SANMED CLINIC S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Onești, înmatriculată la 9 martie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- SANMED CLINIC S.R.L.
- CUI
- 35774721
- Nr. înmatriculare
- J2016000354049
- EUID
- ROONRC.J2016000354049
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 martie 2016
Sediu social
- Adresă
- OITUZ, bl. 28, sc. C, et. P, ap. 9, Municipiul Onești, Bacău
- Localitate
- Municipiul Onești, Bacău
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.03.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ZLOTU ANDRA-IOANA — administrator
- ZLOTU MARIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 30 din 225 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8622, județul Bacău, peste 87% dintre firmele clasei. Locul 2.645 din 14.112 în tot județul, și locul 708 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.066.384 lei | 242.844 lei | 14 | 899.793 lei | 328.145 lei | 571.648 lei |
| 2024 | 997.628 lei | 225.995 lei | 14 | 798.884 lei | 244.085 lei | 554.799 lei |
| 2023 | 965.401 lei | 290.670 lei | 14 | 790.994 lei | 171.520 lei | 619.474 lei |
| 2022 | 894.086 lei | 351.452 lei | 14 | 726.671 lei | 46.415 lei | 680.256 lei |
| 2021 | 752.834 lei | 237.583 lei | 14 | 612.643 lei | 46.256 lei | 566.387 lei |
| 2020 | 671.819 lei | 204.287 lei | 14 | 586.049 lei | 52.958 lei | 533.091 lei |
| 2019 | 553.485 lei | 90.034 lei | 12 | 511.044 lei | 155.540 lei | 355.504 lei |
| 2018 | 437.170 lei | 66.774 lei | 11 | 490.435 lei | 200.065 lei | 290.370 lei |
| 2017 | 475.030 lei | 149.204 lei | 7 | 420.623 lei | 178.801 lei | 273.596 lei |
| 2016 | 280.319 lei | 174.192 lei | 3 | 180.419 lei | 6.027 lei | 174.392 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.066.384 lei
- Venituri totale
- 1.074.016 lei
- Cheltuieli totale
- 798.952 lei
- Profit brut
- 275.064 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 242.844 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 249.253 lei
- Active circulante
- 650.540 lei
- Stocuri
- 11.458 lei
- Creanțe
- 264.570 lei
- Casa și conturi la bănci
- 374.512 lei
- Datorii
- 328.145 lei
- Capitaluri
- 571.648 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 997.628 lei
- Venituri totale
- 1.006.797 lei
- Cheltuieli totale
- 750.598 lei
- Profit brut
- 256.199 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 225.995 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 287.179 lei
- Active circulante
- 511.705 lei
- Stocuri
- 8.976 lei
- Creanțe
- 165.761 lei
- Casa și conturi la bănci
- 336.968 lei
- Datorii
- 244.085 lei
- Capitaluri
- 554.799 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 965.401 lei
- Venituri totale
- 967.763 lei
- Cheltuieli totale
- 667.416 lei
- Profit brut
- 300.347 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 290.670 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 365.980 lei
- Active circulante
- 425.014 lei
- Stocuri
- 21.774 lei
- Creanțe
- 111.162 lei
- Casa și conturi la bănci
- 292.078 lei
- Datorii
- 171.520 lei
- Capitaluri
- 619.474 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 10 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 176 de cumpărături directe, de la 23 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 143 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ADMINISTRAȚIA NAȚIONALA A REZERVELOR DE STAT SI PROBLEME SPECIALE UNITATEA TERITORIALA 3357 atribuiri · cel mult 22 mii lei
- Serviciul Public Judetean pentru Promovarea Turismului si Coordonarea Activitatii de SALVAMONT Bacau13 atribuiri · cel mult 20 mii lei
- LICEUL TEHNOLOGIC DARMANESTI21 de atribuiri · cel mult 20 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA OITUZ10 atribuiri · cel mult 11 mii lei
- CENTRUL EDUCATIV TÂRGU OCNA42 de atribuiri · cel mult 8 mii lei
- SERVICIUL LOCAL "ECO VALEA MUNTELUI COMANESTI"6 atribuiri · cel mult 8 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SERVICII MEDICINA MUNCII
2.320 lei · Serviciul Public Judetean pentru Promovarea Turismului si Coordonarea Activitatii de SALVAMONT Bacau · CPV 85147000-1 Servicii de medicina muncii (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII MEDICINA MUNCII
255 lei · ADMINISTRAȚIA NAȚIONALA A REZERVELOR DE STAT SI PROBLEME SPECIALE UNITATEA TERITORIALA 335 · CPV 85147000-1 Servicii de medicina muncii (Rev.2)
- Cumpărare directă
FIȘA APTITUDINE ȘI AVIZ MEDICAL ȘOFER
300 lei · COMUNA OITUZ · CPV 85147000-1 Servicii de medicina muncii (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII MEDICINA MUNCII ANRSPS- UT 335
470 lei · ADMINISTRAȚIA NAȚIONALA A REZERVELOR DE STAT SI PROBLEME SPECIALE UNITATEA TERITORIALA 335 · CPV 85147000-1 Servicii de medicina muncii (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie servicii de examinarea medicala - avize medicale siguranța transporturilor
1.000 lei · Comuna Vulturu · CPV 85140000-2 Diverse servicii de sanatate (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Bacău →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 22 februarie 2021 și 29 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului