Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SANTRANS MARINCOR S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Arad, înmatriculată la 19 decembrie 2018.

Identitate

Denumire legală
SANTRANS MARINCOR S.R.L.
CUI
40334913
Nr. înmatriculare
J2/2191/2018
EUID
ROONRC.J2/2191/2018
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
19 decembrie 2018

Sediu social

Adresă
Lotus, nr. 21, Municipiul Arad, Arad
Localitate
Municipiul Arad, Arad

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 19.12.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MARINESCU CORALIA-CODRUŢA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
240 mii lei02019: 14 mii lei2020: 101 mii lei2021: 171 mii lei2022: 167 mii lei2023: 240 mii lei2024: 180 mii lei2025: 218 mii lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
110 mii lei0-115 mii lei2019: -46 mii lei2020: 41 mii lei2021: 97 mii lei2022: 110 mii lei2023: 48 mii lei2024: -97 mii lei2025: -115 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 72 din 95 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7500, județul Arad, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 7.579 din 14.419 în tot județul, și locul 2.219 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 21%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025218.104 lei-114.728 lei4111.077 lei271.651 lei-160.574 lei
2024180.285 lei-97.171 lei4159.501 lei205.347 lei-45.846 lei
2023239.808 lei48.406 lei4161.350 lei110.025 lei51.325 lei
2022166.656 lei110.327 lei1157.282 lei46.715 lei110.567 lei
2021170.913 lei96.762 lei296.725 lei5.202 lei91.523 lei
2020101.315 lei41.018 lei228.925 lei34.164 lei-5.239 lei
201913.661 lei-46.452 lei23.970 lei50.227 lei-46.257 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
218.104 lei
Venituri totale
218.105 lei
Cheltuieli totale
332.833 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
114.728 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
114.728 lei
Active imobilizate
52.501 lei
Active circulante
58.576 lei
Stocuri
Creanțe
18.324 lei
Casa și conturi la bănci
40.252 lei
Datorii
271.651 lei
Capitaluri
-160.574 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
180.285 lei
Venituri totale
180.286 lei
Cheltuieli totale
277.457 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
97.171 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
97.171 lei
Active imobilizate
76.674 lei
Active circulante
82.827 lei
Stocuri
21.207 lei
Creanțe
60.214 lei
Casa și conturi la bănci
1.406 lei
Datorii
205.347 lei
Capitaluri
-45.846 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
239.808 lei
Venituri totale
241.756 lei
Cheltuieli totale
191.286 lei
Profit brut
50.470 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
48.406 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
90.450 lei
Active circulante
70.900 lei
Stocuri
Creanțe
29.615 lei
Casa și conturi la bănci
41.285 lei
Datorii
110.025 lei
Capitaluri
51.325 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
166.656 lei
Venituri totale
166.664 lei
Cheltuieli totale
54.703 lei
Profit brut
111.961 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
110.327 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
157.282 lei
Stocuri
Creanțe
22.059 lei
Casa și conturi la bănci
135.223 lei
Datorii
46.715 lei
Capitaluri
110.567 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
170.913 lei
Venituri totale
170.921 lei
Cheltuieli totale
73.079 lei
Profit brut
97.842 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
96.762 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
96.725 lei
Stocuri
Creanțe
40.307 lei
Casa și conturi la bănci
56.418 lei
Datorii
5.202 lei
Capitaluri
91.523 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
101.315 lei
Venituri totale
104.098 lei
Cheltuieli totale
62.523 lei
Profit brut
41.575 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
41.018 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
28.925 lei
Stocuri
Creanțe
21.098 lei
Casa și conturi la bănci
7.827 lei
Datorii
34.164 lei
Capitaluri
-5.239 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
13.661 lei
Venituri totale
13.665 lei
Cheltuieli totale
59.981 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
46.316 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
46.452 lei
Active imobilizate
Active circulante
3.970 lei
Stocuri
Creanțe
300 lei
Casa și conturi la bănci
3.670 lei
Datorii
50.227 lei
Capitaluri
-46.257 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Contracte publice

  • 4 contracte atribuite, de la o autoritate contractantă (2019–2021) · valoare însumată de cel mult 401 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Autoritatea contractantă

Ultimele 4 atribuiri

  1. Contract nr. 17

    Contract subsecvent de servicii veterinare pe raza C.S.V.A. Seitin

    57.831,28 lei · DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR ARAD · CPV 85200000-1 · Licitatie deschisa

  2. Contract nr. 109

    Contract subsecvent de servicii veterinare pe raza C.S.V.A. Seitin

    57.831,28 lei · DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR ARAD · CPV 85200000-1 · Licitatie deschisa

  3. Contract nr. 59

    Contract subsecvent servicii veterinare pe raza CSVA Seitin

    55.951,22 lei · DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR ARAD · CPV 85200000-1 · Licitatie deschisa

  4. Contract nr. 60

    Acord cadru servicii veterinare pe raza CSVA Semlac

    229.445,06 lei · DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR ARAD · CPV 85200000-1 · Licitatie deschisa

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 3 mai 2019 și 4 ianuarie 2021. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Înmatriculare la registrul comerțului