SARMIS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Bacău, înmatriculată la 4 noiembrie 1991.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- SARMIS SRL
- CUI
- 953597
- Nr. înmatriculare
- J04/1872/1991
- EUID
- ROONRC.J04/1872/1991
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 noiembrie 1991
Sediu social
- Adresă
- Str. ALEXEI TOLSTOI, nr. 67, Municipiul Bacău, Bacău
- Localitate
- Municipiul Bacău, Bacău
- Cod poștal
- 5500
Contact
- Telefon
- 0234 572 625
- Fax
- 0234 572 625
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- urmărire penală (cod 1067, din 8 iul)
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2006 (cod 1083, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 2.709.539 lei.
- Obligații principale
- 2.096.421 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 613.118 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 736.807 lei | 321.890 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 973.189 lei | 211.350 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | 35.423 lei | 7.731 lei | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 351.002 lei | 72.147 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Bacău →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- IONESCU ŞI ASOCIAŢII SPRL — lichidator judiciar
- IONESCU ADRIAN MIHAIL — reprezentant al persoanei juridice
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -8.174 lei | — | 4.933.784 lei | 8.945.812 lei | -4.012.028 lei |
| 2024 | — | 8.134 lei | — | 4.943.523 lei | 8.947.377 lei | -4.003.854 lei |
| 2023 | — | -45 lei | — | 4.933.832 lei | 8.945.820 lei | -4.011.988 lei |
| 2022 | — | -98.752 lei | — | 4.933.877 lei | 8.945.820 lei | -4.011.943 lei |
| 2020 | — | 0 lei | — | 5.174.912 lei | 9.101.730 lei | -3.926.818 lei |
| 2019 | — | 0 lei | — | 5.174.912 lei | 9.101.730 lei | -3.926.818 lei |
| 2018 | — | 315.025 lei | — | 5.174.912 lei | 9.101.730 lei | -3.926.818 lei |
| 2017 | — | 34.121 lei | — | 4.812.334 lei | 8.979.497 lei | -4.167.163 lei |
| 2016 | — | 272.438 lei | — | 4.816.194 lei | 9.017.478 lei | -4.201.284 lei |
| 2015 | — | -33.172 lei | — | 4.489.723 lei | 8.963.445 lei | -4.473.722 lei |
| 2014 | 0 lei | -147.688 lei | 5 | 4.489.723 lei | 8.930.272 lei | -4.440.549 lei |
| 2013 | 295.244 lei | -2.869.556 lei | 20 | 4.535.325 lei | 8.828.186 lei | -4.292.861 lei |
| 2012 | 1.195.569 lei | -1.296.370 lei | 42 | 11.107.825 lei | 12.531.130 lei | -1.423.305 lei |
| 2011 | 1.883.235 lei | -1.376.001 lei | 47 | 11.555.907 lei | 11.717.097 lei | -161.190 lei |
| 2010 | 3.900.125 lei | -2.192.799 lei | 80 | 12.242.221 lei | 11.027.410 lei | 1.214.811 lei |
| 2009 | 8.716.816 lei | 36.641 lei | 122 | 15.574.335 lei | 12.177.225 lei | 3.397.110 lei |
| 2008 | 11.867.476 lei | 86.240 lei | 162 | 16.922.165 lei | 13.633.106 lei | 3.289.059 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 8.174 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.174 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.174 lei
- Active imobilizate
- 1.114.317 lei
- Active circulante
- 3.819.467 lei
- Stocuri
- 613.841 lei
- Creanțe
- 3.205.616 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10 lei
- Datorii
- 8.945.812 lei
- Capitaluri
- -4.012.028 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.259.140 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 8.193 lei
- Cheltuieli totale
- 59 lei
- Profit brut
- 8.134 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.134 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.310.813 lei
- Active circulante
- 3.632.710 lei
- Stocuri
- 613.840 lei
- Creanțe
- 3.009.119 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.751 lei
- Datorii
- 8.947.377 lei
- Capitaluri
- -4.003.854 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.259.140 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 45 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 45 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 45 lei
- Active imobilizate
- 1.310.813 lei
- Active circulante
- 3.623.019 lei
- Stocuri
- 613.840 lei
- Creanțe
- 3.009.119 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60 lei
- Datorii
- 8.945.820 lei
- Capitaluri
- -4.011.988 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.259.140 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- faliment (8 iul → prezent)
- urmărire penală (8 iul → prezent)
- este sub incidența Legii nr. 85/2006 (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: urmărire penală
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2006
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.