Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SANGARI ENGINEERING SERVICES (ROMANIA) SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Voluntari, înmatriculată la 29 august 2008.

Identitate

Denumire legală
SANGARI ENGINEERING SERVICES (ROMANIA) SRL
CUI
9766541
Nr. înmatriculare
J2008002680235
EUID
ROONRC.J2008002680235
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
29 august 2008

Sediu social

Adresă
DRUMUL BISERICII, nr. 8, Parter, Camera 1, Pipera, Oraș Voluntari, Ilfov
Localitate
Oraș Voluntari, Ilfov

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 18 sept)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 29.08.2008
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • STROIA ALEXANDRU LIVIU — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
5,8 mil. lei02008: 5,8 mil. lei2009: 1,4 mil. lei2010: 548 mii lei2011: 904 mii lei2012: 1,5 mil. lei2013: 317 mii lei2014: 105 mii lei2015: 1,4 mil. lei2016: 50 mii lei2017: 490 mii lei2018: 342 mii lei2019: 115 mii lei2020: 100 mii lei2021: 49 mii lei2022: 45 mii lei2023: 68 mii lei2024: 68 mii lei2025: 770 mii lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
446 mii lei0-531 mii lei2008: 167 mii lei2009: -531 mii lei2010: -246 mii lei2011: 446 mii lei2012: 106 mii lei2013: -242 mii lei2014: 5 mii lei2015: 369 mii lei2016: -151 mii lei2017: -29 mii lei2018: -276 mii lei2019: -166 mii lei2020: -63 mii lei2021: -121 mii lei2022: -178 mii lei2023: 1.246 lei2024: -12 mii lei2025: 146 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 42 din 546 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8559, județul Ilfov, peste 92% dintre firmele clasei. Locul 10.582 din 40.494 în tot județul, și locul 30.145 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1.029%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025769.701 lei146.006 lei01.019.085 lei2.167.266 lei-1.147.564 lei
202468.192 lei-11.879 lei186.716 lei1.380.360 lei-1.293.570 lei
202367.740 lei1.246 lei1218.309 lei1.500.074 lei-1.281.691 lei
202245.234 lei-178.338 lei1209.050 lei1.492.061 lei-1.282.937 lei
202148.676 lei-121.034 lei2397.468 lei1.502.152 lei-1.104.599 lei
202099.807 lei-63.391 lei2667.738 lei1.492.029 lei-823.973 lei
2019115.479 lei-166.009 lei2686.849 lei1.447.758 lei-760.582 lei
2018342.245 lei-275.695 lei2787.522 lei1.383.121 lei-594.572 lei
2017490.315 lei-29.324 lei21.206.241 lei1.416.140 lei-209.899 lei
201650.398 lei-151.178 lei61.234.180 lei1.414.755 lei-180.575 lei
20151.415.939 lei369.415 lei61.377.327 lei1.407.337 lei-29.397 lei
2014105.260 lei4.726 lei62.119.134 lei2.549.749 lei-398.357 lei
2013316.616 lei-242.451 lei61.926.071 lei2.192.885 lei-403.083 lei
20121.468.742 lei106.021 lei63.933.249 lei3.472.496 lei-157.960 lei
2011904.235 lei445.801 lei53.561.512 lei3.120.423 lei-270.032 lei
2010547.671 lei-246.361 lei52.540.851 lei2.447.140 lei-711.056 lei
20091.379.472 lei-531.159 lei41.519.872 lei2.011.899 lei-488.235 lei
20085.765.209 lei166.840 lei34.993.041 lei4.896.992 lei97.989 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
769.701 lei
Venituri totale
851.030 lei
Cheltuieli totale
677.223 lei
Profit brut
173.807 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
146.006 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
1.019.085 lei
Stocuri
Creanțe
988.739 lei
Casa și conturi la bănci
30.346 lei
Datorii
2.167.266 lei
Capitaluri
-1.147.564 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
0

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
68.192 lei
Venituri totale
183.658 lei
Cheltuieli totale
195.537 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
11.879 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
11.879 lei
Active imobilizate
Active circulante
86.716 lei
Stocuri
Creanțe
26.650 lei
Casa și conturi la bănci
60.066 lei
Datorii
1.380.360 lei
Capitaluri
-1.293.570 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
67.740 lei
Venituri totale
79.502 lei
Cheltuieli totale
77.579 lei
Profit brut
1.923 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.246 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
45.545 lei
Active circulante
172.764 lei
Stocuri
78.355 lei
Creanțe
52.188 lei
Casa și conturi la bănci
42.221 lei
Datorii
1.500.074 lei
Capitaluri
-1.281.691 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
45.234 lei
Venituri totale
63.168 lei
Cheltuieli totale
241.052 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
177.884 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
178.338 lei
Active imobilizate
45.545 lei
Active circulante
163.505 lei
Stocuri
95.690 lei
Creanțe
47.837 lei
Casa și conturi la bănci
19.978 lei
Datorii
1.492.061 lei
Capitaluri
-1.282.937 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
1

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
48.676 lei
Venituri totale
53.867 lei
Cheltuieli totale
174.364 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
120.497 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
121.034 lei
Active imobilizate
101.496 lei
Active circulante
295.972 lei
Stocuri
226.224 lei
Creanțe
46.451 lei
Casa și conturi la bănci
23.297 lei
Datorii
1.502.152 lei
Capitaluri
-1.104.599 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
2

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
99.807 lei
Venituri totale
112.875 lei
Cheltuieli totale
175.268 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
62.393 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
63.391 lei
Active imobilizate
227.576 lei
Active circulante
440.162 lei
Stocuri
279.386 lei
Creanțe
123.942 lei
Casa și conturi la bănci
36.834 lei
Datorii
1.492.029 lei
Capitaluri
-823.973 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
2

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
115.479 lei
Venituri totale
115.842 lei
Cheltuieli totale
280.693 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
164.851 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
166.009 lei
Active imobilizate
294.914 lei
Active circulante
391.935 lei
Stocuri
265.068 lei
Creanțe
114.398 lei
Casa și conturi la bănci
12.469 lei
Datorii
1.447.758 lei
Capitaluri
-760.582 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
2

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
342.245 lei
Venituri totale
397.162 lei
Cheltuieli totale
668.885 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
271.723 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
275.695 lei
Active imobilizate
362.692 lei
Active circulante
424.830 lei
Stocuri
254.530 lei
Creanțe
97.516 lei
Casa și conturi la bănci
72.784 lei
Datorii
1.383.121 lei
Capitaluri
-594.572 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
2

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
490.315 lei
Venituri totale
488.775 lei
Cheltuieli totale
513.195 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
24.420 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
29.324 lei
Active imobilizate
430.949 lei
Active circulante
775.292 lei
Stocuri
250.334 lei
Creanțe
452.232 lei
Casa și conturi la bănci
72.726 lei
Datorii
1.416.140 lei
Capitaluri
-209.899 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
2

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
50.398 lei
Venituri totale
101.454 lei
Cheltuieli totale
252.632 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
151.178 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
151.178 lei
Active imobilizate
500.450 lei
Active circulante
733.730 lei
Stocuri
282.694 lei
Creanțe
450.434 lei
Casa și conturi la bănci
602 lei
Datorii
1.414.755 lei
Capitaluri
-180.575 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
6

2015 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.415.939 lei
Venituri totale
2.410.064 lei
Cheltuieli totale
1.982.080 lei
Profit brut
427.984 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
369.415 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
612.363 lei
Active circulante
764.964 lei
Stocuri
223.705 lei
Creanțe
478.628 lei
Casa și conturi la bănci
62.631 lei
Datorii
1.407.337 lei
Capitaluri
-29.397 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
6

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
105.260 lei
Venituri totale
421.576 lei
Cheltuieli totale
416.850 lei
Profit brut
4.726 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.726 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.394.950 lei
Active circulante
724.184 lei
Stocuri
292.852 lei
Creanțe
328.303 lei
Casa și conturi la bănci
103.029 lei
Datorii
2.549.749 lei
Capitaluri
-398.357 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
6

2013 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
316.616 lei
Venituri totale
676.060 lei
Cheltuieli totale
918.511 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
242.451 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
242.451 lei
Active imobilizate
1.455.636 lei
Active circulante
470.435 lei
Stocuri
16.007 lei
Creanțe
454.173 lei
Casa și conturi la bănci
255 lei
Datorii
2.192.885 lei
Capitaluri
-403.083 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
6

