SARKGAZ SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Otopeni, Oraș Otopeni, înmatriculată la 11 noiembrie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- SARKGAZ SRL
- CUI
- 29394302
- Nr. înmatriculare
- J2016004548239
- EUID
- ROONRC.J2016004548239
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 noiembrie 2016
Sediu social
- Adresă
- BUCUREȘTILOR, nr. 79A, CONSTRUCTIE C2, Loc. Otopeni, Oraș Otopeni, Ilfov
- Localitate
- Loc. Otopeni, Oraș Otopeni, Ilfov
- Cod poștal
- 75100
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 3 aug)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 14 mar)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 11.11.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- FILCESCU TRAIANA-IULIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 100 din 152 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4683, județul Ilfov, peste 35% dintre firmele clasei. Locul 7.854 din 40.494 în tot județul, și locul 5.222 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 38%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.247.157 lei | 5.543 lei | 4 | 795.527 lei | 495.536 lei | 299.991 lei |
| 2024 | 2.020.288 lei | 292.048 lei | 6 | 1.644.999 lei | 1.350.551 lei | 294.448 lei |
| 2023 | 2.170.673 lei | 364.307 lei | 6 | 1.541.445 lei | 1.139.954 lei | 401.491 lei |
| 2022 | 1.808.123 lei | 154.748 lei | 1 | 934.246 lei | 777.062 lei | 157.184 lei |
| 2021 | 4.667.321 lei | 443.765 lei | 1 | 1.025.459 lei | 571.949 lei | 453.510 lei |
| 2020 | 4.424.563 lei | 499.614 lei | 1 | 2.580.644 lei | 1.004.846 lei | 1.575.798 lei |
| 2019 | 3.226.710 lei | 292.733 lei | 1 | 3.441.557 lei | 1.565.373 lei | 1.876.184 lei |
| 2018 | 4.029.873 lei | 1.645.710 lei | 1 | 2.090.537 lei | 507.086 lei | 1.583.451 lei |
| 2017 | 68.095 lei | -27.987 lei | 0 | 22.423 lei | 84.682 lei | -62.259 lei |
| 2016 | — | -29.198 lei | — | 4.238 lei | 38.510 lei | -34.272 lei |
| 2015 | — | -1.884 lei | — | 3.448 lei | 9.523 lei | -6.075 lei |
| 2014 | 0 lei | -2.045 lei | — | 3.332 lei | 7.523 lei | -4.191 lei |
| 2013 | 484 lei | -1.730 lei | — | 2.657 lei | 4.803 lei | -2.146 lei |
| 2012 | 161 lei | -1.416 lei | — | 1.877 lei | 2.306 lei | -416 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.247.157 lei
- Venituri totale
- 1.310.354 lei
- Cheltuieli totale
- 1.303.895 lei
- Profit brut
- 6.459 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.543 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.667 lei
- Active circulante
- 783.860 lei
- Stocuri
- 54.604 lei
- Creanțe
- 698.172 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.084 lei
- Datorii
- 495.536 lei
- Capitaluri
- 299.991 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.020.288 lei
- Venituri totale
- 2.042.165 lei
- Cheltuieli totale
- 1.690.720 lei
- Profit brut
- 351.445 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 292.048 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.222 lei
- Active circulante
- 1.631.777 lei
- Stocuri
- 837.086 lei
- Creanțe
- 764.541 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.150 lei
- Datorii
- 1.350.551 lei
- Capitaluri
- 294.448 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.170.673 lei
- Venituri totale
- 2.226.513 lei
- Cheltuieli totale
- 1.846.046 lei
- Profit brut
- 380.467 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 364.307 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.541.445 lei
- Stocuri
- 274.362 lei
- Creanțe
- 1.139.944 lei
- Casa și conturi la bănci
- 127.139 lei
- Datorii
- 1.139.954 lei
- Capitaluri
- 401.491 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 14 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2331 · Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică (CAEN Rev.3)
- 2370 · Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 7010 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate (CAEN Rev.2)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Reactivată fiscal de ANAF
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.