SAST ECONOMICS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, înmatriculată la 19 aprilie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- SAST ECONOMICS S.R.L.
- CUI
- 44137248
- Nr. înmatriculare
- J2021000804326
- EUID
- ROONRC.J2021000804326
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 aprilie 2021
Sediu social
- Adresă
- VETERANILOR, nr. 5, ap. 1, Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, Sibiu
- Localitate
- Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, Sibiu
Contact
- Telefon
- 0752 181 642
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.04.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MIHU SANDA EMILIA — administrator
- MIHU ŞTEFAN LUCIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 9 din 24 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8211, județul Sibiu, peste 67% dintre firmele clasei. Locul 8.624 din 15.678 în tot județul, și locul 5.615 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 92%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 192.650 lei | 27.160 lei | 1 | 172.875 lei | 98.020 lei | 74.855 lei |
| 2024 | 100.350 lei | 33.112 lei | 1 | 55.092 lei | 8.409 lei | 47.694 lei |
| 2023 | 32.650 lei | 4.164 lei | — | 14.582 lei | 0 lei | 14.582 lei |
| 2022 | 20.650 lei | 5.474 lei | 1 | 10.714 lei | 296 lei | 10.418 lei |
| 2021 | 7.450 lei | 4.744 lei | 1 | 5.662 lei | 718 lei | 4.944 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 192.650 lei
- Venituri totale
- 192.650 lei
- Cheltuieli totale
- 163.753 lei
- Profit brut
- 28.897 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.160 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 24.360 lei
- Active circulante
- 148.515 lei
- Stocuri
- 468 lei
- Creanțe
- 135.883 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.164 lei
- Datorii
- 98.020 lei
- Capitaluri
- 74.855 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 100.350 lei
- Venituri totale
- 100.350 lei
- Cheltuieli totale
- 61.905 lei
- Profit brut
- 38.445 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.112 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.061 lei
- Active circulante
- 37.031 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.327 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.704 lei
- Datorii
- 8.409 lei
- Capitaluri
- 47.694 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 32.650 lei
- Venituri totale
- 32.650 lei
- Cheltuieli totale
- 27.744 lei
- Profit brut
- 4.906 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.164 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.688 lei
- Active circulante
- 12.894 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.320 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.574 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 14.582 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 5821 · Activități de editare a jocurilor de calculator (CAEN Rev.3)
- 6020 · Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN Rev.3)
- 6621 · Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor (CAEN Rev.3)
- 6630 · Activități de administrare a fondurilor (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.3)
- 7491 · Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7820 · Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane (CAEN Rev.3)
- 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului