Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SANTECON PROMO SISTEM SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 28 aprilie 1997.

Identitate

Denumire legală
SANTECON PROMO SISTEM SRL
CUI
9393418
Nr. înmatriculare
J1997000469357
EUID
ROONRC.J1997000469357
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
28 aprilie 1997

Sediu social

Adresă
REMUS, nr. 15, et. D, SAD 2, Municipiul Timișoara, Timiș
Localitate
Municipiul Timișoara, Timiș
Cod poștal
300191

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
  • reorganizare - fuziune prin absorbție (cod 1050, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 2 mai)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 02.05.1997
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • MURDUNESCU LUDOVIC-IOSIF — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
505 mii lei02008: 254 mii lei2009: 279 mii lei2010: 327 mii lei2011: 149 mii lei2012: 251 mii lei2013: 204 mii lei2014: 197 mii lei2015: 227 mii lei2016: 91 mii lei2017: 94 mii lei2018: 174 mii lei2019: 146 mii lei2020: 405 mii lei2021: 505 mii lei2022: 279 mii lei2023: 134 mii lei2024: 143 mii lei2025: 87 mii lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
403 mii lei0-84 mii lei2008: 17 mii lei2009: -31 mii lei2010: 74 mii lei2011: -54 mii lei2012: 17 mii lei2013: 4 mii lei2014: -43 mii lei2015: 55 mii lei2016: -61 mii lei2017: -84 mii lei2018: 53 mii lei2019: -61 mii lei2020: 145 mii lei2021: 66 mii lei2022: 45 mii lei2023: 9 mii lei2024: 403 mii lei2025: -11 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 228 din 317 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, județul Timiș, peste 28% dintre firmele clasei. Locul 22.331 din 31.408 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 39%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202587.000 lei-10.750 lei338.523 lei131.085 lei207.438 lei
2024143.289 lei402.638 lei1559.454 lei149.976 lei409.478 lei
2023133.747 lei9.194 lei1252.208 lei168.260 lei83.948 lei
2022279.268 lei44.801 lei262.367 lei210.726 lei51.641 lei
2021504.762 lei65.929 lei434.153 lei264.466 lei169.687 lei
2020405.145 lei145.081 lei355.473 lei251.615 lei103.858 lei
2019145.779 lei-61.220 lei207.423 lei247.202 lei-39.779 lei
2018173.673 lei52.573 lei286.313 lei264.929 lei21.441 lei
201794.251 lei-83.643 lei2231.796 lei262.939 lei-31.132 lei
201691.476 lei-60.685 lei2320.817 lei268.318 lei52.510 lei
2015226.789 lei54.720 lei1319.507 lei206.665 lei112.854 lei
2014196.615 lei-43.490 lei1261.602 lei203.552 lei58.134 lei
2013203.906 lei4.325 lei1329.800 lei228.213 lei101.624 lei
2012251.322 lei16.676 lei1395.701 lei306.054 lei89.657 lei
2011148.811 lei-53.978 lei1703.625 lei630.638 lei72.987 lei
2010326.598 lei73.931 lei2438.135 lei311.286 lei126.849 lei
2009278.584 lei-30.809 lei3411.095 lei358.177 lei52.918 lei
2008253.819 lei16.879 lei2502.702 lei415.239 lei87.463 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
87.000 lei
Venituri totale
87.054 lei
Cheltuieli totale
97.804 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
10.750 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
10.750 lei
Active imobilizate
6.252 lei
Active circulante
332.271 lei
Stocuri
Creanțe
286.083 lei
Casa și conturi la bănci
46.188 lei
Datorii
131.085 lei
Capitaluri
207.438 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
143.289 lei
Venituri totale
640.276 lei
Cheltuieli totale
207.681 lei
Profit brut
432.595 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
402.638 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.445 lei
Active circulante
555.009 lei
Stocuri
Creanțe
455.091 lei
Casa și conturi la bănci
99.918 lei
Datorii
149.976 lei
Capitaluri
409.478 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
133.747 lei
Venituri totale
140.796 lei
Cheltuieli totale
128.679 lei
Profit brut
12.117 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
9.194 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
85.226 lei
Active circulante
166.982 lei
Stocuri
Creanțe
129.640 lei
Casa și conturi la bănci
37.342 lei
Datorii
168.260 lei
Capitaluri
83.948 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
279.268 lei
Venituri totale
280.433 lei
Cheltuieli totale
227.386 lei
Profit brut
53.047 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
44.801 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
90.923 lei
Active circulante
171.444 lei
Stocuri
502 lei
Creanțe
91.913 lei
Casa și conturi la bănci
79.029 lei
Datorii
210.726 lei
Capitaluri
51.641 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
504.762 lei
Venituri totale
504.787 lei
Cheltuieli totale
425.211 lei
Profit brut
79.576 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
65.929 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
95.113 lei
Active circulante
339.040 lei
Stocuri
502 lei
Creanțe
87.993 lei
Casa și conturi la bănci
250.545 lei
Datorii
264.466 lei
Capitaluri
169.687 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
405.145 lei
Venituri totale
406.284 lei
Cheltuieli totale
249.629 lei
Profit brut
156.655 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
145.081 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
99.304 lei
Active circulante
256.169 lei
Stocuri
Creanțe
174.330 lei
Casa și conturi la bănci
81.839 lei
Datorii
251.615 lei
Capitaluri
103.858 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
145.779 lei
Venituri totale
146.853 lei
Cheltuieli totale
203.669 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
56.816 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
61.220 lei
Active imobilizate
113.647 lei
Active circulante
93.776 lei
Stocuri
Creanțe
59.340 lei
Casa și conturi la bănci
34.436 lei
Datorii
247.202 lei
Capitaluri
-39.779 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
173.673 lei
Venituri totale
173.674 lei
Cheltuieli totale
115.889 lei
Profit brut
57.785 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
52.573 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
147.991 lei
Active circulante
138.322 lei
Stocuri
Creanțe
90.284 lei
Casa și conturi la bănci
48.038 lei
Datorii
264.929 lei
Capitaluri
21.441 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
94.251 lei
Venituri totale
100.147 lei
Cheltuieli totale
182.265 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
82.118 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
83.643 lei
Active imobilizate
177.452 lei
Active circulante
54.344 lei
Stocuri
Creanțe
48.462 lei
Casa și conturi la bănci
5.882 lei
Datorii
262.939 lei
Capitaluri
-31.132 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
2

