.503 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
87.774 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
24.546 lei
Active circulante
259.062 lei
Stocuri
Creanțe
6.815 lei
Casa și conturi la bănci
252.247 lei
Datorii
15.001 lei
Capitaluri
268.607 lei
Capital subscris vărsat
250 lei
Număr mediu de salariați
2

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
71.069 lei
Venituri totale
71.070 lei
Cheltuieli totale
49.827 lei
Profit brut
21.243 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
19.111 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
32.669 lei
Active circulante
156.308 lei
Stocuri
2.929 lei
Creanțe
76.977 lei
Casa și conturi la bănci
76.402 lei
Datorii
8.144 lei
Capitaluri
180.833 lei
Capital subscris vărsat
250 lei
Număr mediu de salariați

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
55.626 lei
Venituri totale
55.635 lei
Cheltuieli totale
31.077 lei
Profit brut
24.558 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
22.889 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
6.302 lei
Active circulante
193.125 lei
Stocuri
28.742 lei
Creanțe
75.750 lei
Casa și conturi la bănci
88.633 lei
Datorii
37.704 lei
Capitaluri
161.723 lei
Capital subscris vărsat
250 lei
Număr mediu de salariați

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 11 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 10 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2021–2023) · valoare însumată de cel mult 521 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Lucrari de reparatii curente

    48.896,03 lei · COMUNA MANECIU · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Lucrari de reparatii exterioare - tencuieli

    31.328,11 lei · COMUNA MANECIU · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Lucrari de reparatii Monument Gheaba

    19.275,46 lei · COMUNA MANECIU · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Camera centrala gradinita 1 Maneciu - rezistenta si arhitectura

    61.175 lei · COMUNA MANECIU · CPV 45000000-7 Lucrari de constructii (Rev.2)

  5. Cumpărare directă2 loturi

    Lucrari Constructii, instalatii

    41.208 lei · COLEGIUL" FERDINAND I "MANECIU · CPV 45000000-7 Lucrari de constructii (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Prahova

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 martie 2021 și 19 septembrie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 27 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  2. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  3. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  4. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  5. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  6. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  7. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  8. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  9. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  10. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  11. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