2012 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
1.468.742 lei
Venituri totale
1.676.544 lei
Cheltuieli totale
1.548.733 lei
Profit brut
127.811 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
106.021 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.425.051 lei
Active circulante
2.508.198 lei
Stocuri
55.971 lei
Creanțe
2.443.284 lei
Casa și conturi la bănci
8.943 lei
Datorii
3.472.496 lei
Capitaluri
-157.960 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
6

2011 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
904.235 lei
Venituri totale
1.414.911 lei
Cheltuieli totale
969.110 lei
Profit brut
445.801 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
445.801 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.358.471 lei
Active circulante
2.203.041 lei
Stocuri
186.779 lei
Creanțe
2.006.535 lei
Casa și conturi la bănci
9.727 lei
Datorii
3.120.423 lei
Capitaluri
-270.032 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
5

2010 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
547.671 lei
Venituri totale
912.067 lei
Cheltuieli totale
1.151.978 lei
Profit brut
Pierdere brută
239.911 lei
Profit net
Pierdere netă
246.361 lei
Active imobilizate
1.076.481 lei
Active circulante
1.464.370 lei
Stocuri
7.207 lei
Creanțe
1.453.311 lei
Casa și conturi la bănci
3.852 lei
Datorii
2.447.140 lei
Capitaluri
-711.056 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
5

2009 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
1.379.472 lei
Venituri totale
1.420.739 lei
Cheltuieli totale
1.944.565 lei
Profit brut
Pierdere brută
523.826 lei
Profit net
Pierdere netă
531.159 lei
Active imobilizate
1.025.993 lei
Active circulante
493.879 lei
Stocuri
4.592 lei
Creanțe
608.729 lei
Casa și conturi la bănci
-119.442 lei
Datorii
2.011.899 lei
Capitaluri
-488.235 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
4

2008 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
5.765.209 lei
Venituri totale
5.978.973 lei
Cheltuieli totale
5.799.615 lei
Profit brut
179.358 lei
Pierdere brută
Profit net
166.840 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
1.102.042 lei
Active circulante
3.890.999 lei
Stocuri
194.492 lei
Creanțe
2.796.152 lei
Casa și conturi la bănci
900.355 lei
Datorii
4.896.992 lei
Capitaluri
97.989 lei
Capital subscris vărsat
35.220 lei
Număr mediu de salariați
3

Contracte publice

  • 12 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante · valoare însumată de cel mult 252 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. T2 2021Cumpărare directă nr. DA27759128

    Modul automatizare pentru Instalaţia demonstrativa de captare CO2 - Ref.911 Cercetare HYBRID SOLVENT

    40.077 lei · UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTI · CPV 48100000-9 · Cumparare directa

  2. T4 2020Cumpărare directă nr. DA26608025

    Modul circuit pompe si tablou electric - Cercetare proiect nr.13/2020

    43.956,97 lei · UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTI · CPV 31154000-0 · Cumparare directa

  3. T4 2020Cumpărare directă nr. DA26608502

    Modul digitalizare - Cercetare proiect nr.13/2020

    21.008,40 lei · UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTI · CPV 38545000-7 · Cumparare directa

  4. T4 2020Cumpărare directă nr. DA26485685

    Conector pentru termocuple si Fir termocuplu NiCr-Ni

    4.593,45 lei · Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti · CPV 32420000-3 · Cumparare directa

  5. T4 2020Cumpărare directă nr. DA26895690

    Senzori pentru monitorizarea indicatorilor fizici sau chimici ai apei insotiti de kituri calibrare

    27.560 lei · Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti · CPV 35125100-7 · Cumparare directa

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
  1. 2011

    • Situații financiare depuse pentru anul 2011
  2. 2010

    • Situații financiare depuse pentru anul 2010
  3. 2009

    • Situații financiare depuse pentru anul 2009
  4. 2008

    • Situații financiare depuse pentru anul 2008
    • Înmatriculare la registrul comerțului
  5. 1997

    • Înregistrare în scopuri de TVA