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
91.476 lei
Venituri totale
92.303 lei
Cheltuieli totale
152.070 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
59.767 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
60.685 lei
Active imobilizate
208.099 lei
Active circulante
112.718 lei
Stocuri
Creanțe
108.448 lei
Casa și conturi la bănci
4.270 lei
Datorii
268.318 lei
Capitaluri
52.510 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
2

2015 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
226.789 lei
Venituri totale
228.494 lei
Cheltuieli totale
166.949 lei
Profit brut
61.545 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
54.720 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
126.684 lei
Active circulante
192.823 lei
Stocuri
Creanțe
115.861 lei
Casa și conturi la bănci
76.962 lei
Datorii
206.665 lei
Capitaluri
112.854 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
1

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
196.615 lei
Venituri totale
286.536 lei
Cheltuieli totale
321.463 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
34.927 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
43.490 lei
Active imobilizate
136.411 lei
Active circulante
125.191 lei
Stocuri
Creanțe
61.998 lei
Casa și conturi la bănci
63.193 lei
Datorii
203.552 lei
Capitaluri
58.134 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
1

2013 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
203.906 lei
Venituri totale
206.811 lei
Cheltuieli totale
196.283 lei
Profit brut
10.528 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.325 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
238.104 lei
Active circulante
91.696 lei
Stocuri
1.242 lei
Creanțe
60.642 lei
Casa și conturi la bănci
29.812 lei
Datorii
228.213 lei
Capitaluri
101.624 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
1

2012 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
251.322 lei
Venituri totale
256.411 lei
Cheltuieli totale
232.043 lei
Profit brut
24.368 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
16.676 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
245.739 lei
Active circulante
149.962 lei
Stocuri
161 lei
Creanțe
88.730 lei
Casa și conturi la bănci
61.071 lei
Datorii
306.054 lei
Capitaluri
89.657 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
1

2011 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
148.811 lei
Venituri totale
154.249 lei
Cheltuieli totale
203.599 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
49.350 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
53.978 lei
Active imobilizate
295.932 lei
Active circulante
407.693 lei
Stocuri
Creanțe
386.523 lei
Casa și conturi la bănci
21.170 lei
Datorii
630.638 lei
Capitaluri
72.987 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
1

2010 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
326.598 lei
Venituri totale
335.222 lei
Cheltuieli totale
245.475 lei
Profit brut
89.747 lei
Pierdere brută
Profit net
73.931 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
315.943 lei
Active circulante
122.192 lei
Stocuri
90 lei
Creanțe
63.646 lei
Casa și conturi la bănci
58.456 lei
Datorii
311.286 lei
Capitaluri
126.849 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
2

2009 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
278.584 lei
Venituri totale
278.732 lei
Cheltuieli totale
301.056 lei
Profit brut
Pierdere brută
22.324 lei
Profit net
Pierdere netă
30.809 lei
Active imobilizate
331.490 lei
Active circulante
79.605 lei
Stocuri
Creanțe
18.971 lei
Casa și conturi la bănci
60.634 lei
Datorii
358.177 lei
Capitaluri
52.918 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
3

2008 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
253.819 lei
Venituri totale
254.851 lei
Cheltuieli totale
231.603 lei
Profit brut
23.248 lei
Pierdere brută
Profit net
16.879 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
387.765 lei
Active circulante
114.937 lei
Stocuri
4.437 lei
Creanțe
97.384 lei
Casa și conturi la bănci
13.116 lei
Datorii
415.239 lei
Capitaluri
87.463 lei
Capital subscris vărsat
5.700 lei
Număr mediu de salariați
2

Contracte publice

  • 6 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2021–2024) · valoare însumată de cel mult 349 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Servicii de proiectare si asistenta tehnica - pentru Modernizare Pepiniera Recas

    101.656 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 71220000-6 Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2) · fonduri europene

  2. Cumpărare directă

    Intocmire proiect pentru punere in siguranta si consolidare cladire existenta

    64.000 lei · COMUNA JAMU MARE (PRIMARIA JAMU MARE) · CPV 71220000-6 Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Intocmire releveu si studiu solutie conform contract 4009/2021 - TEHNIC

    47.500 lei · UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "VICTOR BABES" DIN TIMISOARA · CPV 71220000-6 Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2)

  4. T4 2019Cumpărare directă nr. DA24279993

    Servicii de intocmire devize pentru lucrari de reparatii si intretinere la sediul OS Lunca Timisului

    2.500 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 71324000-5 · Cumparare directa

  5. T2 2019Cumpărare directă nr. DA23167872

    Servicii de consultanta in domeniul lucrarilor publice

    33.500 lei · COMUNA JEBEL (PRIMARIA COMUNEI JEBEL) · CPV 71311000-1 · Cumparare directa

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 22 decembrie 2021 și 16 aprilie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Stare
  • reorganizare - fuziune prin absorbție (8 iul → prezent)
  • funcțiune (8 iul → prezent)

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Stare la registrul comerțului: funcțiune
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  6. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  7. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  8. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  9. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  10. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  11. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  12. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  13. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  14. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (7)
  1. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012
  2. 2011

    • Situații financiare depuse pentru anul 2011
  3. 2010

    • Situații financiare depuse pentru anul 2010
  4. 2009

    • Situații financiare depuse pentru anul 2009
  5. 2008

    • Situații financiare depuse pentru anul 2008
  6. 1997

    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului