SAM MILLS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Botiz, Comuna Botiz, înmatriculată la 4 octombrie 1994.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- SAM MILLS SRL
- CUI
- 6315636
- Nr. înmatriculare
- J30/1347/1994
- EUID
- ROONRC.J30/1347/1994
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 octombrie 1994
Sediu social
- Adresă
- MIORIȚEI, nr. 151, construcția C1,etaj 2,biroul nr.1, Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare
- Localitate
- Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare
- Cod poștal
- 447065
Contact
- Telefon
- 0261 806 031
- Fax
- 0261 806 032
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor (cod 2129, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 14.715.363 lei.
- Obligații principale
- 5.568.151 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 9.147.212 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 5.568.151 lei | 9.146.312 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | — | 643 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | — | 257 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Satu Mare →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- ADMIN INSOLV SPRL — lichidator provizoriu
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 lei | — | 106.375 lei | 55.594.098 lei | -55.487.723 lei |
| 2024 | — | -15.000 lei | — | 106.375 lei | 55.594.098 lei | -55.487.723 lei |
| 2023 | — | 7.856.356 lei | — | 106.375 lei | 55.661.718 lei | -55.555.343 lei |
| 2022 | — | -43.758 lei | — | 207.078.567 lei | 57.010.946 lei | 150.087.621 lei |
| 2021 | 379.949 lei | -385.661 lei | — | 209.287.819 lei | 59.176.440 lei | 150.131.379 lei |
| 2020 | 6.000 lei | -4.524.031 lei | 0 | 215.652.198 lei | 51.580.345 lei | 162.841.603 lei |
| 2019 | 12.208 lei | -293.395 lei | 0 | 324.975.935 lei | 50.708.997 lei | 273.104.562 lei |
| 2018 | 10.220.767 lei | -374.203 lei | 2 | 349.477.342 lei | 74.917.009 lei | 273.397.957 lei |
| 2017 | 17.997.099 lei | 571.337 lei | 3 | 281.708.144 lei | 6.773.608 lei | 273.772.160 lei |
| 2016 | 306.080.166 lei | 1.337.525 lei | 145 | 309.761.123 lei | 279.841.984 lei | 28.629.053 lei |
| 2015 | 377.418.301 lei | 3.162.923 lei | 218 | 398.930.015 lei | 335.671.315 lei | 60.751.679 lei |
| 2014 | 407.480.400 lei | 2.078.632 lei | 205 | 385.302.074 lei | 318.162.245 lei | 57.588.755 lei |
| 2013 | 335.946.454 lei | 3.033.047 lei | 185 | 365.965.169 lei | 312.879.404 lei | 58.165.784 lei |
| 2012 | 241.976.020 lei | 4.018.817 lei | 167 | 328.153.782 lei | 273.168.523 lei | 55.132.737 lei |
| 2011 | 201.783.415 lei | 2.086.174 lei | 149 | 289.940.433 lei | 231.710.011 lei | 51.613.920 lei |
| 2010 | 138.158.292 lei | 1.348.466 lei | 147 | 262.654.655 lei | 203.052.840 lei | 49.727.746 lei |
| 2009 | 108.087.151 lei | 1.160.611 lei | 141 | 239.897.556 lei | 177.032.159 lei | 47.585.863 lei |
| 2008 | 153.707.804 lei | 4.016.836 lei | 173 | 218.536.983 lei | 165.672.025 lei | 47.125.253 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 106.375 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 113.369 lei
- Casa și conturi la bănci
- -6.994 lei
- Datorii
- 55.594.098 lei
- Capitaluri
- -55.487.723 lei
- Capital subscris vărsat
- 48.846.050 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 15.000 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 15.000 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 15.000 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 106.375 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 113.369 lei
- Casa și conturi la bănci
- -6.994 lei
- Datorii
- 55.594.098 lei
- Capitaluri
- -55.487.723 lei
- Capital subscris vărsat
- 48.846.050 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 12.244.602 lei
- Cheltuieli totale
- 2.793.440 lei
- Profit brut
- 9.451.162 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.856.356 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 106.375 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 113.369 lei
- Casa și conturi la bănci
- -6.994 lei
- Datorii
- 55.661.718 lei
- Capitaluri
- -55.555.343 lei
- Capital subscris vărsat
- 48.846.050 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN Rev.2)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.2)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
- Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: faliment
- Stare la registrul comerțului: Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.